Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42" z 3D do 2000 złotych

tilgor 18 Wrz 2014 08:17 1590 11
  • #1 18 Wrz 2014 08:17
    tilgor
    Poziom 9  

Witam,
    Od dwóch tygodni przyglądam się telewizorom o wielkości 42 cali z pasywnym 3D. Zależy mi głównie na stosunkowo niskim input lagu, dobrym efekcie 3D oraz w miarę przyzwoitych kątach widzenia w niskiej cenie. Telewizor będzie tylko podpięty pod PC a używany do filmów HD (70%) oraz do grania (30%). Nie interesują mnie opcje smart. Do komputera mam podpięty amplituner więc jakość dźwięku z TV jest bez znaczenia.

Aktualnie najbardziej interesujące wydają mi się te 3 modele:
    LG 42LA6130 - bez SMART, z 3D, podobno niski input lag oraz niska cena 1500 zł. Jednak nie wiem jakie ma kąty widzenia, a obraz podobno jest średniej jakości. Brak okularów 3D w zestawie.
    LG 42LB650V - podobnie jak wyżej, tylko chyba lepsza jakość obrazu i niepotrzebne mi funkcje smart oraz wifi. 2 pary okularów w zestawie. 1750 zł
    PHILIPS 42PFH6309 - polecany często telewizor, niestety nie mogłem znaleźć żadnych testów z jego udziałem. Funkcja amblight może być u mnie nieużyteczna ponieważ za telewizorem będzie okno, nie wiem czy efekt ten będzie dobrze widoczny na zasłonach. Fajnie że są 4 pary okularów w zestawie. Cena 2000 zł :/

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17 m²
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2.5-3 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-6
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również lekko bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? aktualnie będzie stać, możliwe że później wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? za telewizorem są okna od strony północnej, pokój jest raczej stało oświetlony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak, monitor 24"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? pasywne 3D, niski input lag
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC przez HDMI
    10 .Jakie urządzenia? PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-5
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? dowolne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy akcji HD oraz czasami sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? tak, 30% używania telewizora
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 42"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wciskanie wszędzie funkcji smart gdy nie każdemu jest to potrzebne
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? 20% dzień 80% wieczór/noc
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? pasywne 3D

0 11
  • #2 18 Wrz 2014 18:06
    Mariano11
    Poziom 26  

Masz jeszcze Philipsa 42PFH6109 bez ambilighta, swoją drogą przecież nie musisz go używać jak kupisz inny model. W Philipsach jest niski input lag i bardzo dobra ostrość obrazu. Można nawet konwertować treści 2D na 3D.

0
  • #4 18 Wrz 2014 18:21
    tilgor
    Poziom 9  

Mariano11 napisał:
    Masz jeszcze Philipsa 42PFH6109 bez ambilighta, swoją drogą przecież nie musisz go używać jak kupisz inny model. W Philipsach jest niski input lag i bardzo dobra ostrość obrazu. Można nawet konwertować treści 2D na 3D.

Podobno ten model ma bardzo wyraźne DSE, nawet gdzieś na którymś forum widziałem zdjęcia z tym efektem występującym na matrycy, wygląda to okropnie. Sam się nad nim zastanawiałem wcześniej, ale wolę chyba nie ryzykować.

0
  • #5 22 Wrz 2014 10:38
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 01 Paź 2014 09:17
    tilgor
    Poziom 9  

Byłem wczoraj w RTV Euro AGD i pobieżnie oglądałem PHILIPSa 42PFH6309 oraz LG 42LB650V.
    Jestem laikiem w sprawach telewizorów, ale niestety na philipsie obraz wygladał gorzej, kolory były znacznie bardziej wyblakłe, nie wiem czy wynikało to z konfiguracji telewizora czy to jest taka matryca, także pod względem kątów widzenia, kolory wyraźnie się zmieniały podczas zmiany miejsca z którego patrzyłem na obraz.

W porównaniu do tego LG miało "bardziej żywe kolory", świetne kąty widzenia i obraz wydał się delikatnie bardziej płynny.

Jest już może jakiś test tego PHILIPSa? Może wypowie się ktoś kto go już zakupił? Ponieważ już byłem na niego zdecydowany, a po wczorajszej wizycie znowu naszły mnie wątpliwości :/

0
  • #9 02 Paź 2014 00:39
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeszcze nie ma testu.
    Ale na niesprawdzonych ustawieniach - sorry - ale porównywanie telewizorów ma się nijak.
    I jest bez sensu.

0
  • #10 06 Paź 2014 08:20
    tilgor
    Poziom 9  

Ostateczny wybór padł na Philipsa, mojej kobiecie bardziej się podobał jego wygląd, a ja chciałem wypróbować ambilight.

Ponad 3 dni już korzystam z telewizora i i już mam wyrobioną jakąś opinię.
    Software - zacznę od największego minusa tego tv. Przed kupnem czytałem i wiedziałem że chodzi on wolno i gdybym używał ekranu nie tylko jako dodatkowy monitor do komputera to nie wybrałbym tego modelu. Soft jest tragiczny, działa to strasznie wolno, zacina się cały czas(u mnie na menu konfiguracji przynajmniej). Gdybym miał używać tv jako normalnego telewizora i funkcji smart, to już bym go w pierwszy dzień zwrócił do sklepu. Naprawdę jeżeli chce się korzystać z telewizora do oglądania telewizji i korzystania z internetu, nie warto męczyć się z philipsem.

Obraz - po zabawie ustawieniami jest bardzo ładny, ostrość jest bardzo dobra, kolory są wyraźne i barwne, ogólnie wrażenia z jakości tego co jest wyświetlane na ekranie są bardzo pozytywne dla mnie. Korzystałem jedynie z filmów w pełnym HD, ale podobno funkcja skalowania też działa dobrze. Jedynie o co się można przyczepić to delikatnie niedoświetlone rogi, ale w tej klasie cenowej to chyba norma.

3D - nie zawsze wykrywa podwójny obraz poprzez hdmi z komputera (ale można posłużyć się wtedy zastępczo opcją dual play), zaliczam to jednak do wad miernego softu. Co do efektu przestrzennego jest on bardzo dobrej jakości, ja czułem się tak samo jak w kinie. Przy użyciu konwersji 2D->3D na bokach ekranu pojawiają się u mnie fioletowe pasy, nie mam pojęcia dlaczego. Sama konwersja jest nawet ok, ale ze względu na tę wadę nie oglądałem żadnego filmu używając tej funkcji.

Gry - grałem w mortal combat korzystając z tv, bardzo przyjemnie to wyglądało, a input lag nie był dla mnie odczuwalny. Także tutaj wszystko ok.

Ambilight - aktualnie mój tv nie jest do końca dobrze ustawiony, ale już teraz mogę powiedzieć, że naprawdę jest to bardzo fajny bajer. Ważne jednak jest odpowiednie ustawienie i odległość od ściany. Czasami trochę skupia na sobie uwagę przy dynamicznych scenach, ale mi to nie przeszkadza. Warto skorzystać z trybu "Gra" dla mnie wtedy efekt jest najlepszy, dynamiczny i faktycznie powiększa optycznie rozmiar ekranu.

Podsumowując jestem zadowolony z zakupu, ale tylko dzięki temu że raczej nie korzystam z softu tv. Gdybym miał z użyciem tego telewizora przeglądać internet oraz oglądać telewizję to raczej nie wytrzymałbym nerwowo. Ten soft działa gorzej niż windows 95. Może jednak za jakiś czas poprawią działanie tego oprogramowania, ale niezbyt liczę na to aby była to wyraźna poprawa, raczej tylko naprawią błędy całkowitego zacinania się menu.

0
  • #11 29 Paź 2014 18:11
    Mariano11
    Poziom 26  

Będziesz zadowolony z wyboru Philipsa. I widzę - podobnie jak u mnie wygląda samego telewizora też był bardzo ważny :P

0
  • #12 22 Sty 2015 21:38
    tilgor
    Poziom 9  

Problem rozwiązany, a w wcześniejszym moim poście jest mała recenzja TV.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo