Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Opel Corsa C 1.2 benzyna - Brak napięcia na pinach do silnika wycieraczek

emperor1 15 Sep 2014 11:55 3453 2
    emperor1
    Level 2  
    Witam wszystkich serdecznie,

Mam spory problem z mechanizmem wycieraczek. Problem rozpoczął się od znanej wszystkim usterce - zapieczonym mechanizmie przednich wycieraczek. Mechanizm nasmarowałem i chodzi luźno.

Pojawił się niestety następny problem - silnik wycieraczek przestał działać. Sam silnik jest na 99% sprawny. Niestety przestał dostawać napięcie (sprawdzone miernikiem). Nie wiem w czym może być problem - sprawdziłem wszystkie bezpieczniki w skrzynce pod maską i są sprawne. Może wina jakiegoś przekaźnika - tylko gdzie on może się znajdować? Lub jest jeszcze inny bezpiecznik, o którym nie wiem? W momencie włączenie wycieraczek przy kierownicy słychać przerywacz.

Proszę o pomoc, moje pomysły już niestety się wyczerpały :(

Opel Corsa C, silnik 1.2 benzyna, rok 2004.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki
    żałosna udręka
    Level 33  
    Styki do powrotu przy silniku sprawne?
    kamil2585
    Level 2  
    Kolego sprawdzałeś bezpieczenik r12 co jest skrzynka przy samym akumulatorze tam są takie bezpieczniki od przedniej wycieraczki i tylnej przerywacz do kierunkowskazów zobacz tam możesz zamienić z tylna wycieraczka bezpiecznik i sprawdzić . Troszczeczke ciężkie dojście środki toksy i mało miejsca ale dasz rade

Dodano po 3 [minuty]:

A opis wygląda tak tych bezpiecznikow