Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak eksportować matlab simulink do C++ ?

28 Kwi 2005 23:58 1703 1
 • Poziom 14  
  Problem tak jak w tytule. Załóżmy ze mam bloczek w simulinku i chce z nigo wydobyć kod, najlepiej w C++. Jest do tego jakieś narzędzie matlabowe?

  Dziękuje za rady

  Pozdrawiam
 • Poziom 13  
  Nie ma na to prostego sposobu. Simulink w pakiecie o numerze 6.5 obsługuje co prawda tzw. accelerator. Polega to na przetłumaczeniu schematu simulinkowego na kod C/C++ a następnie skompilowaniu tego kodu. Tak otrzymany program w pewnych warunkach działa szybciej niż symulacja. Niestety kod generowany w ten sposób jest "czytelny" tylko dla samego Matlaba/Simulinka. Dzieje się tak dlatego, że kod ten zawiera tzw. wrapper (owijacz) mający na celu komunikację między programem wynikowym a przestrzenią operacyjną Matlaba.
  O jaki konkretnie model chodzi? Jeśli jest to prosty model liniowy zawierający np. człon inercyjny i idealny regulator PID, to można użyć narzędzi z linii poleceń do stworzenia modelu liniowego (poczytaj w helpie o funkcji tf). Jeśli się nie mylę, to takie obiekty można przenieść do samodzielnego kodu C/C++ za pomocą dyrektywy kompilacji mcc. W ostateczności można wymienionej wcześniej funkcji tf użyć do stworzenia modelu dyskretnego. Taki model jest dość łatwo "na piechotę" zaimplementować w dowolnym języku - dodawanie i mnożenie. Z bardziej konkretnymi pytaniami możesz odzywać się na maila lutecki(malpa)op.pl
  Pozdrowienia.