logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi A4 B5 96 rok automat ADR - Nie chce ruszyć z miejsca na zimnym silniku.

seba069 15 Wrz 2014 18:21 11862 3
REKLAMA
  • #1 13963006
    seba069
    Poziom 9  
    Szanowni Państwo! Użytkownicy forum.

    Bardzo Was proszę o pomoc/ poradę w rozwiązaniu problemu jaki mam z moim Audi.

    Specyfikacja samochodu:
    Audi A4 B5 96 rok, skrzynia automatyczna ADR 4 biegowa.

    Opis problemu:
    Zaczęło się od braku płynności podczas jazdy. Jadąc do Wrocławia w pewnym momencie auto zaczęło szarpać na niskich biegach (1 mocniej, 2 lekko odczuwalne).

    Zacząłem od diagnostyki - program do sprawdzania komputera wskazał "sporadyczną błąd dźwigni zmiany biegów". Postanowiłem więc wymienić olej i filt. Olej był czarny, ale nie posiadał żadnych opiłków metalowych. Filtr natomiast był do wymiany. Objawy nie ustały. Wymieniłem więc płytę sterującą pracą skrzyni na inną używaną - rezultat żaden dodatkowo brak biegu wstecznego (skoki na obrotach i auto gasło). Zregenerowałem więc płytę sterującą pracą skrzyni (01M 325 105F). Efekt zmiana biegów jest płynniejsza. Sterownik skrzyni (01N927733R) był również sprawdzony i nie ma znaków uszkodzenia.

    Jaki mam problem - na zimnym silniku auto nie rusza z miejsca. Wydaje mi się, że skrzynia wchodzi w tryb awaryjny i rusza z 3 biegu. Kiedy się auto nagrzeje, auto może wystartować z miejsca, a skrzynia pracuje normalnie (zmienia biegi, lecz przy biegach 1 i 2 czasami wskakuje na wyższe obroty zanim zmieni bieg).

    Dodałem filmik na youtubie:




    Bardzo Was proszę o sugestię. Można to zrobić na forum lub w komentarzu pod filmem.

    Serdecznie Wam dziękuję.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 13963143
    Alfred_92
    Poziom 33  
    Nie mogę go jednak dać tutaj jako link. możesz możesz.
  • REKLAMA
  • #3 13965797
    seba069
    Poziom 9  
    Odświeżam temat.

    Bardzo Was proszę o porady :)

    Dodano po 2 [godziny] 35 [minuty]:

    Auto zostało oddane do mechanika specjalizującego się w skrzyniach. W dniu jutrzejszym skrzynia będzie ściągana w celu sprawdzenia co jej dolega. Chwilowe podejrzenia to albo tłoczek od D, albo starte tarczki.
  • #4 13968524
    seba069
    Poziom 9  
    Zamykam temat.

    Uszkodzony tłoczek od D w skrzyni biegów - był pęknięty oraz wymiana kilku nadpalonych tarczek w skrzyni.
REKLAMA