Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sharp AR-5015 - rozjaśnia górę kopii

29 Apr 2005 07:16 1398 12
  • Level 13  
    Witam. Kopia jest na górze rozjaśniona (jakieś 7 cm od strony tyłu kopiarki). Poza tym czasami z rolnego podajnika zaczyna głośnio pobierać (buczą jakieś wałki) - jak puściłem z bocznego to przestało. Jakie mogą być tego przyczyny?
  • Helpful post
    Level 15  
    ile maszyna ma kopii - często po 50 tyś trzeba wyczyścić laser (mam nadzieję że skaner i optykę czyściłeś. co do buczenia przyczyny mogą być różne - za mało danych
  • Level 13  
    otykę czyściłem ale lasera nie, jak go wyczyścić (jak się dostać do niego?). Co do chałasowania to tak jak pisałem jak puszczę z dolnego podajnika to często zaczyna głośno chodzić, jak zapodam z bocznego to na jakiś czas się uspokaja.
  • Helpful post
    Level 19  
    Panowie bez żartów z laserem bo wszyscy zaczną go czyścić:)).
    napisz czy każda kopia jest rozjaśniona, puść kopie A4R, puść A3, z boku, z kasety, powiększ, pomniejsz, zrób czarną kopię na otwartej klapie a potem napisz do jakich doszedłeś wniosków.
    Lasera proponuje nie ruszać.
    Pozdrawiam.
    Woter.
  • Helpful post
    Level 15  
    niestety czeka cię trochę roboty - dopiero w póżniejszych modelach jest łatwy dostęp
    najpierw zdemontuj obudowę (przód tył i boki) następnie musisz zdemontować skaner i wewnętrzną tacę odbioru, potem elektronikę płyty głównej (jak masz długi śrubowkręt to wystarczy popuścić) po tym wszystkim od góry masz dostęp do lasera (4 śruby mocujące) demontujesz i wyjmujesz laser jest skręcony jedną śrubą i zatrzaskami
    przeczyść soczewki i ostrożnie lustro wirujące złożyć i to wszystko
    (dla sprawnego serwisanta max 1 godz roboty)
    niestety nie mam zdjęć aby ci wysłać co najwyżej SM lub PG (po angielsku)
    PS. uważaj przy laserze aby go nie rozregulować (uważaj przy śrubach)
    jakby coś nie tak taj znać na PW
  • Helpful post
    Level 20  
    O rany!!! co wy z tym laserem, przez 7 lat pracy tylko przy Sharpach, czyściłem chyba tylko w 3 maszynach i to starych AR-161 grubo po 100 tyś. kopii. jeden laser padł jak miał 120 tyś. i nic więcej się nie działo. Zrób sobie wydruk z kodu 64-01, bo może coś się dzieje jak jedzie optyka a w tym kodzie ona nie bierze udiału i zobacz co będzie.
  • Helpful post
    Level 27  
    czyściłeś optykę pod szybą a czy wyczyściłeś ta szybkę w maszynie nad modułem bębna laser tak bardzo w sharpie się nie brudzi częściej w ricohu
  • Helpful post
    Level 13  
    Proponuje też spojrzeć na bęben czsami się zdarza że się nierównomiernie zużyje na jednym końcu potrafi się bardziej wytrzeć i też może być taki efekt, szczególnie bębny KATUNA.
  • Level 13  
    Witam Panowie. Bardzo dziękuję za podpowiedzi. Wszystko poczyszczone oprócz lasera. Ksero ma około 170 tys kopii i 4 bęben - zauważyłem w książeczce przeglądów. Walczyłem długo i efekt ten sam. W końcu zainstalowałem jeden z wymienionych wcześniej bębnów i nastąpiła znaczna poprawa. Nie jest jeszcze idealnie ale wydaje mi się że wymiana bębna światłoczułego na nowy zlikwiduje problem rozjaśnienia. Powiedzcie mi tylko jak odczytać licznik. Jeszcze jedno - podczas kserowania chałasuje. Zauważyłem że to listwa czyszcząca o bęben - jak posypałem bęben talkiem to na jakiś czas się uciszyło a potem znowu to samo. Jest na to jakać metoda?
  • Helpful post
    Level 20  
    Licznik odczytasz trzymając klawisz "0", trzeba spisać po kolei to co wyświetli, po chwili przerwy powtarza się wyświetlanie od nowa i tak w kółko jak długo trzymasz klawisz "0".
    Najczęstsze hałasy z jakimi się spotykam w tych seriach maszyn to luzy na zębatkach napędzających wałek grzejny i czasami napędzającej sam bęben, jak wyjmiesz moduł bębna z maszyny, popatrz na zęby zębatki która go napędza, właśnie teraz mam to samo w jednej AR-206.
  • Helpful post
    Level 14  
    jeżeli chodzi o głośną prace to radze sprawdzić tryb napędu bębna
    ja miałem zużyty i powodował głośną prace i ,może nietypowo, czarne paski poprzeczna na kopii.
  • Level 11  
    podstawa sprawdz czy kopiarka stoi prosto i czy równo rozprowadza toner
  • Level 19  
    Krrm, sprawdz date postu i odpowiedz sobie na pytanie.