Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VOLT Sinus 3000 - Przetwornica wyłącza się przy większym poborze prądu.

mpmilosz 16 Wrz 2014 18:31 2034 2
  • #1 16 Wrz 2014 18:31
    mpmilosz
    Poziom 9  

Witam !
    Posiadam przetwornicę Volt Sinus 3000 podłączoną do elektrowni solarnej. Od kilku dni przetwornica w momencie włączania lodówki (sprężarka 180W) wyłącza się (tzn. wszystkie podłączone urządzenia się wyłączają, a zasilacz od laptopa buczy), mimo, że czerwona dioda oznaczająca błąd pozostaje zgaszona. Czasem przetwornica po ok. 30 sekundach się włącza, czasem trzeba wyłączyć ją przyciskiem i po chwili włączyć. Oprócz lodówki do przetwornicy były podłączone TV, jarzeniówka i 3 laptopy o łącznej mocy około 250-350W. Przedtem przetwornica działała bez zarzutu.
    Pozdrawiam

0 2
  • Mitronik
  • #2 24 Wrz 2014 18:55
    robokop
    Moderator Samochody

TV - 100-150W, jesli to LED lub CRT - plazma więcej. Laptopy - 3x90W. Jarzeniówka nie wiem, pewnie tez co najmniej 100W. Czyli już masz 0,5kW. Lodówka - silnik asynchroniczny klatkowy z fazą rozruchową - w momencie załączania spokojnie przekroczy nawet o 6 razy prąd znamionowy. Więc i nie dziwne że kontroler przetwornicy wariuje.

0
  • Mitronik
  • #3 31 Maj 2015 18:34
    janmil987
    Poziom 14  

Witam.Sorry że odgrzeje kotleta .Ale też zakupiłem sobie taką przetwornice firmy Volta made in china co się okazało po zakupie .Na dwa miesiące użytkowałem ją 3 dni pozostałe dni albo w drodze do serwisu albo czeka na wysyłkę albo testują .Moja jest 1000w 12V aku naładowane 240Ah odpalam telewizor kineskopowy 37W i wszystko pada .Następny problem montuje 2 liczniki jeden mierzy na wejściu z sieci drugi na wyjsciu z przetwornicy różnica wskazań powinna pokazać wyprodukowaną energie .Paneli mam 600W przez cały dzień zyskuje 3kwh a ta mądra MPPT w nocy gdy jest ciemno ładuje sobie z sieci akumulatory jak naładuje to wykorzysta zgromadzoną energie oddając do odbiorników i znów ładuje akumulatory i tak w kółko .Suma wyprodukowanej i zużytej energii na całą dobe wynosi -1kwh .Serwis mi cały czas tłumaczy że to tak musi być bo to jest MPPT.Nie kupujcie tego i nie dajcie sie w ten badziew wrobić .

Moderowany przez Olek II:

3.1.19. Zabronione jest publikowanie wpisów w dyskusjach archiwalnych.

1