Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Konica Minolta
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przerobienie drukarki na samochodową

Verona 15 Wrz 2014 12:51 1032 3
  • #1 15 Wrz 2014 12:51
    Verona
    Poziom 23  

Witam. Potrzebuję do samochodu drukarkę by móc drukować bezpośrednio z laptopa na miejscu. Poszukałem po allegro, i ceny za przenośne drukarki to ok 1000zł i 500zł za używki, niestety za drogo dla mnie.

I tu moje pytanie. Czy nie opłacalnej jest kupić zwykłą tanią drukarkę atramentową za grosze i podłączyć pod gniazdko od zapalniczki, bądź jakieś inne miejsce w instalacji w samochodzie, jakoś tanio przerobić zasilanie drukarki tak by działała? Czy akumulator będzie miał problemy z uciągnięciem tego? Czy ktoś już coś takiego robił u siebie?

Pozdrawiam

0 3
  • Konica Minolta
  • #2 15 Wrz 2014 13:04
    WRadek
    Poziom 21  

Tak, ja robiłem. Do gniazdka zapalniczki przetwornica 12V - 230V (u mnie wystarczyło 100W), do przetwornicy podłączony przedłużacz a do niego zasilacz od laptopa i zasilanie drukarki. Kupując przetwornicę zwróć uwagę na jej moc. Musi być większa od sumy mocy podłączonych do niej urządzeń. Moc najprościej można odczytać z tabliczki znamionwej urządzenia. Przy takiej konfiguracji - nic nie musisz przerabiać, a koszt nie jest wysoki. Przetwornica na znanym serwisie aukcyjnym to koszt około 100 zł.

Dodano po 53 [sekundy]:

Drukarkę miałem atramentową.

0
  • Konica Minolta
  • #3 15 Wrz 2014 13:04
    Verona
    Poziom 23  

Hm, zapowiada się super. No w takim razie kupię przetwornicę i z głowy ;)

Dziękuję za pomoc

Edit: Mam drukarkę laserową ale według specyfikacji pobiera 300W, natomiast losowe na allegro które oglądam np. Canona pobierają 10W w obciążeniu więc pewnie jakąś taką kupię. Nie znam się na drukarkach ale to zapewne wynika z technologi drukowania, może jakaś grzałka tyle pobiera czy coś.

0
  • #4 15 Wrz 2014 14:09
    WRadek
    Poziom 21  

Laserowe będą pobierać więcej. Atramentowe zdecydowanie mniej.
    Jesli masz drukarkę na 300W to przetwornica musi mieć przynajmniej 500W. I raczej nie zostawiaj jej podłączonej na noc w samochodzie, żeby nie rozładować sobie akumulatora w aucie. Stosuj zasadę, że podpinasz jak potrzebujesz.

0