Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy do komputera można podłączyć pada

kojot-77 16 Wrz 2014 19:47 1005 10
  • #1 16 Wrz 2014 19:47
    kojot-77
    Poziom 11  

Witam. Ostatnio miałem dylemat PS3 czy tablet, kasy starczyło na jedno więc wybrałem tablet. Chętnie jednak pograłbym sobie na telewizorze wykorzystując komputer. Czy do komputera można podłączyć pada, czy jeśli tak to musi być to orginalny pad od ps3 lub xbox 360 czy da sie też jakiś tani zamiennik?
    Jak przebiega intalacja takiego pada wystarczy jakiś sterownik czy to bardziej skomplikowane i potrzebne są jakieś odbiorniki lub też coś innego. Wole zapytać niż wywalić kase w coś co puźniej nie będzie działać?
    Dodam że pad musiałby być bezprzewodowy bo mam 2,5 m do fotela a kable przy padach głównie 1,8m pozatym bezprzwodowo lepszy komfort grania.

0 10
  • #2 16 Wrz 2014 19:49
    ValValiantThor
    Poziom 33  

Jest dużo zamienników, ale tak naprawdę najlepiej wychodzi pad od xboxa wraz z bezprzewodowym adapter do pc.

0
  • #3 16 Wrz 2014 19:57
    sznib
    Poziom 18  

Większość nowych gier jest kompatybilna tylko z padem od Xboxa 360, z innymi mogą być mniejsze lub większe problemy. Także najlepiej kupić właśnie pada od X360.

0
  • #4 16 Wrz 2014 19:58
    majkel3d
    Poziom 14  

Do komputera można podłączyć wszystko :) Z padem nie będzie problemu, w większości przypadków, nie będziesz musiał nawet szukać sterowników (pady na USB). Podłączysz i działa, albo są dołączone na płycie cd, dvd, lub na flash pada, często win sam znajdzie odpowiednie sterowniki. Ale to nie oznacza, że pograsz w gry na ps3, sporo jest tylko na ps...

0
  • #5 16 Wrz 2014 20:01
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Pady od PS2 też działają bez problemu na przejściówkach na USB.

0
  • #6 16 Wrz 2014 20:07
    kojot-77
    Poziom 11  

majkel3d napisał:
    Ale to nie oznacza że pograsz w gry na ps3, sporo jest tylko na ps...

Czyli uważasz że to mija się z celem i nie ma gier na PC, w które można by było grać za pomocą pada ? Szczerze tego nie sprawdzałem, myślałem że można by było coś pogrzebać w opcjach sterowania

0
  • #7 16 Wrz 2014 20:23
    mati211p
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych

Są takie gry. Przykładowo w gry typu piłka nożna można grać za pomocą pada.

0
  • #8 16 Wrz 2014 20:32
    kojot-77
    Poziom 11  

Takie pytanko, gra PC przystosowana do grania padem ma w opcjach sterowania że chce grac padem i wszystko jest poustawiane czy musze sam wklepywać jaki przycisk jest od czego, pytanie moze tendencyjne ale nie miałem z tym kontaktu.

Pozatym czekam na opinie jakie pady są dobre, narazie wygrywa xbok360 ale to wiąże się z kupnem dodatkowego odbiornika, w sumie wole wydać troszke więcej i mieć przyjemność z grania niż później żałować, ale z drugiej strony warto by było zainwestować w dwa pady i pograć z kimś ( jakaś piłka lub wyścigówki ) a wtedy koszt wzrasta

0
  • #9 16 Wrz 2014 22:27
    sznib
    Poziom 18  

Jak pisałem w nowszych grach opcje dotyczące pada ograniczają się do "Kontroler Xbox360 On/Off", przyciski też w większości są z góry zdefiniowane, ale zależy od gry.
    Z gier w jakie ostatnio grałem tak było np. w "Risen 3", "Bound by Flame" czy "Remember Me". Widać Microsoft chce zarobić dodatkowe fundusze na sprzedaży padów :). Oczywiście wszystko da się obejść, ja np. mam pada od pierwszego Xboxa i w nowszych tytułach zmuszony jestem używać programu Joytokey aby pograć na padzie.

0
  • #10 17 Wrz 2014 19:44
    majkel3d
    Poziom 14  

kojot-77 napisał:
    majkel3d napisał:
    Ale to nie oznacza że pograsz w gry na ps3, sporo jest tylko na ps...

Czyli uważasz że to mija się z celem i nie ma gier na PC, w które można by było grać za pomocą pada ? Szczerze tego nie sprawdzałem, myślałem że można by było coś pogrzebać w opcjach sterowania

Nie, miałem na myśli że nie pograsz w gry które są tylko na ps3. Ogólnie pad do pc to dobra sprawa, w gry wyścigowe gram tylko na padzie, sprawdzi się lepiej niż tania kierownica ...o klawiaturze nie wspominając :)

W inne gry, rpg, czy strzelanki wolę bardziej pecetowe rozwiązania, ale to kwestia gustu...

0
  • #11 23 Lut 2015 12:19
    kojot-77
    Poziom 11  

Za waszą radą kupiłem bezprzewodowego pada od Xboxa 360. Po 3 miesiącach użytkowania jestem w pełni zadowolony.

0