Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Router do 270 zł - dom jednorodzinny, sporo urządzeń, N/AC

14 Wrz 2014 15:11 1458 11
  • Poziom 9  
    Witam!

Kieruje do Was pytanie jaki router wybrać do domu? W tym momencie mam NETGEAR DGN2000, ale już kończy swój żywot, ponieważ oprócz nieustających problemów z WiFi, portami LAN i ogromnymi ilościami ciepła wyprawia jakieś cuda z połączeniem typu zrywanie go itd.

1.Kwota, jaką mogę maksymalnie przeznaczyć na zakup: 270 zł

2.Typ łącza: tutaj mam wątpliwości, ale jest to Netia w domku jednorodzinnym, ustawione mam: Encapsulation: PPPoA (PPP over ATM), Multiplexing Method: VC-BASED, VPI: 0, VCI: 35.

3.Jakim wtykiem zakończony jest kabel: z tego co sprawdzałem jest to RJ11, dołączam zdjęcie Router do 270 zł - dom jednorodzinny, sporo urządzeń, N/AC

4.Liczba komputerów do podziału:
    laptop(WiFi), komputer stacjonarny (z adapterem WiFi), 5x smartfon(WiFi), tablet(WiFi), telewizor (WiFi lub kabel). Oczywiście wszystko na raz nie działa, ale może się zdarzyć, że duża część tych urządzeń będzie potrzebować dostępu do sieci.

5.QoS: normalne użytkowanie internetu, Skype, czasami pobieram jakiegoś Linuxa przez torrenty (z tym routerem, który mam w tym momencie często tak jest, że wtedy żadne urządzenie nie może się połączyć z internetem - wyswietla brak połaczenia z internetem, WiFi działa - jedynie to, które pobiera)

6.Podział pasma: Tutaj sztywno chyba nie będe nic ustawiał

7.Dodatkowe wymagania: duży zasięg, standard N lub AC, (miło by było gdyby można było podłączyć jakiś pendrive jako dysk sieciowy, ale nie wymagam tego)

8.Do czego będzie wykorzystywane urządzenie: sieć domowa, podział łącza

9.Ile pięter będzie musiał ew. obejmować zasięg*: parter, piętro, kawałek ogrodu - router będzie stał na piętrze w pokoju (w tym momencie obejmuje całą górę, trzy pokoje na dole i czasami łapie w ogordzie)

10.Sprzęt który aktualnie posiadam:
    Router: NETGEAR DGN2000, NetiaSpot
    Adapter WiFi: NETGEAR WN111 v2
    Kable: 4x kabel LAN, ten z gniazda telefonicznego do routera (RJ11?)
    Switch: TP-LINK TL-SF1008D
    Dodatkowe: pierścień ferrytowy

Proszę o pomoc, ponieważ dotychczasowy sprzęt już nie daje rady i razem z nim moje nerwy :E .

Pozdrawiam!
  • Poziom 15  
    Dużo informacji i się pogubiłem. Masz internet od Neti 0 35 to na linii TP w AnneXie A.
    Piszesz o routerze, a nie modemie i nie wiem czy to pomyłka, czy po prostu masz działający modem.
    Głęboki oddech i na spokojnie jeszcze raz napisz co dokładnie chcesz(internet w całym domu, tak). Ile kondygnacji ma dom(stropy bywają kłopotliwe), czy możesz pietra połączyć kablem(np wykorzystując dziury w pionie rur z centralnego itp...
  • Poziom 9  
    Przepraszam, może chciałem za dużo informacji przekazać ;).
    Wcześniej miałem TP, a teraz Netie.
    W tym momencie mam Netgear'a Dgn2000 i chciałbym go wymienić na coś innego. Kabel leci wprost do gniazda ADSL w Netgearze.
    Internet w całym w domu, dom składa się z parteru (0) i piętra (1).
    Mam pociągnięty również kabel LAN z góry na dół, więc TV, który jest na dole mogę podłączyć przez kabel.
    Mam nadzieje, że rozjaśniłem nieco moją wypowiedź :).
  • Poziom 15  
    I masz problemy tylko z zasięgiem WiFi, czy jakieś związane z modemem ADSL?
  • Poziom 9  
    Po prostu chciałbym zmienić Netgeara na coś innego
  • Poziom 15  
    Jesli chodzi o modemorouter to od paru lat(na moją wadliwą pamięć to podan 4, ponad 2 dwuletnie umowy) używam TD-W8960N(ja mam jeszcze stary biały kanciasty model). Ma bardzo udany modem ADSL, sprawdza się na słabych liniach.
    Natomiast raczej nie wystarczy na 2 kondygnacje. Na dole, tam gdzieś koło TV wstaw jeden z tych co masz pamiętając o:
    1 Ustawieniu IP spoza puli DHCP modemoroutera.
    Przykład ADSL 192.168.0.1 DHCP 192.168.0.100-192.168.0.150
    to ten koło TV np 192.168.0.10
    2 Wyłączyć na nim DHCP, QOS, zapore i co tam jeszcze ma.
    2 Kabel wpiąć w LAN nie WAN.
    I to w zasadzie wszystko.
    Dla klarowności SSIDy powinny się różnić(inne nazwy sieci) i pracować na innych kanałach(mogą mieć to samo hasło).

EDIT
    Jeśli chodzi o ADSL z 5GHz jak w temacie to tanio nie będzie, ale podobnie jak w routerze obok TV możesz podpiąć Netiaspota(on ma chyba ma 5GHz) obok modemu ADSL.
    Jak modem ADSL ma mieć i 5GHz(dwa w jeden) to jest ich sporo:
    TD-W8980, NETGEAR D6200, w zasadzie cała rodzina TP-Link D2, D5, D7.....
  • Specjalista Sieci, Internet
    Za 270zł raczej na razie nie kupisz nic z AC i modemem ADSL. Pomysł z dodatkowym AP kolegi jak najbardziej właściwy. Kabel to zawsze tanio i pewnie.
  • Poziom 9  
    Tak tez zrobię, na gore dam nowy, który mi doradzicie, a na dół połączony kablem Netgear :).

Dodano po 28 [minuty]:

Poprzeglądałem te routery i najbardziej przemówił do mnie TP-LINK TD-W8980 .
    Co o nim uważacie?
  • Poziom 15  
    Mie ma o nim w sieci zbyt wiele, co nie rokuje wcale źle. Z doświadczenia wiem że najczęściej jest o tym z czym są problemy :)
    Cena jest dobra, kupując przez internet masz ustawowy czas na zwrot, wiec w razie problemów...
  • Poziom 9  
    A jakaś sprawdzona alternatywa do niego (tylko nie Netgear) :) ?
  • Poziom 15  
    Sprawdzony modem ADSL Ci już podałem. Niestety nie ma 5GHz.
    Weź na testy TD-W8980 i jak nie będzie problemów z modemem to zostaw. Tylko trzeba oszacować które to problemy z modemem, a które z samą linią, na którą wpływu nie masz.
  • Poziom 9  
    Tak zrobię, dziękuje za pomoc :)