Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smartwatch Samsung Galaxy Gear Fit jako samodzielny zegarek ?

mrh 15 Wrz 2014 10:02 4068 1
  • #1 15 Wrz 2014 10:02
    mrh
    Poziom 18  

Bardzo mi się spodoba zegarek od Samsunga Gear Fit i w związku z tym mam pytanie do użytkowników i znawców owego sprzętu. Otóż, bardzo mi się spodobał ten smart zegarek, tylko ja nie mam telefonu Samsunga ani nawet telefonu z Androidem, a ten zegarek wymaga połączenia z telefonem. Chcę żeby pracował mi jak samodzielny zegarek, nie potrzebuję żadnych powiadomień typu SMS czy e-mail itp. Nie wiem czy warto mi go kupować jak większość funkcji nie będzie działało bez telefonu. Czy funkcję sportowe, pulsometr, krokomierz będą działały samodzielnie ?
    Nie miałem nigdy w rękach żadnego smartwatch'a dlatego pytam.

2 1
  • #2 14 Paź 2014 19:50
    kenoko
    Poziom 10  

Witam. Niestety, bez smartfonu się nie obejdzie - mam Galaxy Gear i Galaxy Gear Fit.
    Aby w ogóle zaczęły działać, po pierwszym uruchomieniu trzeba je połączyć z pasującym modelem telefonu samsunga. Bez tego zabiegu będziesz miał tylko ekran "Podłącz gear fit do urządzenia".
    Dopiero potem możesz coś z zegarkiem zrobić. A zatem, działać będzie: krokomierz, pulsometr, wszystkie ćwiczenia, zmiana tapety, zmiana rodzaju wyświetlanego zegarka, i podstawowe ustawienia.
    Bluetooth można wyłączyć, żeby nie "zjadał" baterii.
    Niestety, to wszystko.
    Największą wadą jest NIEMOŻNOŚĆ ustawienia aktualnej godziny i daty !!!
    Bez telefonu tego nie da się zrobić w żaden możliwy sposób !
    Przez połączenie usb z PC też nic nie mogłem zrobić.

Podsumowując - takiego gear fit-a musisz najpierw sparować z telefonem. Wtedy te funkcje, o które pytasz, będą działały. Możesz poszukać znajomego z pasujacym urządzeniem - lub spróbować podłączyć się w jakimś sklepie z elektroniką, prosząc obsługę o pomoc.

0
  Szukaj w 5mln produktów