Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zmywarka Bosch- - Zmywarka Bosch-wyprana świeczka-cała zmywarka zaklejona!

17 Sep 2014 21:29 7020 3
  • Level 17  
    Witam!
    Mam WIELKI PROBLEM z moją zmywarką Bosch.Nie jest to stara zmywarka i nie miałem ostatnio problemów, ale dziś,przy porządkach,matka wsadziła kilka świeczek(przez pomyłkę) i STAŁO SIĘ!
    Teraz próbuję ją naprawić.Ojciec wlał taki płyn AKRA i trochę"ruszyło" ale po chwili zaświeciła się dioda awarii(symbol kranika).Woda stoi w środku,wszystkie rurki zalepione stearyną i chyba nie da się tego wypłukać.Myślę,że musimy kupić nową zmywarkę,a tą zawieźć na złom,chyba,że czymś da się to umyć.Proszę o szybką pomoc!!!Zmywarka jest potrzebna nam w domu,a jeszcze doszło do tego to,że część tej stearyny poszła w rury kanalizacyjne i zapcha je(jest to 25 letnia instalacja robiona pod koniec komuny,a więc z byle czego).
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Level 38  
    Wymyjesz to rozpuszczalnikami organicznymi ale czym później domyjesz zmywarkę po rozpuszczalnikach? Przypominam że są one trujące
  • Level 29  
    Jeżeli istotnie chodzi o stearynę, a nie jakieś inne świństwo to w zasadzie wystarczy dowolny rozpuszczalnik organiczny.
    Benzyna zum biespiel.
    Niemniej jednak szczerze odradzam lanie benzyny do zmywarki, chyba że zamierzasz zorganizować atak bombowy.

Ponieważ i tak będziesz musiał zmywarkę rozebrać, najpierw proponowałbym spróbować wygotować części "nawadniające", a potem wypłukać niedobitki benzyną.
  • Level 17  
    Witam!
    Zmywarka poszła do serwisu.Uczniowie myli ją tydzień i ruszyła ale po miesiącu zmywarka kaputt(jeszcze mało co,a zalałaby mi kuchnię).Ojciec kupił nowego Electroluxa i działa OK(mam nadzieje,że matka znowu nie wsadzi jakiegoś paskudzdtwa).Stara zmywarka poszła do garażu i czeka na rozbiórkę na złom,chociaż ojciec upiera się by ją naprawić(ja nie będę tego szajsu rozbierał na pewno!).Temat wyczerpany,do zamknięcia.