Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

moduł cyfry+ nie rozkodywuje wszystkich programów HD

16 Wrz 2014 16:36 3141 25
  • Poziom 9  
    Witam, posiadam tv Samsung UE55ES800 /smart tv 3d/. Jest on z kieszenią w którą wkłada się moduł z kartą NC+ i powinno wszystko śmigać bez dekoderu i tak jest, tylko mam problem z dekodowaniem niektórych programów z NC+ takich jak: canal+film HD 1 i 2, Family HD 1 i 2 na niektórych wyświetla się info- " nie można wyświetlić usług CI. Sprawdź czy moduł działa poprawnie" lub nie ma żadnej reakcji. W formacie zwykłym działają, tylko HD nie działają. Bardzo proszę o pomoc w czym tkwi problem? Zdjęcie modułu i karty i kieszeni załączam poniżej. Pozdrawiam wszystkich.

moduł cyfry+ nie rozkodywuje wszystkich programów HD

Dodano po 4 [godziny] 11 [minuty]:

Zdjęcie drugiej strony modułu:

Dodano po 6 [minuty]:

Zdjęcie modułu z drugiej strony.
  • Computer Controls
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Trudno mi powiedzieć czy ten moduł jest ujęty w specyfikacji. Będę muszę dzwonić na infolinię ale wszystkie inne rozkodowuje. A co do instalacji to wszystko działa bez zarzutu na innych kanałach również HD
  • Poziom 9  
    A jak myślicie gdzie sprawdzić jakie moduły są prawidłowe?
  • Poziom 9  
    Dobrze, będę dzwonił do samsunga, albo znajdę jakiś punkt autoryzowany. Tylko to wymaga czasu, a ja niestety go nie mam. Myślę, że ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem.
  • Computer Controls
  • Poziom 9  
    Tak Tak tylko mi chodzi o NC+ a nie o Polsat. Ale mimo wszystko dziękuję za info.
  • Moderator
    Pytanie: czy masz możliwość sprawdzenia poprawności działania instalacji antenowej? Np przez odbiór niekodowanych przekazów HD. Dobrym testem jest odbiór ARTE HD na 11.681 H lub coś z paczki Globecastu na 12.496 H, z tym że ten ostatni transponder leci na SR 29900 i nie wszystkie dekodery to potrafią...
  • Poziom 9  
    dodzwoniłem się do cyfry i powiedzieli mi, że te kanały co nie chodzą w hd są na innym transponderze i potrzeba delikatnej korekty konwertera /1-2 mm/. A moduł jak odbiera HD inne to musi odbierać wszystkie. W wolnej chwili spróbuję skorygować konwerter.
  • Poziom 9  
    Niestety, próbowałem korygować konwerter w prawo w lewo i nic, cała antenę ustawiałem i tez nic, nie wiem co mam dalej robić?
  • Poziom 43  
    keddex napisał:
    cała antenę ustawiałem i tez nic

Czym ustawiałeś?.
    Wielkość tej anteny, jak wygląda instalacja antenowa, kabel, konwerter co to jest, ile ma lat?.
  • Poziom 9  
    Antena jest paraboliczna wys 85cm szer ok 80 i reszta jak na zdjęciach. Mam na cyfrze multiroom i drugi dekoder dzisiaj zmieniłem drugi dekoder na HD i okazuje się że wszystkie kanały działają. Także prawdopodobnie ten moduł nie przepuszcza niektórych kanałów między innymi canal+filmy i canal famili1 i 2.

Dodano po 5 [minuty]:

moduł cyfry+ nie rozkodywuje wszystkich programów HD moduł cyfry+ nie rozkodywuje wszystkich programów HD moduł cyfry+ nie rozkodywuje wszystkich programów HD
  • Poziom 9  
    Dziękuję za doradę z tym Aston 2,26 nawet przymierzam się do niego. Mam prośbę mógłbyś mi mihal2002 coś bliżej mnie naprowadzić dlaczego ten a nie moduł cyfry, który mam????
  • Poziom 9  
    Bardzo dzięki za info :) . Wg moich analiz chyba ten problem leży jednak po stronie modułu. Bede sie rozglądał za jakimś Astonem 2,26 w przystępnej cenie, o efektach dam znać. Pzdr
  • Poziom 9  
    Witam ponownie. Zakupiłem moduł Aston Crypt 2,26 HD i o dziwo wszystko działa i programy wszystkie rozkodowuje i filmowe Canal+ i Famili Canal+. Tylko z jednym jest problem na kanale 9 w liście NC+ jest canal film HD i tego nie chce otworzyć "zakodowany" natomiast ten sam na kanale 30 bez problemu rozkodowuje ale to żaden problem. dzięki wszystkim za info a w szczególności dla mihaj2002 --- DZIĘKI :D
  • Poziom 9  
    Dzięki na pewno w wolnej chwili coś podziałam
  • Poziom 9  
    Zaktualizowałem listę kanałów i niestety na 9 listy NC+ jest "zakodowany" i tylko ten kanał reszta działa dlatego chyba przeprogramowanie nie wchodzi w grę. pzdr
  • Poziom 9  
    a na 30 ? tez Panu chodzi bo u mnie chodzi tylko ta 9 jest zakodowana. Ale to raczej nie ma znaczenia. pzdr