Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka SN28250/03 - zmywarka cały czas chce wypuszczać wodę

jakub_gozdzik 17 Wrz 2014 22:28 1581 4
  • #1 17 Wrz 2014 22:28
    jakub_gozdzik
    Poziom 10  

Witam serdecznie, mam problem ze zmywarka siemens SN28250/03. Jest to stara zmywarka i pojawił się mały problem. Po włączeniu zmywarki zaczyna nabierać wodę, ale jednocześnie załącza pompę i wypuszcza wodę. Co może być przyczyną takiego zjawiska?
    Dodam jeszcze, że jak zatkam palcem wąż wylotowy i zmywarka nabierze wody, to zmywa normalnie jednak cały czas słyszę pompę, która chce wypompować wodę. Jak zwolnię palec z węża to momentalnie wypuszcza wodę i maszyna staje. A pompa po wypompowaniu wody dalej pracuje.

Bardzo proszę o pomoc, jest to stara zmywarka i żadnych opisów nie potrafię znaleźć. Podejrzewam, że to jakaś pierdoła ale prosiłbym o łopatologiczną pomoc.
    Pozdrawiam serdecznie

1 4
  • #2 18 Wrz 2014 08:21
    Trull
    Poziom 28  

Wyciek do misy (podstawy zmywarki) trzeba rozkręcić boki usunąć wodę i uruchomić w celu zlokalizowania wycieku.

0
  • #3 18 Wrz 2014 09:49
    jakub_gozdzik
    Poziom 10  

Ok, sprawdzę. Czytałem trochę na forum o podobnych przypadkach i mowa była o przepływomierzu. Ale czy w takim antyku coś takiego występuje?? A jeśli będzie sucho, to co jeszcze mogę we wlasnym zakresie sprawdzić?
    Dziekuję za odpowiedź i podpowiedź :)
    Pozdrawiam

0
  • #4 18 Wrz 2014 13:46
    lordzul
    Poziom 6  

Witaj,
    Ja miałem podobny problem ze swoja Amica i okazało się że się przyblokował się pływak który cały "myślał" że jest woda.. Terapia wstrząsowa rozwiązała problem :)

0
  • #5 27 Wrz 2014 21:41
    jakub_gozdzik
    Poziom 10  

Problemem był "sklejony" (stopiony) mikrowyłącznik pływaka pod maszyną. Oczyściłem, wysuszyłem, wymieniłem mikrowyłącznik za 8 zeta i problem rozwiązany.

0