Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner LX600 wraz z dvd Philips, jakie kable i jak podłączyć

delo12341 14 Wrz 2014 15:38 2394 27
  • #1 14 Wrz 2014 15:38
    delo12341
    Poziom 5  

Witam.
    Otóż kuzyn dał mi owy amplituner (LX600) wraz z DVD Philipsa do niego, ale bez żadnych kabli. Chciałbym skorzystać z podanego schematu tutaj, ale nie wiem kompletnie, co za kable są mi potrzebne? Dokładam zdjęcie wejść w moim tv (wiekowym zresztą. Mógłby ktoś mi to wypisać, z góry dziękuję bardzo. Amplituner LX600 wraz z dvd Philips, jakie kable i jak podłączyć

Pisownia/ poprawiono!
    [_P_]

0 27
  • #2 14 Wrz 2014 16:51
    intenso
    Poziom 38  

Potrzebujesz takiego kabla jak na zdjęciu.
    Podpinasz go w amplitunerze pod wejście audio in TV lub AUX.
    Jakbyś podał jaki posiadasz model tv to można by było podłączyć tv z amplitunerem kablem cyfrowym.

0
  • #3 14 Wrz 2014 17:11
    anmedia
    Poziom 39  

Podaj dokladne modele wszystkich urzadzen.

0
  • #4 14 Wrz 2014 18:56
    delo12341
    Poziom 5  

Wiec podam wszystko po kolei
    Telewizor :TX-32LE7P
    Dvd: DVP762/00
    Amplituner: LX600/01
    Do tego jeszcze jest dekoder z Cyfrowego Polsatu: HD5000
    Do zestawu jest też xbox 360 slim, ale nie wiem czy to się da jakoś podłączyć, żeby grało z kina domowego

0
  • #5 14 Wrz 2014 19:10
    intenso
    Poziom 38  

Ja bym podłączył to tak
    Xbox-a do kina za pomocą kabla optycznego wtedy będziesz miał dzwiek 5.1 w grach
    Dekoder Polsatu za pomocą kabla takie jak na zdjęciu do kina i HDMI do tv
    Dvd kablem koaksjalnym i wtedy tez będziesz miał dzwiek 5.1 w filmach jeżeli scieżka dźwiękowa filmu będzie nagrana(zakodowana)5.1
    Wtedy tv nie musisz podpinać pod kino.

0
  • #6 14 Wrz 2014 19:21
    delo12341
    Poziom 5  

Myślę, że może to zdać egzamin, a będę wtedy miał dźwięk z dekodera na głośnikach od kina?? Poczekam jeszcze na odpowiedź anmedia, bo nie będę ukrywał, że widziałem, jak pewnej Pani pomagał i bylo to profesjonalne podejście do tematu;)

0
  • #7 14 Wrz 2014 19:27
    intenso
    Poziom 38  

Będziesz miał dźwięk z dekodera na kinie, w kinie masz jedno wejście optyczne a dekoder i xbox mają po wyjściu optycznym i musiałbyś wybrać co pod nie podłączyć, na czym Ci bardziej by zależało, czy na dźwięku w grach w systemie 5.1 czy na dźwięku 5.1 w niektórych filmach z dekodera Polsatu.
    Ja osobiście wolałbym grać w 5.1, filmów i tak z tv satelitarnej jest jak na lekarstwo w 5.1.Ale wybór pozostawiam Tobie.

0
  • #8 14 Wrz 2014 20:37
    delo12341
    Poziom 5  

Aha czyli albo dekoder, albo konsola ok...I ewentualnie jak nazywa się ten kabel ze zdjęcia?? Zebym wiedzial co kupic;)mi bardziej zalezy na tv bo mam dwójke dzieci i one raczej bajki pociskają niż grają;) No i jakie kable ogólnie są mi potrzebne??optyczny, coaxial, hdmi(mam), cinche???

0
  • #10 14 Wrz 2014 22:02
    delo12341
    Poziom 5  

A jakim kablem podpiąć dvd do tego amplitunera??chyba coaxial nie??czyli jak dobrze rozumiem, to ma wygladać tak:
    Tv- hdmi-dekoder
    Dekoder-optyczny-amplituner
    Amplituner-coaxial-dvd
    Dvd-euro(scart)-tv
    Tv-?????-ampituner

0
  • #11 14 Wrz 2014 22:30
    intenso
    Poziom 38  

Tv już nie musisz podpinać pod amplituner.Tak coaxialem.

0
  • #12 14 Wrz 2014 22:37
    anmedia
    Poziom 39  

Zrobilbym to zupelnie inaczej. Niestety najgorszy w tym zestawieniu jest amplituner, ktory do tak licznego podlaczenia sie nie nadaje. Ale nie jest nic straconego. Niestety konieczny bedzie zakup urzadzenia - koszt okolo 200-250zl, ktory rozwiaze problem a i w przyszlosci sie przyda. Pisze tutaj o przelaczniku wejsc cyfrowy InLine 89906

Amplituner LX600 wraz z dvd Philips, jakie kable i jak podłączyć

To urzadzenie rozwiazuje wszystkie problemy. Tzn podlaczasz za pomoca kabli optycznych (taki jak podal kolega intenso ) wszystkie urzadzenia tj DVD, Xbox, Decoder Polsatu bezposrednio do switcha (jeszcze zostaje miejsce na inne ewentualnie urzadzenie). Switcha dodatkowym kablem optycznym laczysz z kinem domowym. Problem dzwieku bez utraty jakosci i kanalow rozwiazany. TV z kinem domowym laczysz za pomoca kabli podanych w drugim poscie.

PS
    Uczulam na tanie rozwiazania mechanicznych przelacznikow, ktore oprocz tego ze sa tanie do niczego sie nie nadaja.

0
  • #13 15 Wrz 2014 06:20
    delo12341
    Poziom 5  

W takim razie odpuszcze po prostu narazie konsolę, bo mam ważniejsze wydatki(przedszkole, sezon jesienny;)) a te kable z drugiego postu gdzie podłaczyc w tv?pogubiłem się całkowicie;/ z góry dzieki za cierpliwość

0
  • #14 15 Wrz 2014 06:52
    grubs
    Poziom 32  

Tymi kablami łączysz wyjście audio dekodera (czerwone i białe) z wejściem audio in amplitunera (oznaczone jako aux lub tv) a nie TV.
    Wszystko podłącz tak jak opisał kolega intenso oraz tak jak to powtórzyłeś w poście 10.
    TV nie musisz łączyć z amplitunerem chyba że korzystasz z anteny podłączonej bezpośrednio do TV.
    Kabel koaksjalny to taki pojedynczy chinch jak z 1 postu tylko lepszej jakości.
    Kabel optyczny i koaksjalny nie kosztuje dużo więc warto kupić.

0
  • #15 15 Wrz 2014 11:32
    delo12341
    Poziom 5  

Ok dziś po pracy kupię kable i dam znać wieczorem jak gra;)lub nie;)

0
  • Pomocny post
    #16 15 Wrz 2014 16:56
    anmedia
    Poziom 39  

delo12341 napisał:
    W takim razie odpuszcze po prostu narazie konsole,

Niczego nie musisz sobie odpuszczac. Ot taka "logika". Masz sobie kupic 1 lub od razu 3 kable optyczne, cena nie wysoka a i tak sie przydadza. Nie rozumiem w czym jest tutaj problem, w szczegolnosci problem zeby podejsc do kina domowego i po prostu zamienic wtyczke z jednego w drugie urzadzenie (w zaleznosci od potrzeb). Masz jakosc dzwieku taka jak powinna byc i mozna to ogarnac zaledwie jednym kabelkiem optycznym. Ewentualnie jako opcja dodatkowym kabelkiem z postu 2 podlaczyc DVD z kinem domowym. Dziecko nie potrzebuje 5.1 a w razie koniecznosci to tak jak napisalem wczesniej wystarczy przelozyc kabelek do innego urzadzenia.

0
  • #17 15 Wrz 2014 20:25
    delo12341
    Poziom 5  

No brałem pod uwagę właśnie, żeby przełączać kabel optyczny między konsolą, a dekoderem, więc to nie jest problem A gdzie musiałbym dokładnie podłączyć taki kabel 2x chinch??chodzi o ten z drugiego postu?? No i mam jeszcze problem z głośnikami...tzn wszystko podłączyłem, jak radziliscie, i gra mi kino, ale tylko lewy i prawy przednie, i subwoofer, a centralny i dwa tylne milczą;(nie wiem czym to jest spowodowane Probowalem i na muzyce, i na filmie divx i to samo;(

0
  • Pomocny post
    #18 15 Wrz 2014 21:07
    intenso
    Poziom 38  

Grają Ci tylko dwa głośniki ponieważ podajesz sygnał dwu kanałowy stereo.Spróbuj włączyć w kinie Dolby ProLogic II

0
  • Pomocny post
    #19 15 Wrz 2014 21:19
    anmedia
    Poziom 39  

delo12341 napisał:
    Probowalem i na muzyce, i na filmie divx i to samo;(

To "zly" pomysl na sprawdzanie dzialania 5.1 Podlacz DVD tak jak powinno to byc zrobione )kabel optyczny - wloz plyte DVD oryginalna ze sciezka dzwiekowa 5.1 i w tym przypadku kino powinno wykryc sygnal przestrzenny i uruchomic odpowiedni dekoder. Dla sygnalow:

Wybór dźwięku surround

W trybie DISC COAX lub DISC OPTI, jeżeli odbieranym sygnałem audio jest Dolby Digital lub DTS, naciśnięcie przycisku SURROUND spowoduje cykliczne wyświetlanie:
    DOLBY DIGITAL / DTS -> STEREO -> VSS (Virtual Surround Sound)

W przeciwnym wypadku naciśnięcie przycisku SURROUND spowoduje cykliczne wyświetlanie:
    MOVIE -> MUSIC -> PRO LOGIC -> STEREO ->VSS

Przydatne wskazówki:
    - Dostępne są następujące opcje dźwięku surround: Dolby Digital, DTS (Digital Theatre Systems) Surround, Dolby Pro Logic II oraz Dolby
    Pro Logic.
    - W trybie VSS (Virtual Surround Sound) kanał surround jest odtwarzany przez dwa głośniki przednie.
    - MOVIE oraz MUSIC to dźwięk surround Dolby Pro Logic II.
    - Funkcja surround nie jest dostępna w trybie DISC 6CH.
    - Głośniki środkowy i satelitarne działają tylko wtedy, gdy zestaw kina domowego został ustawiony na tryb Multi-channel (Wielokanałowy).
    - Dostępność poszczególnych trybów dźwięku przestrzennego zależy od liczby głośników oraz rodzaju ścieżki dźwiękowej na płycie.

Wybór cyfrowych efektów dźwiękowych

Istnieje możliwość wyboru predefiniowanych efektów dźwiękowych odpowiadających zawartości płyty lub optymalizujących odbiór określonego stylu muzycznego.

Aby wybrać żądany efekt dźwiękowy, naciśnij kilkakrotnie przycisk SOUND

W trybie Dolby Digital, DTS, PRO LOGIC lub PRO LOGIC II (MOVIE), CONCERT, DRAMA, ACTION (domyślne) lub SCI-FI.
    W trybie VSS, PRO LOGIC II (MUSIC), w trybie tunera (TUNER) lub z zewnętrznego, JAZZ, ROCK, DIGITAL (domyślne) lub CLASSIC.
    Pomocna wskazówka:
    – W celu uzyskania płaskiej charakterystki wyjściowej dźwięku wybierz CONCERT lub CLASSIC.

0
  • #20 15 Wrz 2014 22:11
    delo12341
    Poziom 5  

Czyli jak powinno być to dvd podłączone?? Kablem optycznym tak?a na coaxial nie uzyskam 5.1. Jutro jeszcze powalczę z tym systemem SOUND Dziś już niestety nie dam rady, bo pierwsze zmiany mam;/wieczorkiem dam znać co i jak Jakby ktoś miał jakieś sugestie, to kolo popołudnia będę zalogowany

0
  • Pomocny post
    #21 16 Wrz 2014 06:25
    intenso
    Poziom 38  

Podłącz dvd coaxialnym a polsat optycznym, to są dwa połączenia Cyfrowe które przesyłają dźwięk 5.1. Optycznym to Ty podłącz dekoder do kina bo dekoder posiada wyjście optyczne, a coaxialnym dvd bo w amplitunerze posiadasz wolne wejście cyfrowe coaxialne.

0
  • #22 16 Wrz 2014 06:44
    delo12341
    Poziom 5  

Właśnie tak mam podłączone No nic dziś po południu popatrzę z tym ustawieniami SOUND
    Tak więc właśnie jestem po testach i dalej grają tylko dwa głośniki przednie i subwoofer Dwa tylne tylko lekko szumią(ledwie słyszalnie) a centralny całkowicie milczy;( Po naciśnięciu przycisku SOUND są opcje: digital, jazz, rock, clasic; powodem może być fakt, że nie mam pilota i wszystko manualnie ustawiam?
    ---
    Dodam jeszcze, że właśnie teraz oglądam rodzinę soprano na hbo i nadają w dd 5.1 i też grają tylko te dwa głośniki i suboower;/

Moderowany przez _PREDATOR_:

Nie pisz posta pod postem!

0
  • #23 16 Wrz 2014 21:33
    intenso
    Poziom 38  

Musisz wybrać ścieżkę dźwiękową na dekoderze na 5.1 i dodatkowo sprawdź w menu dekodera w opcjach dźwięku czy masz ustawione wysyłanie dźwięku DD po wyjściu optycznym czy po HDMI, zmien na wyjście optyczne.

0
  • #24 16 Wrz 2014 21:39
    grubs
    Poziom 32  

I jeszcze cytując kolegę anmedia

Wybór dźwięku surround

W trybie DISC COAX lub DISC OPTI, jeżeli odbieranym sygnałem audio jest Dolby Digital lub DTS, naciśnięcie przycisku SURROUND spowoduje cykliczne wyświetlanie:
    DOLBY DIGITAL / DTS -> STEREO -> VSS (Virtual Surround Sound)
    Czyli ustaw na DOLBY DIGITAL

0
  • #25 16 Wrz 2014 21:56
    delo12341
    Poziom 5  

A czym jest to wyjście SPDIFw dekoderze? to właśnie to wyjście optyczne?I na amplitunerze nie mam przycisku SURROUND Jest tylko SOURCE, albo SOUND

0
  • Pomocny post
    #26 16 Wrz 2014 22:02
    intenso
    Poziom 38  

Tak to jest wyjście optyczne.

0
  • Pomocny post
    #27 17 Wrz 2014 00:45
    anmedia
    Poziom 39  

delo12341 napisał:
    A czym jest to wyjście SPDIFw dekoderze?

Kolego delo12341 czytajac twoje wypowiedzi w tym watku mozna odniesc wrazenie ze robisz sobie wrecz jaja z wszystkich. Ja rozumie ze moze byc skomplikowane poslugiwanie sie menu, slownictwo niezrozumiale, ale na litosc sa to sprzety zabytkowe i bez problemu mozna znalezc instrukcje w jezyku polskim. Co wiecej przegladajac dziecinnie wykonana instrukcje (jakie zawsze robil philips) pokazane kolorami i z lopatologicznym opisem, prosze zobacz jak to wyglada (zalacznik) polaczenie urzadzen nie powinno sprawiac problemow.

delo12341 napisał:
    Dodam jeszcze, że właśnie teraz oglądam rodzinę soprano na hbo i nadają w dd 5.1 i też grają tylko te dwa głośniki i suboower;/

Kolejny przyklad, czekanie az ktos przyjdzie i zrobi to za mnie, napisalem w poscie nr 19. Podalem podlacz DVD a nie dekoder. Dlatego ze DVD nie posiada zadnych opcji z wyprowadzeniem sygnalow (nowe modele z wyjsciami HDMI posiadaja takie opcje) i po wlaczeniu jesli plyta posiada sciezke 5.1 to bedzie ono wyprowadzone na wyjscie optyczne i nalezalo ustawic tylko amplituner tak aby uzyskac dzwiek przestrzenny - opis z instrukcji post nr 19. Jesli to bys zrobil to lopatologicznie wystarczylo podlaczyc dekoder i jesli dzwiek po zlaczu optycznym bylby 2.0 (przy nadawanym 5.1) tzn ze przyczyny nalezy szukac w dekoderze i jego ustawieniach.

delo12341 napisał:
    I na amplitunerze nie mam przycisku SURROUND Jest tylko SOURCE, albo SOUND

A pilot?

0
  • #28 17 Wrz 2014 06:28
    delo12341
    Poziom 5  

delo12341 napisał:
    powodem może być fakt, że nie mam pilota i wszystko manualnie ustawiam?

Tak więc pilota nie mam niestety. Poza tym przecież już mówiłem, że wszystko jest podłączone i jest ok., ale grają tylko te dwa głośniki, więc nie będę przecież zakładać nowego tematu i z nikogo nie mam zamiaru robić "jaj". Po prostu elektroniki nigdy nie łapałem. Po południu się odezwę co z tymi głośnikami.
    ---
    Więc tak, wszystko podłączane. Zmienione ustawienia w dekoderze, dotarł pilot od amplitunera i gra cały zestaw :D , wszystkim bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
    Pozdrawiam D.

Nie pisz posta pod postem i w końcu zadbaj o pisownię/ poprawiono!
    [_P_]

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo