Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Huawei e3131 Aero 2 - Udostępnienie połączenia aero 2

Carlik 14 Wrz 2014 15:50 810 1
  • #1 14 Wrz 2014 15:50
    Carlik
    Poziom 10  

Witam ,nie wiem czy to dobry dział ,dlatego proszę o przeniesienie.
    Przeszukałem już różne fora zw.z moim problemem ale żaden nie rozwiązuje mojego.chciałbym udostępnić po przez lan(skrętkę)internet z aero2 na laptop.połączyłem komputer,skrętka normalnie pliki z komputeru na komputer przesyłają się.w komórkowym połączeniu sieciowym aero 2 mam zaznaczone opcje "zezwalam innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera" i "zezwalam innym użytkownikom sieci na kontrolowanie lub wyłączenie udostępnionego połączenie internetowego"i teraz tkwie w miejscu nie wiem może trzeba zrobić coś na drugi komputerze czego nie wiem....

0 1
  • #2 15 Wrz 2014 15:10
    janeczekkk
    Poziom 21  

Trzeba ustawić w obu kartach sieciowych obu komputerów adresy IP z tej samej puli np.
    192.168.1.1 (pierwszy komputer) i 192.168.1.2 (drugi komputer). Maski podsieci ustawić takie same w obu przypadkach 255.255.255.0.
    Na drugiej karcie (tej która nie ma aero2) jako bramę domyślną i serwer DNS ustawić adres IP pierwszej karty (192.168.1.1).
    Przy wyborze opcji udostępniania internetu ("zezwalam innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe tego komputera") wybrać kartę sieciową.
    Powinno zadziałać.

0