Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitor NECMultiSync FE770 - Brak obrazu po włączeniu komputera

Kurajmo 14 Wrz 2014 22:12 798 5
  • #1 14 Wrz 2014 22:12
    Kurajmo
    Poziom 9  

Witam. Jak w temacie. Dziś chciałem włączyć komputer, a tu monitor mi nie wyświetla wcale obrazu. Obiawy są takie że monitor się włącza, ekran mignie chwile. Święci się zielona dioda. Słychać jak komputer się włącza (słychać dźwięk włączania Windows 7) po czym dioda przy monitorze zmienia kolor na pomarańczowy i miga co kilka sekund. Po próbie wyłącznia i włączenia monitora jest to samo.
    Podejrzewam że monitor padł. Bo kupiłem go używanego za 25zl i nie znam jego historii.
    Pochodził normalnie niecałe 3 miesięce i teraz padł.
    Pytanie czy da się go samemu naprawić? I jak? I tak zbieram juz pieniądze na nowy monitor, wiec pobawić się mogę. Pytanie czy pomoże mi ktoś w naprawie tego. Tak by działał?
    Bo nie ukrywam. Przydałoby się doświadczenie w naprawianiu takich rzeczy na przyszłość.
    Z góry dziękuję i pozdrawiam.

0 5
  • #2 14 Wrz 2014 23:59
    Rysio4001
    Specjalista - systemy grzewcze

Witam.
    Trochę mało informacji, aby jednoznacznie odpowiedzieć.
    Jednakże na podstawie objawów, można wnioskować utratę pojemności kondensatorów elektrolitycznych w zasilaczu (przetwornicy impulsowej) - bardzo częsta usterka dająca taki objaw.
    Uwaga - występują tam niebezpiecznie wysokie napięcia, i mogą jeszcze utrzymywać się po wyłączeniu monitora.
    Pozdrawiam.

0
  • #3 15 Wrz 2014 00:51
    Kurajmo
    Poziom 9  

@Rysio4001 dziękuję za odpowiedź.
    Dziś rano nagram filmik telefonem jak wygląda włączanie się tego Monitora. I postaram się go tutaj wrzucić na elekrodę.
    Bo teraz już trochę zbyt ciemno jest.
    Po robię również zdjęcia jak wygląda środek monitora bo dziś zdjąłem tą pokrywę zabezpieczającą.
    OK lecę. Później jak wszystko nagram i porobie zdjęcia to edytuje ten post. Pozdrawiam

Edit :
    www.chomik

Moderowany przez Dzimi:

Nikt nie będzie płacił za przeglądanie filmiku. Link został usunięty.

Link do archiwum z filmikiem jak się monitor zachowuje, i z dwoma zdjęciami jak wygląda w środku.
    Musiałem zuploadować na moje konto chomikuj, bo jak chciałem na elekrodę wrzucić to wywalało że plik jest pusty.
    Będę wdzięczny za pomoc.
    Pozdrawiam

0
  • #4 16 Wrz 2014 15:23
    Kurajmo
    Poziom 9  

www.4shared.com/zipxxxxxxxxxxxxxxxxxx
    Link na darmowym serwisie.

Moderowany przez Mirek Z.:

Ktoś koledze płaci za linki do takich "darmowych" serwisów? Po co jest ogłoszenie widoczne w każdym dziale forum? Ostrzeżenie.

0
  • #5 16 Wrz 2014 16:32
    jurij1994
    Poziom 11  

Podany przez Ciebie objaw całkowicie pasuje do uszkodzonych kondensatorów w monitorze. Więc albo rozbierz monitor i wymień je jeśli masz podstawowe umiejętności zabawy z lutownicą albo kup nowy bo naprawa u elektronika raczej nie będzie opłacalna

0
  • #6 16 Wrz 2014 22:23
    Mirek Z.
    Moderator

Pomocne posty już padły, temat zamykam.

0