Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie pompy głębinowej 1,5kW

15 Wrz 2014 23:23 4116 16
  • Poziom 2  
    Witam, w zasadzie to pierwszy raz piszę tutaj z prośba o pomoc, mianowicie poszukuje schematu do podłączenia pompy głębinowej 1,5kW oraz do zabezpieczenia jej przed suchobiegiem. Wiem że takich tematów jest pełno, ale naprawde przeczytałem już chyba wszystkie, zorientowałem się że do tego potrzebuję
    CKF
    Stycznika
    Wyłącznika silnikowego
    Wyłącznika ciśnieniowego
    oraz ...? cluwo czy pływak ?
    za moich czasów role pływaka spełniała stara wtyczka zanurzona w wodzie.
    A to było już parę ładnych lat temu, teraz nie mam ani schematów ani wiedzy jak w chwili obecnej się to robi.
    Wałkuję jeszcze raz ten temat dlatego, bo mimo wszystko nie znalazłem ŻADNEGO konkretnego schematu elektrycznego, mam nadzieję że ktoś z was pomoże mi się z tym uporać, za pomocą tego co już kupiłem.
    Pompa znajdować się będzie w studni więc żadnych niesamowitych wariacji nie przewiduje ;>
    Potrzebuję tylko dobrego i czytelnego schematu elektrycznego z tymi wszystkimi podzespołami +clubo/pływak nie wiem co jest lepsze ;>
    pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    ciepło ciepło, bardzo mi się to podoba, dziękuje za poświęcony czas, przez pare ładnych godzin nawet nie natknołem się na taki schemat =) troche brakuje mi wszystkich elementów układu, np wyłącznik ciśnieniowy oraz opisu elementów układu. Mam jakieś pojęcie na ten temat jednak potrzebuję pomocy z tym
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 37  
    W czym problem?
    Zasilanie cewki stycznika idzie przez czujnik ciśnienia i przekaźnik kontroli faz. W razie asymetrii przekaźnik przerwie obwód zasilania cewki stycznika.
    Jak już się bawić to proponuje czujnik kontroli faz z kontrola stycznika ( troszkę bardziej rozbudowana ochrona na wypadek awarii stycznika bo klasyczny czujnik kontroli faz musi być przed stycznikiem i nie widzi co się dzieje za ).

Zaś sam wyłącznik silnikowy ma w sobie ochronę zwarciowa i przeciążeniową i dobrze dobrany i ustawiony w porę wyłączy silnik jak by zanikła faza lub coś z nim było zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe. Więc czujnik faz to taki ekstra dodatek nie zaszkodzi ale bez tez można skonfigurować układ też.

Poszukajcie jest w tym dziale sporo na ten temat.
  • Poziom 2  
    Dziękuję za dodatkowe informacje Zdzisku. Mam kolejne pytanie, tym razem odnoszące się do pierwszej odpowiedzi (ze schematem) czym jest "P"(PRESS) ? czy to przycisk zalanczajacy ? a jesli tak to czy on jest konieczny ? mam zwykly wlacznik 3fazowy i myslalem aby nim zalanczac caly uklad, po za tym na ukladzie widze tylko cewke stycznika, tylko tego jego elementu uzywam ? moglbym prosic o dokladny opis schematu a jesli nie to o inny ?
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    To jest czujnik ciśnienia na zbiorniku presostat.
    Fajny schemacik wszystko ładnie pokazane w nim.
    Po lewo masz obwód silnika od góry wyłącznik silnikowy potem stycznik ( pokazane styki ) i silnik.
    Zaś po prawo masz od góry zabezpieczenie faz czujnika ( eski ), czujnik faz i następnie pokazany styk w czujniku faz, potem czujnik ciśnienia, dalej masz czujnik poziomu wody ( przeciw sucho biegowi ) i na końcu cewka stycznika. Jak widzisz w obwodzie zasilania cewki są dwa układy przerywające obwód zasilania cewki jak coś będzie nie tak zaś P to działa wedle ciśnienia na zbiorniku. Zabezpieczenia są szeregowo w obwodzie załączania stycznika.
  • Poziom 37  
    zywiec_to napisał:
    Tak samo drugie pytanie presostat ma 3 wejście i 3 wyjścia to jak go włączyć w obieg jednofazowy, puścić którąś z faz równolegle?

Wykorzystaj jeden tor styków i tyle.

Zaś co do wyłącznika prądowego to masz na myśli wyłącznik silnikowy?
    On tylko chroni od zwarcia i przeciążenia.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    szelton dziekuje za pomoc ;>