Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 3 - brak tylnych kierunkowskazów - moduł haka

pondik 16 Wrz 2014 11:25 4188 13
  • #1 16 Wrz 2014 11:25
    pondik
    Poziom 14  

W mojej maździe pojawił się problem ze światłami... Po ostatnium podpięciu przyczepki straciłem tylne kierunkowskazy. Przednie migają ale bardzo szybko. W bagażniku znalazłem coś takiego:

Mazda 3 - brak tylnych kierunkowskazów - moduł haka Mazda 3 - brak tylnych kierunkowskazów - moduł haka

W momencie kiedy wypnę tę czerwoną kostkę kierunkowskazy działają normalnie lecz nie działają światła w przyczepce.. Proszę o pomoc

1 13
  • #2 16 Wrz 2014 12:10
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Zobacz, problem masz w gnieździe przyczepki, tam jest styk obecności wtyczki. Wystarczy to oczyścić.

0
  • #3 16 Wrz 2014 17:02
    pondik
    Poziom 14  

Jak tylko wrócę z pracy to oczyszczę dokładnie złącze.

Dodano po 4 [godziny] 28 [minuty]:

Niestety to nie pomogło.. Moje złącze wygląda tak:

Mazda 3 - brak tylnych kierunkowskazów - moduł haka

1
  • #4 16 Wrz 2014 17:30
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Proszę jeszcze powiedzieć, jak zachowuje się światło przeciwmgłowe? Podobnie jak kierunkowskazy?

0
  • #5 16 Wrz 2014 18:15
    pondik
    Poziom 14  

Przeciwmgłowe działa poprawnie...

0
  • #6 16 Wrz 2014 21:00
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

To wygląda albo na uszkodzenie modułu. Żeby dokładnie zdiagnozować, musiałbym widzieć auto. Tak czy inaczej, nic co nie da się naprawić.

0
  • #7 17 Wrz 2014 10:26
    pondik
    Poziom 14  

OK, w takim razie auto niestety jedzie dziś do elektryka :(

0
  • #8 17 Wrz 2014 10:40
    Pawel wawa
    Moderator Samochody

Słuszna decyzja. Nie wiem jak Twój moduł jest skonstruowany, ale ważna jest tolerancja rezystorów zastosowanych wewnątrz. Taka podpowiedź, bo kiedyś się z tym namęczyłem uruchamiając moduł. Ale elektryk będzie wiedział.

0
  • #9 17 Wrz 2014 11:16
    pondik
    Poziom 14  

Czy ten moduł jest naprawialny? Czy w grę wchodzi jedynie wymiana na nowy?

0
  • #11 17 Wrz 2014 21:48
    pondik
    Poziom 14  

Odwiedziłem dziś dwóch elektryków. Pierwszy z nich po opisaniu przeze mnie całego problemu stwierdził że na 100% uszkodzony jest moduł haka. Nauczony doświadczeniami z wszelkiego rodzaju mechanikami odwiedziłem inny zakład. Na wstępie także opisałem całą sytuację na co mechanik kazał otworzyć mi przednią maskę.. Nieco się zdziwiłem gdyż jak tłumaczyłem wszystko znajduje się w bagażniku. Po 30 sekundach pokazał mi dodatkowe bezpieczniki których nigdy wcześniej nie widziałem (tj. zwykły bezpiecznik płytkowy ale w specjalnej obudowie na kablu). Wymienił jeden z nich i wszystko działa :D

2
  • #12 05 Mar 2018 21:02
    karol1460
    Poziom 3  

pondik napisał:
    Odwiedziłem dziś dwóch elektryków. Pierwszy z nich po opisaniu przeze mnie całego problemu stwierdził że na 100% uszkodzony jest moduł haka. Nauczony doświadczeniami z wszelkiego rodzaju mechanikami odwiedziłem inny zakład. Na wstępie także opisałem całą sytuację na co mechanik kazał otworzyć mi przednią maskę.. Nieco się zdziwiłem gdyż jak tłumaczyłem wszystko znajduje się w bagażniku. Po 30 sekundach pokazał mi dodatkowe bezpieczniki których nigdy wcześniej nie widziałem (tj. zwykły bezpiecznik płytkowy ale w specjalnej obudowie na kablu). Wymienił jeden z nich i wszystko działa :D

miałem identyczny problem co kolega tylko, że w fordzie mavercku. Sam wymieniłem bezpiecznik i wszystko działa poprawnie. u mnie te bezpieczniki są na kablach które idą od przedniego reflektora do haka.

4
  • #13 07 Kwi 2018 06:31
    Proteusek
    Poziom 2  

Witam.
    Mam podobny problem z tymi kierunkami tylnymi tylko w mazdzie tribute a mianowicie po podpięciu przyczepki zniknęły mi tylne kierunki, przednie i boczne działają jak szalone, przeciwmgielne działa normalnie pozycyjne też stopu też a kierunki tylne są martwe.
    Czy mógłby mi kolega podesłać foto gdzie te bezpieczniki na tych kablach od reflektorów się znajdują? bo albo te bezpieczniki albo uwalony moduł jest. Nie wiem za co się mam zabrać....
    Bardzo proszę o pomoc gdyż muszę to zrobić jak najszybciej przyczepka bardzo potrzebna.

Z góry bardzo dziękuję za pomoc
    PAWEŁ

0
  • #14 03 Maj 2018 10:36
    Maniekmariol
    Poziom 1  

Mam to samo z tribute, brak kierunków z tyłu, gdzie te kable z bezpiecznikami???

2