Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki Wideodomofon - 3 lokale jaki model?

16 Wrz 2014 09:36 2436 8
  • Poziom 10  
    Witajcie

Od dłuższego czasu poszukuję wideodomofonu, jednak nie mogę znaleźć żadnego rozwiązania spełniającego moje potrzeby.
    Może ktoś z was zna model, który poszukuję.

Poszukuję wideodomofonu do domku z 3 lokatorami.
    Chodzi o panel z 3 przyciskami + breloczki RFID lub panel z klawiaturą, wtedy otwieranie na kod.
    Mile widziane byłoby rozwiązanie bezprzewodowe. Zasilanie do słupka furtki mam, jednak ciągnięcie kabla do każdego lokalu byłoby kłopotliwe.
    Jeśli jednak nie ma rozwiązań bezprzewodowych, to proszę o wskazanie przewodowych.

Liczę na waszą pomoc.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Pomocny post
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    1.Jeżeli bezprzewodowo to IP np Mobotix. Jak zainstalujesz to daj znać jak działa sam chętnie się dowiem.
    2. Wideodomofony z klawiaturą numeryczną takie jak Proel, Laskomex. Commax hybrydowy Pozwalają na otwarcie kodem lub brelokiem kartą.
    3.Tradycyjne gdzie każdy lokal ma swój przycisk dzwonienia takie jak np faworyzowany przeze mnie commax. Panele nie są wyposażone w czytnik/ zamek szyfrowy ale zawsze można dołożyć dowolne dodatkowe urządzenie( Nie ma się tu czego obawiać nie działa to wcale gorzej, ani nie komplikuje instalacji)
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Mobotix to faktycznie ciekawe rozwiązanie, wręcz jak telefon na bramce. Ale jego wadą jest cena, oraz to, że każdy z lokatorów ma własne łącze internetowe i na czyimś łączu musiałoby chodzić ten domofon. Czy z Proel, Laskomex. Commax nie ma rozwiązania na 2,4 GHz? Znalazłem rozwiązania ale tylko na 2 lokale.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    1. niekoniecznie, można postawić sieć wewnętrzną dedykowaną
    2. Nie nie mają. Nawet oferta dla jednego użytkownika jest dość uboga. Na rynku są albo tanie wideodomofony nie mające za sobą poważnego producenta/ dystrybutora (królowie serwisów aukcyjnych- kiedyś pewnie po domach chodzili by z nimi cyganie i akwizytorzy) albo drogie w okolicach 10 000 zł vide siedle. Rozwiązanie ze średniej półki cenowej miał Kenwei ale się wycofał....
    Pozostaje kabel i tu mamy do wyboru wynalazki których kolejne odsłony maja już być lepsze, lub sprzęty sprawdzone (miedzy innymi wymienione wcześniej)
    Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No dobrze, koledzy przekonaliście mnie do rozwiązania przewodowego.
    Czy zatem moglibyście wskazać zestaw polecany przez was?
    Wideodomofon przewodowy 3 lokale, natynkowy(montaż na słupku) z modułem RFID.

Czy monitory lokalowe mogą być zasilane po przewodzie idącym z kamery, czy wymagają oddzielnego zasilacza w pobliżu ekranu lokatorskiego?
    Wolałbym puścić zasilanie z jednego zasilacza do kamery, a dalej przesyłać po przewodzie do ekranów lokatorskich.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    Idealny ukłąd okablowania to przewód od furtki do punktu rozdzielczego, z punktu rozdzielczego do monitorów. ( gwiazda). Panel zewnętrzny zasilany jest w zależności od wybranego systemu z : samych monitorów, z dedykowanego zasilacza, z zasilacza centralnego zasilającego zarówno monitory jak i panel bramowy. Są też monitory które zasilane są/ mogą być bezpośredni z sieci 230 V. Opcji jest bardzo dużo. Punkt rozdzielczy oczywiście może być usytuowany i przy furtce. Gdy zasilamy monitory z punktu centralnego należy pamiętać że potrafią mieć one pobór do kilkunastu Wat co np przy napięciu zasilania 12V daje około 1A ( a więc odpowiednie przekroje przewodów dopasowane do odległosci).
    Jeżeli oczekujesz konkretnej porady a nie ofert handlowych ( takie to uzyskasz i na alleg....) to podaj jak możesz wykonać okablowanie, jakie masz odległości, wysokość/ szerokość słupka, oczekiwania, budżet itp
    pozdrawiam