Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch- - Zmywarka Bosch-wyprana świeczka-cała zmywarka zaklejona!

17 Wrz 2014 21:29 6264 3
  • Poziom 17  
    Witam!
    Mam WIELKI PROBLEM z moją zmywarką Bosch.Nie jest to stara zmywarka i nie miałem ostatnio problemów, ale dziś,przy porządkach,matka wsadziła kilka świeczek(przez pomyłkę) i STAŁO SIĘ!
    Teraz próbuję ją naprawić.Ojciec wlał taki płyn AKRA i trochę"ruszyło" ale po chwili zaświeciła się dioda awarii(symbol kranika).Woda stoi w środku,wszystkie rurki zalepione stearyną i chyba nie da się tego wypłukać.Myślę,że musimy kupić nową zmywarkę,a tą zawieźć na złom,chyba,że czymś da się to umyć.Proszę o szybką pomoc!!!Zmywarka jest potrzebna nam w domu,a jeszcze doszło do tego to,że część tej stearyny poszła w rury kanalizacyjne i zapcha je(jest to 25 letnia instalacja robiona pod koniec komuny,a więc z byle czego).
  • Poziom 36  
    Wymyjesz to rozpuszczalnikami organicznymi ale czym później domyjesz zmywarkę po rozpuszczalnikach? Przypominam że są one trujące
  • Poziom 29  
    Jeżeli istotnie chodzi o stearynę, a nie jakieś inne świństwo to w zasadzie wystarczy dowolny rozpuszczalnik organiczny.
    Benzyna zum biespiel.
    Niemniej jednak szczerze odradzam lanie benzyny do zmywarki, chyba że zamierzasz zorganizować atak bombowy.

Ponieważ i tak będziesz musiał zmywarkę rozebrać, najpierw proponowałbym spróbować wygotować części "nawadniające", a potem wypłukać niedobitki benzyną.
  • Poziom 17  
    Witam!
    Zmywarka poszła do serwisu.Uczniowie myli ją tydzień i ruszyła ale po miesiącu zmywarka kaputt(jeszcze mało co,a zalałaby mi kuchnię).Ojciec kupił nowego Electroluxa i działa OK(mam nadzieje,że matka znowu nie wsadzi jakiegoś paskudzdtwa).Stara zmywarka poszła do garażu i czeka na rozbiórkę na złom,chociaż ojciec upiera się by ją naprawić(ja nie będę tego szajsu rozbierał na pewno!).Temat wyczerpany,do zamknięcia.