Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung galaxy SIII I9300 - Nie można zresetować

korky 16 Wrz 2014 23:24 5196 21
  • #1 16 Wrz 2014 23:24
    korky
    Poziom 13  

Osoba, która komórkę załatwiła, spisała ją już na straty. Opisuje samo zajście, że awaria nastąpiła po jakimś wyborze wyłączenia komórki (może nastąpiła aktualizacja i zapytał czy zresetować).

Teraz komórka zachowuje się tak:

nie podłączona komórka w ogóle nie rusza. Przycisk power- nic . Przycisk volume+/volume- + power + menu - nic

Kiedy komórkę się podłączy do ładowania i wciśnie przycisk power ukazuje się bateria. Kółko ładowania baterii zatrzymane i nic więcej się nie dzieje.

po wciśnięciu "Volume+" + power + menu wyświetla się logo "samsung galaxy SIII GT-I9300 i nic więcej.

po wciśnięciu "Volume-" + power + menu wyświetla się menu downloadingu. Po przejściu dalej wchodzi w download mode- "downloading ..." i nic się nie rusza.

Serwis wycenił naprawę na 600 zł twierdząc, że do wymiany jest ekran i trzeba zrobić reset. Nie wiem po czym stwierdzili, że ekran do wymiany, skoro wyświetla dobrze, a czy działa dotyk nie da się stwierdzić.

Podłączona komórka staje w wyżej opisanych momentach, gdy się ją odłączy od ładowarki- natychmiast się wyłącza. Ładowarka wydaje do tego leciutkie brzęczenie podczas "ładowania". Myślałem, że to wina ładowarki, ale użyłem drugiej i tak samo brzęczy.

Od czego zacząć ? Co zrobić ? CZego spróbować ?

0 21
  • #4 17 Wrz 2014 16:43
    korky
    Poziom 13  

Odin nie widzi telefonu o ile postępuje poprawnie. Jak już pisałem, telefon bez zew zasilania od razu się wyłącza.
    Postąpiłem tak:
    podłączyłem pod USB komórkę, włączyłem w trybie download, włączyłem program i szybko odłączyłem i podłączyłem komórkę z powrotem. Na pozycji ID:COM powinna się pojawić, zgadza się ?
    No to się nie pojawiła ...

Zmierzyłem napięcie na baterii... Absolutne zero. Apropo. Są cztery styki. Jeden "+" drugi "-" a pozostałe dwa to co to ?
    Czy możliwe że to wszystko przez baterię ? I czy możliwe, że komórka może popsuć baterię w kilka chwil ? Pytam, bo chciałem sprawdzić z baterią jakiegoś znajomego, ale nie chciałbym mu też popsuć ...

0
  • #6 17 Wrz 2014 16:58
    korky
    Poziom 13  

Pisałem. Serwis już mi powiedział ...
    Trzeba zrobić reset i wymienić ekran i chcą za to 600 zł. Za 650 to sobie mogę taką nową kupić.

0
  • #7 17 Wrz 2014 17:35
    argo16
    Poziom 25  

Ja napisałem wyżej żaden reset tylko pamięć emmc do wymiany lub naprawy przynajmniej objawy na to wskazują a ze względu na wadliwe emmc na 90% ta diagnoza jest słuszna .

1
  • #8 17 Wrz 2014 17:41
    korky
    Poziom 13  

emmc do naprawy, to takie chipy się jeszcze regeneruje ? reballing w sensie ?
    Ile powinna kosztować wymiana EMMC i czy da się wymienić na niewadliwy chip który już nie będzie się psuć ...
    Nie dziwi nikogo to wyładowanie baterii ? Jest to typowy objaw popsutej pamięci ??
    No i czy mogę sprawdzić z baterią kumpla czy odradzacie ?

1
  • Pomocny post
    #9 17 Wrz 2014 17:58
    argo16
    Poziom 25  

Nie rozumiem słowa jeszcze , można naprawić taki chip bez rebalingu i bez wylutowywania , ale trzeba mieć sprzęt i wiedzę , teraz możesz sprawdzać wszystko co możliwe tzn podmienić baterię itp jak wyczerpiesz wszystkie internetowe sztuczki to będziesz miał końcową odpowiedż , nikt wróżką nie jest , ale przypuszczenia w tym modelu są najczęściej trafione, najlepiej dodaj zdięcie telefonu jak jest w download mode .

0
  • #10 17 Wrz 2014 21:02
    korky
    Poziom 13  

Bateria sprawna, u kolegi się ładuje, ale komórka się nie uruchamia na baterii kolegi. Za to teraz Odinowi udało się odnaleźć komórkę na porcie COM3 po wielokrotnym wyciąganiu i wkładaniu portu usb.

I co teraz ? Jaki firmware bezpiecznie wgrać za pomocą Odina ? Czy może zrobić co innego ?

Samsung galaxy SIII I9300 - Nie można zresetować

jeśli miałbym postąpić wedle instrukcji :

http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3/gen...restore-to-stock-rom-galaxy-s3-i9300-t2187081

To jest jeden problem- moja bateria nie jest w 80% naładowana, tylko w 0% ...
    No i nie mam jak jej naładować.
    Bez baterii na 80% lepiej nie przystępować do operacji ?

0
  • Pomocny post
    #11 17 Wrz 2014 21:25
    cykada

Spec od GSM

Masz uszkodzone EMMC, jak wyżej kolega napisał. Nie kombinuj z baterią, Odin Ci nie sflashuje telefonu, tylko od razu pokaże failed.

Zanieś do porządnego serwisu.

0
  • #13 17 Wrz 2014 22:39
    argo16
    Poziom 25  

Z doświadczenia w download mode no product name w tym modelu na 99% emmc do wymiany , naprawa nic nie da nawet nie będzie czytac kości po isp , ale można próbowac , lepiej jak jest telefon martwy czyli sudenn death niż no product name wtedy jest 80 % skutecznoci naprawy , a tak trzeba wymienic

0
  • #14 18 Wrz 2014 19:53
    korky
    Poziom 13  

O co chodzi z tym androidem ? Szukam i szukam po googlu i wszystko czego się złapię do I9300 to link przeterminowany, albo źródło którego nie jestem pewien.
    Strona http://forum.android.com.pl/ mi nie działa i nie wiem gdzie szukać pewnego źródła tego systemu...
    Gdzie jest ta strona, która powinna zawierać wszystko co oficjalne i nie oficjalne ?!

0
  • #16 18 Wrz 2014 22:22
    korky
    Poziom 13  

Dzięki. Skoro ty mówisz, że chomik to pewne źródło to uwierzę. Tylko dziwi mnie ta polityka. Czegoś tu nie rozumiem z tym Androidem. Czemu takich rzeczy nie da się znaleźć na oficjalnych stronach androida ?! Wypuszcza się system, który potem można ściągnąć tylko na chomiku i pirackich portalach ?!

Tak jak mówił kolega. po kliknięciu Start w Odinie- "FAIL !"

No to czas na wymianę emmc. Czy jest jakaś strona gdzie można zakupić takie kości ? Widziałem tylko na ebayu za około 120 zł, ale czytałem na jakimś forum, że ktoś widział za 25 zł. Czy to możliwe ?

0
  • Pomocny post
    #17 19 Wrz 2014 08:17
    argo16
    Poziom 25  

120-150 zl na ebay kupisz zaprogramowaną pod twój model taniej nie ma chyba że w chinach wtedy cena niższa ale opłaty przesyłki drogie więc jednej sztuki nie opłaca się kupować , a druga sprawa kto ci to wymieni ? myśle że zapłacisz drugie tyle za wymianę. Ale masz jeszcze jedną opcję którą wykluczyłeś sprawdzenie kości przez wlutowanie punktów isp , oczywiście musisz znależć serwis ktory się na tym zna i ma sprzęt do tego .

0
  • #18 19 Wrz 2014 15:48
    korky
    Poziom 13  

No zapytam zatem w serwisie jakimś czy by się podjęli naprawy i za ile, chociaż skoro mówicie, że raczej do wymiany to pewnie tak będzie :)
    A czy po naprawie można mieć nadzieję, że się nie popsuje powtórnie ?
    Jeśli chodzi o wymianę, to myślę, że dam radę sam, albo raczej myślę, że sam chcę spróbować zachowując szczególną ostrożność.
    Za dużego doświadczenia nie mam (można by rzec, że prawie zerowe), jednak lubię je nabywać. Pastę, cynę i hot-air'a mam.
    Najtaniej znalazłem taką kostkę za 26$ :

http://www.aliexpress.com/item/KMVTU000LM-KMVTU000LM-B503-eMMC-for-i9300-s3/1528179343.html

Czy mogę zaufać temu sklepowi ?

//Jako, że link do aukcji może nie być aktualny w przyszłości:
    Produkt znaleziony w sklepie www.aliexpress.com pod nazwą KMVTU000LM-B503
    //

0
  • #19 21 Wrz 2014 08:19
    argo16
    Poziom 25  

Jak nie masz doświadczenia w lutowaniu to się nie rób tego sam , kość jest klejona więc możesz łatwo uszkodzić płytę przez nieumiejętne grzanie , na yotube masz dużo filmików z wymiany róznymi sposobami i narzędziami ale zachowałbym ostrożność na stosowanie tam metod . Oprócz hota przydaje się również mały preheater , kość siedzi na kleju dosyć mocno więc jeżeli będziesz podważał a musisz to przy nieodpowiedniej temperaturze wyrwiesz potrzebne piny ( i tak część się wyrwie ale one nie mają zanaczenia do komunikacji)tyle odemnie ,powodzenia .

0
  • #20 22 Wrz 2014 14:09
    korky
    Poziom 13  

Heh... Muszę poweidzieć, że serwisanci z Poznania nie lubią challangeów. 5/6 wogóle nie chce się podjąć ani naprawy ani wymiany, tylko jeden chce wymienić, ale i tak nie ma kości więc bym musiał kupić, a robocizny chce sporo. Powiedział też, że możliwe, że trzeba również wymienić procesor jak jest blisko, czy to prawda ?

Sprowadza sie to do tego, że żeby to sie opłacało, muszę spróbować sam...
    Czy preheater jest konieczny ? Kupię sobie taśmę kaptonową. Co do kleju, zamierzam go najpierw lekko podgrzanego zebrać tyle na ile się da, a na koniec przejechać delikatnie żyletką do okoła, żeby być pewien, że już nie trzyma.

0
  • #21 23 Wrz 2014 08:11
    argo16
    Poziom 25  

No to ten co się chce podjąć i mówi o wymianie procesora to znaczy ze tego nie robił w tym modelu i lepiej nie dawaj tam telefonu , wymieniasz sam emmc nic więcej , dziwie się dlaczego nikt nie chce się tego podjąć ,dla wprawnego serwisanta jest to rutynowa czynność , cała operacja trwa max pół godziny . Są czasami problemy ale w 90% telefony po wymianie chodzą jak nowe . Preheater nie jest potrzebny aż tak bardzo , ale zamiast kaptonowej kup aluminową taśmę która absorbuje ciepło a co do kleju to ten na zewnątrz możesz usunąć ale tego z pod emmc nie usuniesz a właśnie ten trzyma .

0
  • #22 03 Gru 2014 07:33
    korky
    Poziom 13  

No i chip z chin doszedł, wymieniłem EMMC i komórka chodzi. Dzięki za poprawną diagnozę problemu !! Pozdrawiam !

1