Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco - Vectra 40 mb/s i modem cisco + router

15 Wrz 2014 15:57 5544 11
  • Poziom 9  
    Witajcie,
    Wiem, że istnieją podobne tematy, jednak żaden z tamtych nie pomógł mi rozwiązać mojego problemu. Wydaje się być to nieco inny wątek.

Od tygodnia korzystamy z internetu Vectry (internet, kablówka, telefon) 40 mb/s. Wszystko byłoby dobrze, gdyby internet działał bez zarzutu. Problem polega na tym, że modem/router cisco łączy idealnie tylko z laptopem w pokoju, w którym stoi. W pozostałych dwóch pokojach stoją laptopy, które mają problem z połączeniem. Komputer 1 łączy się z siecią wifi, przez chwilę jest dostęp, po chwili nie ma i sieć staje się ograniczona. Komputer 2 nie daje dostępu do sieci, cały czas połączenie jest "ograniczone". Interesuje mnie głównie rozwiązanie problemu lapka nr. 2.

System Windows 8 Pro. Wcześniej internet od UPC działał bez zarzutu. Internet po kablu Ethernet działa znakomicie. Rzecz w tym, że nie mogę ciągnąć internetu po kablu cały czas. Co więcej, Iphone 4S łączy się bez problemu z tą siecią wifi w całym mieszkaniu. Tablet Samsunga również. Jedynie lapki mają problem z siecią. W Vectrze próbowali przełączać nam pasma nadawania, a to z 1, na 4, etc. Uważają, że wszystko jest w porządku. Lapek przeszedł formatowanie (i tak tego wymagał), problem nadal się utrzymuje.

Teraz pytanie, czy jest jakakolwiek możliwość wpięcia do rzeczonego modemu cisco jakiegoś routera, który zwiększyłby zasięg i dostępność sieci wifi w mieszkaniu? Cisco jest podpięty za pomocą kabla antenowego. Mam starszy modem tp-link, ale nie posiada żadnego gniazda antenowego. I tu, co zabawne, gdy podłączyłam tp-linka do cisco za pomocą Ethernet, tp-link zaczął nadawać sygnał (po resecie) i można było się z nim połączyć (sieć niezabezpieczona), ale tylko z "komputera-matki". Pozostałe lapki znów mają ograniczoną sieć. Niestety wpinanie kolejnego kabla (to może być idiotyczny pomysł, wiem) nie łączy routera z laptopem, a wiem że bez wpięcia routera do kompa za pomocą kabla nie połączę się z 192.198.1.1. Bez tego sieć jest niezabezpieczona, bo jak ustawić hasło?

Pomysł wydawał mi się śmieszny, gdy próbowałam podpiąć jeden router w drugi. Jednak dla takiego laika, jak ja, każdy pomysł może być dobrym rozwiązaniem.

Ktoś ma jakąś propozycję odnośnie rozwiązania sprawy?
  • Poziom 21  
    Czy na drugim laptopie nie masz czasem ustawionego na stałe adresu IP ? Jeżeli tak to przełącz na automatyczne. Podaj modele routerów.
  • Poziom 9  
    Z zestawu Vectry Cisco EPC3928, a mój TP-Link TD-W8901G.
    W momencie gdy przyszedł monter, zamontował modem cisco, kliknął w sieci internetowe na "matce", wpisał hasło do wifi i to wszystko. Nie konfigurowałam niczego.
  • Poziom 43  
    Zainstaluj inssider na lapku i pokaż skan z otoczenia.
  • Poziom 9  
    Nigdy nie używałam takiego programu, i przyznam szczerze, że nie wiem czy chodziło o ten konkretnie zrzut ekranu.

Cisco - Vectra 40 mb/s i modem cisco + router
  • Poziom 9  
    Dziś pojawił się gość z vectry by sprawdzić stan internetu. Stwierdził, że wifi mamy za darmo i nie musi działać :O

Wobec czego zostałam poinformowana, że jeśli chcę by mi działał internet w mieszkaniu, powinnam zaopatrzyć się w router jakiejś lepszej firmy, z co najmniej dwoma antenkami 9dB. A następnie wpiąć go w modem cisco (odkryłam to już sama wcześniej). Czy ktoś wobec tego doradzi mi jaki kupić? Myślałam o jakimś tp-link, ale nie musi to być kombajn, ma po prostu działać sprawnie.

Próbowałam podpiąć starszy router, wówczas internet szaleje.
  • Poziom 43  
    Starszy router trzeba odpowiednio skonfigurować zanim go podepniesz pod vectre poza tym ten TP-L to router ADSL (max przez wifi 20Mb/s) ale powinien działać po wcześniejszym odpowiednim skonfigurowaniu.
    Jaki masz budżet?
    Poza tym pokaz wersje sterownika wifi w lapku bo tam może być problem a nie w vectrze.
  • Poziom 43  
    Silje napisał:
    Myślałam o jakimś tp-link, ale nie musi to być kombajn, ma po prostu działać sprawnie.

http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=238&model=TL-WR841ND#spec
    Silje napisał:
    Dziś pojawił się gość z vectry by sprawdzić stan internetu. Stwierdził, że wifi mamy za darmo i nie musi działać

To niech w ogóle je wyłączą na tym Cisco, uruchomisz sobie własną sieć wifi na TP Linku.
  • Poziom 43  
    Silje napisał:
    Powiedz mi tylko jak ma to wyglądać? Powinni wyłączyć wifi?

Można do operatora zadzwonić i wyłącza wifi zdalnie.
    Silje napisał:
    Tylko teraz problem kolejnych kabli, a chcieliśmy tego uniknąć.

W czym problem, przecież swój router można ustawić 2 cm od modemu operatora (sam mam tak zrobione).
    Silje napisał:
    Czy w takiej sytuacji mogę router zastąpić anteną dookólną?

Jeśli to Cisco EPC 3925, to ma on anteny wbudowane, niczym ich nie zastąpisz.
  • Poziom 9  
    Cytat:

Można do operatora zadzwonić i wyłącza wifi zdalnie.

Czyli powinnam zaopatrzyć się w nowy router. Następnie zadzwonić do Vectry i wyłączyć wifi zdalnie. Potem zamontować router w modemie Cisco i wszystko ustawić sobie na tp-linku przez ethernet na 192.168..?

A co w przypadku, gdy problem będzie się utrzymywał? Czy Vectra włączy wifi na moją prośbę?

Pytanie kolejne, nie wyłączenie wifi w cisco może powodować nakładanie się sygnałów i oba będą działać nieprawidłowo?
  • Poziom 43  
    Silje napisał:
    Czyli powinnam zaopatrzyć się w nowy router. Następnie zadzwonić do Vectry i wyłączyć wifi zdalnie

Tak.
    Tak.
    Silje napisał:
    Potem zamontować router w modemie Cisco i wszystko ustawić sobie na tp-linku przez ethernet na 192.168..?

Nie w modemie, tylko obok, ale reszta się zgadza.
    Silje napisał:
    A co w przypadku, gdy problem będzie się utrzymywał? Czy Vectra włączy wifi na moją prośbę?

Po co maja włączać coś, co i tak nie działa, a potencjalny problem.. - jaki, skoro nic więcej nie zostało zrobione.
    Silje napisał:
    Pytanie kolejne, nie wyłączenie wifi w cisco może powodować nakładanie się sygnałów i oba będą działać nieprawidłowo?

Jest taka możliwość, ale też na TP Linku można sobie ustawić wszystko po swojemu.