Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer Aspire 7540G-524G50Mn - przywrócenie oryg. Windows 7 HP 64-bit

SZLACHETNY96 15 Wrz 2014 20:24 1938 8
  • #1 15 Wrz 2014 20:24
    SZLACHETNY96
    Uczeń

Witam!
    mam chyba bardzo wielki problem i nie wiem czy ktoś mi pomoże, moja siostra siedziała na Laptopie ( wtedy kiedy byłem w szkole ) wchodzę do domu odpalam komputer a w koncie piszę mi że jestem ofiarą fałszywego oprogramowania, to nie możliwe bo Windowsa mam oryginalnego! nawet mam Klucz tą naklejkę pod laptopem, teraz zamiast mieć Windowsa 7 mam Windowsa 7 Ultimate, podczas przeprowadzki gdzieś zawieruszyła mi się płyta od mojego Windowsa 7, Czy jest jakaś możliwość przywrócenia Całego Systemu Windows 7 ? Może mi nawet Wszystko usunąć... Chce tylko tego starego oryginalnego Windowsa 7, wcześniej wyświetlał mi się komunikat chyba.." Aktualizuj Windows 7 kliknąłem- i było napisane żebym wprowadził klucz, odwróciłem laptopa wpisałem klucz - było sprawdzanie klucza - i komunikat że klucz jest nie prawidłowy, później jakieś "inne ustawienia" takie jak (kup nowy klucz itd...) Z całej tej sytuacji wychodzi na to że mam PIRACKIEGO Windowsa... Chce Przywrócić cały system ( tak jakbym nie dawno kupił laptopa i go włączył i zaczął instalować swoje aplikacje) Czy jest jakaś możliwość Master Resetu Windowsa 7 ?! Nie chcę kupować nowego Windowsa czy laptopa, Nie chcę dawać go Do naprawy bo kradną i podmieniają (RAM-Y) i wszystko wymieniają na gorsze... Chce to zrobić samodzielnie, tylko z waszą pomocą, wiem pewnie moderator coś dopisze że są błędy lub coś innego ale jestem zdenerwowany, przepraszam za błędy i nie zrozumiałość, lecz nie da się nic z tym zrobić proszę w komentarzach pisać Tak-Nie, lub rozwiązanie Mojego Wielkiego Problemu (laptop nie jest kradziony jest kupiony za 2,500zł Czas Użytkowania 3/4 lata)
    Parametry-Właściwości:
    Acer Aspire 7540G-524G50Mn
    P/N : LX.PPPO2.102
    MODEL: MS2278
    S/N: LXPPP021020130B1642000
    OS: WINDOWS 7 HOME PREMIUM 64-bit ( a na moim aktualnym systemie są 32-bity)
    Procesor: AMD T»urion II X2 procesor M520
    (2,3 Ghz, 1 MB L2 cache)
    LCD: 17,3" HD+ Acer CineCrystal LED LCD
    Graphics: ATI Mobility Radeon HD 5650 up to 2814 MB HyperMemory
    Memory: 4 GB MEMORY
    STORAGE: 500 GB HDD
    Optical Drive: DVD-Super Multi DL drive
    Card Reader : Multi-in-1 card reader
    WWAN: N/A
    Bluetooth: N/A
    Battery: *-cell Li-Ion battery
    System BD/BIOS: 1B/V1.11
    Napisałem Wszystko Co tylko Mogłem.
    Dziękuje bardzo, za przeczytanie i chęć pomocy :)

0 8
  • #2 15 Wrz 2014 20:34
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Zamieść obrazek okna Zarządzanie dyskami co by zobaczyć czy się Recovery zachowało.

0
  • #3 15 Wrz 2014 20:41
    krzyyysztof
    Poziom 14  

Witam

Jeżeli system jest oryginalny można go odzyskać na kilka sposobów.

Wraz z komputerem powinna być dostarczona płyta z systemem lub znajduje się on na ukrytej partycji Recovery (pod warunkiem, że jeśli była nie została usunięta lub uszkodzona).

Proces odzyskiwania systemu z partycji możesz obejrzeć pod linkiem:
    https://www.youtube.com/watch?v=pmVT0Z9r6_Q

Kolejną możliwością jest przywrócenie systemu z tzw. kopii zapasowej, o ile została utworzona (z reguły tworzy się je na dodatkowej partycji lub dysku), potrzebny będzie dysk naprawy systemu.

No i na koniec ewentualnie zainstalować cały system z płyty - wersję zgodnie z naklejką na spodzie komputera.
    Co do aktywacji, sporo komputerów przeinstalowałem na kluczu z naklejki - żaden nie chciał się aktywować przez internet, natomiast telefonicznie bez żadnego problemu.

Pozdrawiam

0
  • #4 15 Wrz 2014 21:48
    BORG

Poziom 17  

Sprawdź czy nie masz uszkodzonych sektorów na dysku. Tego typu sytuacja jest możliwa kiedy uszkodzeniu ulega rejestr lub certyfikaty. Bardzo często jest to spowodowane poprzez uszkodzenie sektorów na dysku (mówię z własnego doświadczenia). To tyle jeśli chodzi o nagłą utratę licencji. Jeśli chodzi o pojawienie się wersji Ultimate - system na pewno nie był kiedyś przeinstalowywany ?

0
  • #5 15 Wrz 2014 22:16
    mail4skwarka
    Poziom 19  

Niestety błędne sektory nie zmienią systemu na Ultimate - ktoś się bawił w informatyka w Twoim laptopie.
    Jest szansa jak już wspomniano że masz ukrytą partycję recovery i z niej można przywrócić stan komputera sprzed 'awarii' ewentualnie odżałuj pieniądze - zanieś laptopa do sklepu/komisu z usługami informatycznymi i będziesz miał system w Twojej wersji na gotowo

Co do klucza z naklejki żaden mnie jeszcze nie zawiódł przy aktywacji online. Problem był np przy wpisaniu klucza wyciągniętego z działającego oryginalne OS przed reinstalacją - zapewne aktywacja zbiorowa wgrana na stałe pod danego producenta sprzętu.

0
  • #6 15 Wrz 2014 22:42
    elessar87
    Poziom 33  

WojtasJD napisał:
    Zamieść obrazek okna Zarządzanie dyskami co by zobaczyć czy się Recovery zachowało.

Od tego zacznijmy. Później można dywagować.

0
  • #7 16 Wrz 2014 00:05
    SZLACHETNY96
    Uczeń

Hehe :) taki ze mnie dobry informatyk to jeszcze nie jest :P wszedłem panowie w te oficjalne ustawienia podczas włączenia komputera wcisnąłem F2 i mam takie coś ale te ustawienia są chyba złe:
    Qulet Boot : ENABLED
    Network Boot : ENABLED
    F12 Boot Menu :DISABLED a powinno być chyba Enabled
    SATA Mode : IDEI a powinno chyba być AHCI Mode
    zgadza się?!

Dodano po 15 [minuty]:

Już nic nie rozumiem :( jakieś partycje :D jak to wgl. zrobić udało mi się wejść w te partycje lecz nie wiem jak dalej działać jestem elektrykiem a nie informatykiem :P

0
  • #8 16 Wrz 2014 00:18
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Jak uruchamia Ci się Windows 7, to w wyszukiwanie wpisz uruchom. Następnie po kliknięciu uruchom pokaże się okno uruchamianie. Wpisz compmgmt.msc i zatwierdź enterem. Przejdź do zarządzania dyskami i wstaw screena z tego okna na forum.

EDIT:Wstaw jeszcze screen z DMDE z widokiem okna partycje, bo z tego co przez ułamek sekundy widziałem masz 39GB nieprzydzielonego miejsca, pewnie pozostało po recovery.
    Acer Aspire 7540G-524G50Mn - przywrócenie oryg. Windows 7 HP 64-bit

0
  • #9 16 Wrz 2014 19:10
    SZLACHETNY96
    Uczeń

Coś mi się stało z Paintem bo jak wklejam zdjęcie partycji to jest bardzo mała rozdzielczość ... zaraz wyrzucę tego lapka :(

0