Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Informacje na temat transformatora

kwiatekdawid 14 Sep 2014 20:10 1083 13
    kwiatekdawid
    Level 8  
    Witam,
    Mam trafo z demontarzu, symbol itp ale nie mogę znaleźć specyfikacji. Moc ok 100 W tyle miał wzmacniacz, napięcie po wyprostowaniu ok 42 V.
    Proszę o pomoc.
    Pozdrawiam.
    Informacje na temat transformatora Informacje na temat transformatora Informacje na temat transformatora Informacje na temat transformatora
    kwiatekdawid
    Level 8  
    Pochodzi ze wzmacniacza Miida A1200. Niestety znaleźć cokolwiek graniczy z cudem.
    dioda1000
    Level 28  
    Witam
    Link
    Z fotki wniosek że trafo ma 200W na 100% .
    kwiatekdawid
    Level 8  
    No ok, dzięki za linka, ale zastanawiam się jak połączyć przewody do trafo, aby nic nie popsuć. Trudno określić, ile wat miał wzmacniacz, samymi wskaźnikami wysterowania, na których jest po 100 W chyba się nie sugerować, prawda?
    vodiczka
    Level 43  
    kwiatekdawid wrote:
    samymi wskaźnikami wysterowania, na których jest po 100 W chyba się nie sugerować, prawda?

Wskaźnikami nie ale na zdjęciu z linku wyraźnie widać: "220V 270W", czegóż więcej potrzeba :?: :D
    kwiatekdawid
    Level 8  
    Prawdę mówiąc, chyba wszystko jest. Dziękuje Wam, zawsze można na Was liczyć.
    P.S. Ile wart może być takie trafo?
    vodiczka
    Level 43  
    kwiatekdawid wrote:
    .S. Ile wart może być takie trafo?

Tyle ile za nie zechcą zapłacić. :| Dla mnie 60PLN
    cirrostrato
    Level 37  
    Cztery podobne tylko trochę większe właśnie wywaliłem na złom, nikt (ze znajomych elektroników) nie chciał za darmo. Towar jest wart tyle ile ktoś chce, lub musi, zapłacić i ani grosza więcej.
    vodiczka
    Level 43  
    cirrostrato wrote:
    Cztery podobne tylko trochę większe właśnie wywaliłem na złom, nikt (ze znajomych elektroników) nie chciał za darmo.
    A tobie nie chciało się dać ogłoszenia na elektrodzie lub aledrogo :?: :D
    Miedź znów drożeje, radzę nie spieszyć się ze złomowaniem.
    kwiatekdawid
    Level 8  
    Okej, dzięki wielkie za pomoc! Temat można zamknąć.
    P.S. Ja też swój wystawiłem na allegro, jakby co mogę sprzedać :D
    cirrostrato
    Level 37  
    Tylko takie trafko trzeba, przed oddaniem na złom miedzi, rozmontować na czynniki pierwsze, jak jest porządnie zalane a rdzeń (EI) zaspawany to sprawa praktycznie beznadziejna. Mam kilka toroidów 200-300W/12V (od halogenów), na Allegro jest tego od metra a ceny takie, że na pocztę (a wpierw zapakować te parę kilo) nie opłaca się iść.
    vodiczka
    Level 43  
    cirrostrato wrote:
    Tylko takie trafko trzeba, przed oddaniem na złom miedzi, rozmontować na czynniki pierwsze, jak jest porządnie zalane a rdzeń (EI) zaspawany to sprawa praktycznie beznadziejna

Mały koksownik i miedź pięknie się wytopi, całe trafa też przyjmują (u mnie po 2,40 PLN/kg)
    problem.z.ko
    Level 25  
    Zalane trafo ja podgrzewam palnikiem, potem już z górki.
    Zazwyczaj nie psuję dobrych transformatorów bo poprostu SZKODA. Mam, trafo 220/24 10A , niby nieprzydatne, ale do topienia śrubek niezłe :D