Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opalia C11E 9003 - Podgrzewacz "wybucha" po paru sekundach od odpa

15 Wrz 2014 21:14 4296 3
 • Poziom 2  
  Witam,

  Model, który posiadam to Opalia Saunier Duval C11E model 9003.
  Moc nominalna: 19, 2kW
  Poziom hałasu: 55 dB(A).

  Od momentu zamontowania podgrzewacz gazowy sprawia problemy przy odpalaniu. Potrzebuje kilku sekund na uruchomienie, poczym "wybucha" tak intensywnie, że okna i drzwi aż drżą. Niestety nie zdarza się to za każdym razem, są momenty, że odpala od razu.

  Proszę o radę, co może być przyczyną i czy to zalicza się do usterki.

  Dziękuje.
 • Poziom 2  
  a podgrzewacz jest na gwarancji?jak tak to dzwon na serwis jak nie to moze byc uszkodzona membrana lub zablokowany zaworek w mechanizmie wodnym.
 • Poziom 35  
  Jeśli jest po gwarancji, to można sprawdzić, czy świeczka jest prawidłowo ustawiona. Czasem bywa tak, że gdy świeczka ma zbyt mały płomień i źle ustawiony, to nieraz przy otwarciu wody gaz nie od razu zostaje zapalony, przez co pewna ilość uchodzi, a potem zapala się od świeczki i wybucha (mieszanina metanu z powietrzem jest wybuchowa). Często to występowało w starych piecykach, np. PG-6, zwłaszcza wtedy, gdy termobimetal nie był dobrze nagrzany przez świeczkę (ale Opalia to inny piecyk). Uważam, że powinien być wyregulowany przez serwis.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Według mnie kłopot tkwi w nieprawidłowym położeniu elektrod nad palnikiem. Ten model co kolega podał to chyba wersja na baterie ta nowa. Miałem kilka przypadków z wybuchowym zapłonem w tych modelach i wystarczy podoginać odpowiednio elektrody.