Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Monitoring IP - Zestaw 3 kamer + nvr z możliwością zapisu do 2 tyg. wstecz

16 Wrz 2014 22:41 1437 4
 • Poziom 14  
  Potrzebuję zainstalować 3 kamery wewnętrzne w pomieszczeniach o przekądnych ok 8-10 m. Pomieszczenie będzie oświetlone sztucznym światłem (zwykłe żarówki lub halogeny). Chodzi mi o to, by można było rozpoznać twarz na kamerze, oraz przeglądać materiał w dowolnej chwili z Internetu + możliwość przeglądania archiwum sprzed ok 2 - 3 tyg.

  Znalazłem takie coś:

  MONITORING KAMERA IP HD + 2 KAMERY 700 LINII BCS
  (nie wiem jak mam to przekazać, skoro zasady elektrody nie pozwalają wklejać linku do allegro, więc podaję tylko nazwę)

  Monitoring IP 4 Kamery 720p HD Rejestrator Dysk
  (nie wiem jak mam to przekazać, skoro zasady elektrody nie pozwalają wklejać linku do allegro, więc podaję tylko nazwę)

  Czy to co jest na powyższych linkach ma sens i nada się na potrzeby nieprofesjonalnego monitoringu ? Zależy mi na tym, by koszt był stosunkowo niewielki. Nie wiem też jak zasilić takie kamerki (czy to co jest podane w przykładowych zestawach wystarczy ?).

  I na konieci - dlaczego to:

  ZESTAW DO MONITORINGU Z KAMERĄ 800 TVL IP66 ZVBG
  (nie wiem jak mam to przekazać, skoro zasady elektrody nie pozwalają wklejać linku do allegro, więc podaję tylko nazwę)

  kosztuje niecałe 300 zł ? Czy gdybym do tego zestawu dokupił jeszcze kamerki to wystarczyło by do moich skromnych potrzeb ? W sensie, jeśli zestaw jest znacznie tańszy (dwie dodatkowe kamery chyba nie robią aż takiej różnicy w cenie) od wskazanych wyżej, to co to w praktyce oznacza ? Jakość, przy której nie odróżnię człowieka od worka ziemniaków, awaryjność, czy coś jeszcze innego ? Z tego co widziałem, przedziały cenowe są naprawdę spore, jednak zestawy powyżej 3 000 zupełnie nie wchodzą u mnie w grę.

  Jako, że trudno w sumie o czymś rozmawiać, skoro nie mogę zamieścić linków, mam parę pytań:

  1) Na co właściwie należy zwrócić uwagę przy zakupie NVR i kamerek (poza tym czy są ze sobą kompatynilne). Jakie parametry należy brać pod uwagę ?
  2) Właściwie jak stwierdzić czy kamery są kompatybilne z NVR poza zapewnieniem dostawcy ? Gdybym chciał dobrać NVR i kamery z różnych źródeł, dobrze by było móc to jakoś zweryfikować.
  3) Jaka jest różnica pomiędzy własnym komputerem z oprogramowaniem odpalonym 24h / dobę a NVR poza oczywistymi typu zużycie energii, czy zajmowana przestrzeń ?
 • Poziom 26  
  iksigrek może trochę uściślij... Podałeś jakąś tam nazwę z alledrogo, ale nie podałeś nic innego.... Może chociaż napiszesz jaki masz budżet?
  Pamiętaj, że papier i html wszystko przyjmą, prawdę, samą prawdę i g.... prawdę również.
  Na aledrogo najważniejsza jest cena, niska cena = jakośc adekwatna do ceny, o serwisie i pomocy technicznej nie wspomnę.
  Jak chcesz nieprofesjonalny monitoring, to czemu chcesz rozpoznawać twarze?? Nieprofesjonalnie może rozpoznasz sylwetkę... (może) :D

  1) Teoretycznie kamery posiadające ONVIF 2.0 powinny być kompatybilne z NVR który tez ma ONVIF 2.0 ale to tylko teoretycznie, zdarzyło mi się raz czy 2 że kamery, mimo że NVR je znalazł nie były kompatybilne (poza tym co to za parametr kompatybilność?? Czy chodzi o to , żeby był obraz, czy żeby NVR był w stanie wykorzystać wszystkie funkcje kamery?
  Co do parametrów, to rozdzielczość i ile klatek/s w danej rozdzielczości kamera jest w stanie wyciągnąć, czułość w nocy, zasilanie, obiektyw, co do NVR - czy kamerę o danej rozdzielczości jest w stanie obsłużyć i nagrać, ilość klatek/s przy nagrywaniu (chociaż aktualnie większość NVR nagrywa to co dostanie od kamery, ale na alledrogo dziwne wynalazki są popularne), protokoły sieciowe, jeżeli ma zabudowany switch to czy ma on PoE, czy nie, i czy PoE jest kompatybilne ze standardami.

  2) Producenci, czy dystrybutorzy zazwyczaj znają listę kompatybilnych kamer z ich NVR-ami, sprzedawca być może będzie wiedział co jest z czym komatybilne

  3) NVR - jest "komputerem" z założenia przeznaczonym do określonych zadań (monitoringu), komputer jest wielozadaniowy, pobór prądu, ilość HDD obsługiwanych, dostęp zdalny (poprzez internet/sieć), system jaki jest zainstalowany (na NVR w większości masz LINUXA zmodyfikowanego), głośność pracy i grzanie się.
 • Poziom 9  
  Radzę ostrożnie z kamerami sieciowymi.
  Kupujemy producentami np bce rejestrator + kamery bcs,
  hikvision+hikvision,onwif nie zawsze oznacza koniec problemów.
  Bardzo często nie działa detekcja gdy mieszamy producentów.
  Przy analogach możemy mieszać dowolnie.
 • Poziom 31  
  JankiPoznań napisał:
  Przy analogach możemy mieszać dowolnie.

  Tak? To co wyjdzie z pomieszania NTSC z PAL?
 • Poziom 9  
  Mówiłem o protokole onwif.

  Myślę,że autor musiał by postarać się aby gdziekolwiek zakupić zestaw i dostać Pal+Ntsc.
  Tak fachowych doradców to ze świecą:)