Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EPS, suzuki swift, brak wspomagania kierownicy po kolizji

16 Wrz 2014 16:13 6663 8
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,
    Mam pytanie jak w temacie odnośnie elektronicznego wspomagania kierownicy.
    Suzuki swift rok produkcji 2009. Po kolizji nie działa wspomaganie. Z diagnostyki KTS -m wynika, że jest brak zasilania czujników momentu obrotowego. W parametrach zasilania czujników jest podane, że zasilanie wyłączone. Moje podejrzenia są takie, że przy kolizji sterownik odłączył zasilanie celem deaktywacji systemu EPS. Często jest tak w grupie aut Audi - VW. Moje pytanie jest takie czy w suzuki jest tak samo ? Jeśli tak to jak aktywować ponownie system. Dodam tylko, że w sterowniku jest błąd C1118 - błąd zasilania czujników zbyt niskie.
    Szukałem coś na ten temat i nic nie znalazłem.
  • Specjalista grupy V.A.G.
  • Poziom 9  
    Sterownik poduszek zrobiłem i poduszki działają już ok. EPS nadal nie. KTS niema adaptacji dla tego sterownika i może tu jest pies pogrzebany. Posiadam również interfejs delphi i tam również brak adaptacji. Wydaj się, że trzeba to innym sprzętem ogarnąć, albo jest jakaś procedura z poziomu auta. Mało doświadczenia mam z suzuki. Wątpliwe jest również to żeby maglownica lub sterownik był uszkodzony ponieważ ewidentnie w parametrach widać, że to sterownik wyłączył zasilanie. Okablowanie sprawdziłem i tam też nie widzę problemu. Dodam jeszcze, że zasilanie na te czujniki jest podawane ze sterownika i takie rzeczy jak bezpieczniki i masy również zostały sprawdzone.
  • Poziom 39  
    To wspomaganie ma połączenie ze sterownikiem silnika, B-26 to 15, B-4 sygnał pracy silnika przebieg prostokątny 3V, B-25 nie mam opisu, ale wygląda na masę.
  • Poziom 9  
    Tak wiem sterownik silnika widzi w parametrach bo czyta obroty.
  • Poziom 39  
    A sprawdzałeś przejścia sterownik silnika kolumna?
  • Poziom 25  
    Sory że odgrzewam kotleta ale czy kolega mógłby opisać jak rozwiązał temat .
    Też mam auto po stłuczce crash wyczysciłem i ten sam błąd we wspomaganiu .W parametrach nie ma zasilania na czujnik kąta skrętu .Wydaje mi się że trzeba jakoś odblokować sterownik kts launch cdif2 nie robią tego.
  • Poziom 11  
    Panowie mam ten sam problem nie działa wspomaganie po kolizji w sterowniku dwa błędy C1113 i C1118. Dodam że podmienialem już sama przekladnie oraz sterownik tylko ze nie wiem czy sterownik nie był z auta powypadkowego. Zna ktoś sposób na naprawę tego?
  • Poziom 8  
    Udało Ci się naprawić to wspomaganie?