Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Carisma 1 8 1 i 2 cylinder zalewa paliwem

18 Wrz 2014 07:53 2493 11
 • Poziom 8  
  Witam, jak w temacie, pacjent Mitsubishi 1.8 GDI. Auto zalewa na 1 i 2 cylindrze, kopci na biało, lecz to z powodu nie spalonego paliwa. Kolektor ssący cały czarny i mokry, przepustnica również raka była, lecz została wyczyszczona. Auto na wolnych obrotach potrafi chodzić, lecz po przekroczeniu 3 tysięcy obrotów auto przestaje chodzić na wszystkie gary i bardzo dymi na biało. Iskra jest.
  Czekam na jakieś opinie i porady. Pozdrawiam.
 • Poziom 8  
  Sprawdziłem czy przypadkiem kolektor wydechowy nie jest zapchany. Przekaźnik od wtrysków również sprawdzony . chce sprawdzić. wtryski lecz to dopiero w sobotę.Pozdrawiam
 • Poziom 8  
  Wczoraj znalazłem chwilę czasu i zmierzyłem ciśnienie sprężania które było :
  1-17
  2-14,5
  3-14
  4-14
  Żeby nie było paliwo odłączone podczas pomiaru . Dodam iż pomiaru mogłem dokonać tylko na zimnym silniku gdyż ,auto wczoraj już przestało palić. zalewa świece i tyle. Najbardziej mokre to 1 i 2 cylinder.

  Jak by na pierwszym cylindrze zawory były do regulacji.
  Tak mam w planach sprawdzić w ten sposób wtryski. Zastanawia mnie też kolor iskry na świecach ,taki czerwony. Myślę ,że trzeba zacząć od regulacji zaworów , i przy okazji zobaczyć wtryski . Cewki zostały sprawdzone i są sprawne .
 • Poziom 31  
  Dzieje się tak samo z siebie , czy po czyjejś interwencji .
 • Poziom 8  
  Witam. Auto postało i przestało odpalać .Łapie ale nie zapala. Świece mokre
 • Poziom 31  
  Piny
  1 pierwszy wtrysk
  2 trzeci wtrysk
  14 drugi wtrysk
  15 czwarty wtrysk
  zobacz czy masz sterowanie wtryskami
 • Poziom 8  
  Witam . Sterowanie wtryskami jest . Dziękuje za info co do pinów.
  Po zmianie świec auto odpala lecz strasznie kopci na biało i nie wkręca się na obroty.
  Zmierzyłem opór na potencjometrze przepustnicy według Workshopdaty opór powinien wynosić od 1800-2000 omów. Mój opór wynosi 865 omów. Więc jutro podmienię potencjometr . Może daje sygnał do komputera o złym położeniu przepustnicy i komputer źle steruje mieszanką. Pozdrawiam
 • Poziom 31  
  Pięć dni i dopiero teraz zająłeś się świecami ,ręce opadają ,nie ruszaj potencjometru . Pewnie zalałeś paliwa z jakiejś cudownej okazji , założe się że śmierdzi ropą.
 • Poziom 8  
  Dopiero usiadłem do tego auta. Grzebałem w miedzy czasie po 30 min . Dzisiaj dopiero poświęciłem kilka godzin . Autko jest zalane 98.

  Dodano po 2 [minuty]:

  napisze sprostowanie,żeby nie było że przez kilka godzin siedziałem i dowiedziałem się tylko o świecach .
 • Poziom 8  
  Witam . Auto dzisiaj zostało naprawione . Mianowicie wymienione zostały świece na nowe i potencjometr przepustnicy . Potencjometr dawał sygnał do Ecu ,o maksymalnie otwartej przepustnicy . Auto nie kopci ,wkręca się na obroty i równo chodzi. Pozdrawiam i dziękuję za opinie i sugestie .