Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chrysler Voyager 2,0 benzyna - Opiłki w oleju

cyborg39 14 Wrz 2014 14:53 1140 3
  • #1 14 Wrz 2014 14:53
    cyborg39
    Poziom 24  

Wczoraj wymieniałem olej w silniku (z 10W40 na zalecany 5W30). Po spuszczeniu oleju zauważyłem że jak zamieszam olejem to z dna unosi się taka zawiesina błyszczącego pyłu, ciężko określić czy srebrnego czy złotego.. Żadnych niepokojących objawów nie zauważyłem w czasie eksploatacji. Dodam że 3 miesiące wcześniej wydmuchał mi świecę i zrzucałem z tego powodu głowicę, szlifowałem zawory i frezowałem gniazda, płaszczyzna była szlifowana, gwint naprawiony (specjalna wkładka aluminiowa), wymieniłem wszystkie uszczelniacze i uszczelki z góry. Po złożeniu nie było żadnych problemów, jeździłem bez najmniejszych dziwnych dźwięków czy czegoś podobnego. Dodam że głowica była po obróbce dokładnie wypłukana wodą pod ciśnieniem. Pytanie brzmi - czy to panewki? Czy jest możliwość że wałem rozrządu gdzieś przyciera? Raczej nie zauważyłem tam nic co mogłoby powodować taki problem. Czy mam już szukać drugiego silnika? Czy na razie jeździć i czekać co dalej? Co radzicie? Czy może ktoś już robił podobną operację w takim silniku (np. w Stratusie albo Neonie) i coś przychodzi mu do głowy?

0 3
  • #2 14 Wrz 2014 15:41
    piotrusek29
    Poziom 14  

O ile się nie mylę to wałek rozrządu jest na panewkach. Wymieniałeś je? Zmierz ciśnienie oleju

0
  • #3 14 Wrz 2014 16:30
    cyborg39
    Poziom 24  

Wałek jest łożyskowany bezpośrednio w głowicy. Spróbuję zmierzyć ciśnienie oleju

0
  • #4 09 Cze 2015 22:40
    cyborg39
    Poziom 24  

Temat zamykam, nic złego z silnikiem się nie dzieje, podczas kolejnej wymiany oleju nie znalazłem w oleju żadnych pyłów i innych zanieczyszczeń. Widocznie wtedy były to jakieś brudy po naprawie głowicy.

0
  Szukaj w 5mln produktów