Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iveco Stralis 430 6x2 - Problem z EBS

Slp3 15 Wrz 2014 21:07 1641 2
  • #1 15 Wrz 2014 21:07
    Slp3
    Poziom 7  

Witajcie,

mam taki problem z EBS: komputer wyświetla błąd EBS 3C0C - Elektropneumatyczny modulator osi tylnej - Aktywny. Nie działają hamulce na 2. i 3. osi, nie można wyłączyć ASR. Podmieniłem już komputer sterujący, ale objawy są takie same. Dałem fabryczny komputer do elektronika, który przelutował dwa triaki, a po podpięciu komputera wszystko działało poprawnie... do rana. Teraz problem jest ten sam. Wg rosyjskiej instrukcji, na drugiej kostce EBS (X2) na 7. pinie powinno być zasilanie modulatora - a nie ma.

Nie wiem już co robić. Uszkodzony modulator? Jeśli tak, to dlaczego działał przez krótki czas po "naprawie" sterownika? Ma ktoś jakieś pomysły? Dodam, że sprawdziłem wszystkie kable od EBS i nie znalazłem żadnych usterek. Miał ktoś do czynienia z EBS w Stralisie?

Pozdrawiam

0 2
  • #2 16 Wrz 2014 18:58
    RomekRud
    Poziom 15  

Na wtyku do modulatora zasilanie pojawia się po włączeniu zapłonu i natychmiast powinna zacząć się rozmowa pomiedzy nim a głównym "poganiaczem". Po nawiązaniu komunikacji zasilanie jest podtrzymane. Ta procedura trwa ok. 0,5 sek. W Twoim przypadku brakuje komunikacji. Sprawdź parametry a nie błędy, osusz sieci.

0
  • #3 18 Wrz 2014 20:02
    Slp3
    Poziom 7  

Bardzo dziękuję za podpowiedź.Faktycznie obudowa modulatora jest mocno zmęczona.Auto postało na słońcu z przesuniętym siodłem i hamulce są.Niebawem rozbiorę modulator i porządnie uszczelnię. Dzięki bardzo

1