Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Wzmacniacz wwk 911 jekie ustawinia dla DVB-t

seba0101 17 Sep 2014 14:39 2412 4
    seba0101
    Level 15  
    Kiedyś w jednym z domów zamontowałem wzmacniacz Telmor WWK 911. Mmam problem z ustawieniami. Czy ktoś może wie jak go ustawić aby były odbierane kanały DVB-t z Ślęży i Żurawiny. Czy ten wzmacniacz jeszcze nadaje się do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej?
    User removed account
    User removed account  
    yarecki16
    Level 17  
    Polskie i czeskie muxy można spróbować odbierać za pomocą jednej anteny. Ja w okolicach Oławy łapię na jednej antenie Ślężę, Trutnov i Pradziada. Jednak są takie miejsca w powiecie oławskim gdzie Ślęża zasłania Trutnov i może być problem z odbiorem, wtedy trzeba próbować odbierać Pradziada.
    irekr
    Moderator
    To dość zabytkowe urządzenie - i już nie produkowane - wobec czego parametry jakie są podawane dotyczą sygnałów analogowych. Norma DIN 45005B to stara niemiecka norma "analogowa", pozwala na stosowanie dla DVB-T ale tylko dla MPEG2.

Podstawowa zasada postępowania z takimi wzmacniaczami - ustawiać poziomy sygnałów wyjściowych na poziomi mniejszych o około 20 dB o podawanych przez wytwórce jako maksymalne. Oznacza to że pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać maksymalnego poziomu wyjściowego nie 112 dB a 80 dB z założeniem że jest to SUMARYCZNY POZIOM WYJŚCIOWY WSZYSTKICH SYGNAŁÓW.
    Zasada koronna: minimalne wzmocnienie i pilnować, by na żadnym wejściu nie pojawił się sygnał większy niż 1 mV.
    seba0101
    Level 15  
    Ustawiłem nowe kanały i wzmocnienie na każdym z kanałów to 1 a czasami 2. Najlepsze z tego wszystkiego że jeszcze 3 dni temu na starych ustawieniach analogowy działało DVB-t ze ślęży. To ja już nie rozumiem co jest z tymi kanałami. Problem jest w dalszym ciągu że od 3 dni nie ma sygnału DVB-t. Czy jest możliwe że antena padła. Zamontowane są 2 UHF jagi z symetryzatorami starego typu. Pierwszą miałem ustawioną na ślężę a drugą przestawiłem z kredki i ołówka tam gdzie było TED na pradziada. Obecnie z dwóch nie mam sygnału.