Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamerka IP WIFI - Jaka tania zew/wewn? kamerka IP dzień noc. Pomieszczenie 3x5m

zet83 16 Wrz 2014 12:53 1263 2
  • #1 16 Wrz 2014 12:53
    zet83
    Poziom 2  

Witam,
    Szukam kamerki obrotowej WIFI z kategorii cenowej nazywanej przez Was jako "zabawki". Kamerka głównie miałaby służyć do obserwacji zagrody (3x5m) przez cały rok https://obrazki.elektroda.pl/4872109800_1410862616.jpg
    Drugim zadaniem kamerki to oberwacja kilku metrów terenu przed zagrodą aby wyłapać ewentualne menelstwo dokuczające pieskom (uroki wspólnoty) Kamerka ma być zainstalowana wewnątrz pod daszkiem. (nie wiem czy wewnętrzna by dała radę??)

Potrzebuję:
    - Wifi - router będzie w drewnianym budynku ok 8 m. od zagrody.
    - Kamerka musi być obrotowa (zestaw 2-3 kamer stałych bedzie pewnie droższy niż 1 obrotowej)
    - obraz 1.3 mega pixela
    - wbudowany głośnik i mikrofon (komunikacja w 2 strony do debat z pieskami :P )
    - kamerka dzień noc. Pieski od czasu do czasu hałasują i trzeba dreptac do nich 30m o 1 w nocy żeby sprawdzić co się dzieje...
    - fajnie jakby mogła nagrywać filmiki i wysylac na maila, detekcja ruchu itp bajery.
    - WAŻNE - dostęp z każdego typu internetu tzn IP wewnętrzne zewnętrzne i co tam jeszcze człowiek wymyślił. Wyjeżdżam zagranicę gdzie mam firmowy internet a w domu wewnętrzne ip... nic dobrego (łącze w domu ok 5mbit download i ok 2 upload).
    Zastanawiałem się nad wewnętrznymi kamerkami Foscam (kamerka będzie chroniona przed deszczem ale nie wiatrem i zimnem... mógłbym ją delikatnie obudować ale zimą szkło się pewnie oszroni i po widokach...)
    Przepraszam za chaos.
    Budżet max to 500zł

• #2 16 Wrz 2014 13:51
    suworow
    Admin Zabezpieczenia Stacjonarne

1.

zet83 napisał:
    Szukam kamerki obrotowej WIFI z kategorii cenowej nazywanej przez Was jako "zabawki"
    słowo zabawki odnosi się nie do ceny tylko do tego co ten" sprzęt" w tej klasie cenowej jest wstanie zaoferować.( jakość, trwałość)
    2. zewnętrzna
    3. Stała być może starczy jedna dwie. bez rysunku trudno zgadywać. Obrotowa ma sens w przypadku gdy po drugiej stronie siedzi operator. W innym wypadku może zdarzyć się że skupi się w danej chwili nie na tym co trzeba.
    4. ma wysyłać po każdej detekcji ruchu z kamery?

Pozdrawiam

• #3 16 Wrz 2014 16:16
    zet83
    Poziom 2  

1. "zabawki" bo zauważyłem, że tak tu określa się tanie kamerki jednak w tematach w których autor postu chce zoomu na 100m i chce obserwować zdecydowanie większy teren niż ten o którym piszę. Czyli za mniej niż 1000 chce sprzęt pro do monitoringu obiektu/domu.
    2. Ok to wiemy, że zewnętrzna.
    3.Tak jak pisałem jednak może zabrakło %. W zdecydowanej przewadze kamerka ma służyć do zaspokojenia tęsknoty przez właścicielkę kiedy wyjeżdża na dłuższy okres czasu zagranicę i nie chce być zdana na rodziców czy wezmą pieski do domu czy akurat nie. Kamerka w tym przypadku będzie miała operatora i głównie na takiej opcji się skupmy. W momencie pozostawienia kamerki byłaby ustawiona jak najbardziej uniwersalnie i tu przydałby się MOŻLIWIE najszerszy kąt widzenia. Ważne audio w 2 strony.
    4. W sumie filmu by się wtedy nagrało 24h na dobę bo tam ciągle ktoś się kręci - człowiek kot itd... Nie wiem czy by nadążyło wysyłać na maila... A nagrywanie w pętli na kartę SD ? Albo możliwość obejrzenia z zagranicy zapisanego na karcie nagrania ? Jakaś kompresja... Może wysyłanie obrazu na komputer zagranicą non stop podłączony do sieci?

Czy każda kamerka doświetli obszar 3x5m (na zdjęciu w pierwszym poście mamy przód zagrody. Kamerka na wysokości 1,6m/2m na środku czyli po lewej i prawej jakieś 2,5m.

PS Co do jakości obrazu to i 1mega pixel chyba też by wystarczył. Poza tym wiadomo najlepiej jak się da w budżecie.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME