Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Smart Fortowo - Radio - Wejście AUX/CD

15 Wrz 2014 18:36 3696 16
  • Poziom 12  
    Witam,

mam pytanie. Czy jest możliwość podłączenia pod radio Grundig w Smarcie przewodu, który spowoduje to, że będzie możliwość podłączenia jakiegoś urządzenia zewnętrznego?

Wiem, że w zestawie w niektórych modelach tego auta jest odtwarzacz CD ale w moim modelu niestety go nie ma.
    W w/w radiu nie ma nic poza radiem... i stąd te pytanie. Jak coś podłączyć np. telefon i czy w ogóle jest to możliwe?

Widziałem w necie, jak ktoś podpina z tyłu przewód i poprzez funkcje AUX podłącza telefon ale w tym modelu nie ma AUX tylko CD....

Czy ktoś pomoże?
  • Poziom 36  
    Emulator AUX zamiast CD i po kłopocie.

Na all...o 30 - 60 zł.
  • Poziom 12  
    SZYMON BYDGOSZCZ napisał:
    Emulator AUX zamiast CD i po kłopocie.

Na all...o 30 - 60 zł.

Ooo, super pomysł. Problem w tym, że szukam na all.. i nic takiego taniego nie ma. Najtańsze to 100 zł....
  • Poziom 36  
    A ja znalazłem ok 100 szt. - szukaj pod AUX grundig.
  • Poziom 12  
    A ja znalazłem ok 100 szt. - szukaj pod AUX grundig.

Czyli Ty mówisz, to złączu AUX na mini jack? Zauważ, że w moim radiu nie ma funkcji AUX, a jest tylko CD.

I to będzie działać??
  • Poziom 36  
    sosino napisał:
    I to będzie działać??

Tak.
  • Poziom 12  
    sosino napisał:
    I to będzie działać??

Tak.

Ok, w takim razie pod jaką funkcją będzie odbierany sygnał z mini jacka? Pod CD?

Pod opisem tego złącza, znalazłem taką informację:
    "Wejście sygnałowe AUX do radioodtwarzaczy Grundig. Adapter przeznaczony tylko do radii Grundig tzw. sklepowych gdzie wejście AUX można uaktywnić w opcjach radia. "
  • Poziom 21  
    Szukaj emulator zmieniarki wtedy aux jest po włączeniu cd w radiu.
  • Poziom 12  
    slawcioo88 napisał:
    Szukaj emulator zmieniarki wtedy aux jest po włączeniu cd w radiu.

No, ok. Znalazłem emulator zmieniarki AUX ale cena jego to około 120 zł. czyli wartość tego radia...

Chyba, że źle szukam?
    Znaleźliście coś tańszego?

Pomoże ktoś?
  • Poziom 12  
    Więckowy napisał:
    sosino napisał:
    Znaleźliście coś tańszego?
    Pomoże ktoś?

Najtańsze widzę od 7,99zł: http://allegro.pl/listing/listing.php?descrip...0-default-0905&requestDescription=1&mode=desc

Coś kiepsko szukałeś ;)

Z resztą - wystarczy się podpiąć zwykłymi konektorami pod trzy piny i samemu zrobić taki kabel.

Faktycznie. Dzięki bardzo.
    Czyli zamawiam to, zobaczymy czy zadziała.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    @sosino: I co - działa?
  • Poziom 12  
    Więckowy napisał:
    @sosino: I co - działa?

Niestety zrodził się problem, którego nie przewidziałem. Nie działa funkcja CD. Naciskam guzik CD i nic się nie dzieje, nie włącza się ta funkcja w ogóle.....
  • Poziom 12  
    Więckowy napisał:
    Tak się zastanawiam, czy to nie jest jednak potrzebny cały ten emulator za ~90zł: http://allegro.pl/adapter-aux-in-vw-audi-seat-mfd-i4649656086.html
    Bo może radio nie chce się teraz przełączać na CD, bo nie wykrywa podpiętego CD...

Masz racje. Pewnie to jest wina tego. W takim razie sens zakupu emulatora do tego radia mija się z celem, bo za tą cenę kupię lepsze radio od obecnego.

Też tak uważasz?
  • Poziom 12  
    Więckowy napisał:
    No... czy lepsze, to nie jestem taki pewien. Na pewno w tej cenie kupisz radio z USB, CD, czytnikiem kart i setką innych bajerów, ale czy będzie lepsze, to raczej wątpię (chyba, że trafi się jakaś używka w bardzo atrakcyjnej cenie). No i do radia musisz doliczyć jeszcze koszt ramki maskującej: http://allegro.pl/listing/listing.php?sg=0&or...mka+radia+smart+fortwo&bmatch=s0-default-0905

W takim razie ma dwa rozwiązania. Albo nowe radio i maskownica, albo ten emulator. Hmmm... Sam nie wiem co lepsze.

Dzięki bardzo za pomoc.