Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi V8 D11 - Szarpie i stuka przy zmianie biegów

kamilwoolski 16 Wrz 2014 17:33 1290 2
  • #1 16 Wrz 2014 17:33
    kamilwoolski
    Poziom 5  

Witam.

Problem z autem pojawił sie po powrocie z trasy autostradowej. Audi V8 z silnikiem 3,6 i automatem czterobiegowym zaczęło szarpać przy zmianie biegów, głownie z 1go na 2gi i odwrotnie. Przy hamowaniu pojawia sie rownież od czasu do czasu pukniecie metaliczne, razem z szarpnieciem, tuż przed zatrzymaniem.

Zacząłem od sprawdzenia stanu oleju w skrzyni, był ok, ale ciemny. Zdecydowałem sie na wymianę statyczna by go odświeżyć. Niestety, nie pomogło.

Dzisiaj zauważyłem, ze podczas hamowania przed skrzyżowaniem, gdy przesune dźwignię na pozycje N w czasie jazdy, auto i tak szarpnie i stuknie przed zatrzymaniem.

Gdzie szukać dalej tej usterki? Mosty? Wał?

0 2
  • #2 16 Wrz 2014 17:40
    seba069
    Poziom 7  

Czy podczas wymiany oleju wymieniłeś również filtr?
    Jeżeli w oleju były drobinki metalowe myślę, że uszkodzeniu mogły ulec tarczki.
    Biegu w automacie nie zmieniaj z N na D i D na N - możesz bardziej jej zaszkodzić...

Miałem kiedyś podobną sytuację - winą był sterownik (komputer), który znajduje się pod fotelem pasażera. Dostałą się do niego woda po kablach od instalacji LPG.
    Sterownik źle programował skrzynię i w efekcie wydałem 4500:
    - wymiana sterownika,
    - płyty sterującej w skrzyni,
    - olej + filtr,
    - tarczki,
    - robocizna.

1
  • #3 17 Wrz 2014 21:54
    kamilwoolski
    Poziom 5  

Nie wymieniałem oleju osobiście niestety. Filtr został stary (metalowy) wyczyszczony, olej wlany Febi, miska ponoć czysta, bez niepokojących oznak.

Jeśli chodzi o komputer, to również i z tym mam problem. Trzy dni temu próbowałem się podpiąć VAG-COM do skrzyni i niestety, miałem ciągle problem z błędami komunikacji, i się nie udało (silnik w porządku, komunikacja, współpraca bez problemu). Wczoraj posłużyłem się innym komputerem, i sytuacja taka sama, zarówno VAG-COM jak i Polski VAG nie dawał rady się podpiąć do skrzyni - do silnika bez problemu.

Po tych próbach, i kilkukrotnym odpinaniu akumulatora, auto przestało szarpać. Przez 10km powrotu do domu wszystko było dobrze, zmiany biegów płynne, w każdym trybie skrzyni, przy jeździe delikatnej jak i kick-downami. Dzisiaj cały dzień również spokój.

0