Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spadki wydajności PC - Regularne spadki wydajności podczas pracy

17 Wrz 2014 14:20 981 11
  • Poziom 6  
    Witam, wiem że było już sporo takich tematów, ale mój problem jest nieco inny. Podczas gry, lub pracy na programach "zasobożernych" odnotowuję spadki wydajności, które trwają od 1 do 5 min, po czym komputer znów działa jak należy. Co do gier to nie ma reguły, zdarzało się przy Path of Exile, Watch dogs, Dead Rising 3, ale też nawet przy starszych tytułach, mniej wymagających sprzętowo. Na początku myślałem, że winą jest temperatura, że komputer się przegrzewa, ale nie mam możliwości sprawdzenia temperatury w swoim komputerze (Najprawdopodobniej czujniki na procesorze nie działają). Nigdy nie miałem z tym problemów, nic mi się nie przepalało, nigdy nie wyłączył mi się komputer.
    Temp:

Sprzęt:

Zasilacz: OCZ OCZ600SXS2 600W

Komputer jest przeskanowany i czysty. Żadnych świństw na nim nie ma.
    Jakieś pomysły?
  • Moderator - Komputery Serwis
    Zamieść screena z Crystal Disk Info.
    Dysk jest OK.
    Zamieść jeszcze screena z menadżera zadań-procesy-pokaż procesy wszystkich użytkowników
    oraz menadżer zadań-wydajność.
  • Poziom 12  
    troche dziwne ze nic ci czujniki temperatury nie pokazuja, w biosie też sprawdzales?
  • Poziom 6  
    Tak - nigdzie nic nie widać, ale fizycznie nie ma żadnych oznak przegrzewania się. Już raz zakładałem temat o temperaturach, próbowałem wszelkich sposobów.
    Radiator na procesorze po dotknięciu ręką parzy czy jest po prostu lekko ciepły?.
    Wentylator na radiatorze się kręci?.
  • Poziom 6  
    Jest ciepły, ale parzy dopiero gdy dłużej przytrzymam palec - tak około 5 sec. Kręci się.
    Możliwe iż procesor się przegrzewa skoro radiator parzy, stąd spadki wydajności.
    Pasta była wymieniana na procesorze?.
  • Poziom 6  
    Tak, wymieniana regularnie. Będę musiał się przyjrzeć dokładniej. Dzięki za odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    A ja widzę jakieś idiotyczne napięcia, na przykład pod 12V pokazuje 5 z kawałkiem.
    Z kolei Vcore masz ustawione na ponad 1.4 V, to już wymaga dobrego chłodzenia, być może to jest problem.