Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FunPack - Czy to ma sens ?

18 Wrz 2014 14:43 1326 4
  • Poziom 8  
    Cześć. Mam do przedłużenia umowę z orange na internet. W punkcie Panowie proponowali funpack do 80mb/s + telewizje + telefon. Mam pytanie. Jeżeli mamy światłowody i będzie taka prędkość, to czy przy oglądaniu telewizji nie będzie mi tego łącza zrywać/destabilizować ? Jak wyglądają pingi w trakcie oglądania ?

B.
  • Pomocny post
    Specjalista Sieci, Internet
    Zanim zamówisz pakiet FunPack HD w TP powinieneś wiedzieć o... | Sasni.eu
    http://sasni.eu/archives/350-zanim-zamowisz-pakiet-funpack-hd-w-tp-powinienes-wiedziec-o.html

Dodano po 2 [minuty]:

W ubiegłym roku orange sprzedał mi Extra DSL 40/4m - jestem 300m od centrali (szafa ONU) - sprzedawca się rozpływał w ahach i ochach jak to będzie szybko chodziło. Nie było kart VDSL na centrali ale obiecali na dniach będą. Dali 20/2, ale ciągłe router się zawieszał, w końcu (po 9 miesiącach) przestawilin na 10/1 - wszystko legalnie w ramach umowy.
  • Poziom 8  
    Dopowiem tylko tyle, że mieszkam w bloku (2 pokoje w mieszkaniu) telewizja czyli i dekoder jest w pokoju gdzie router. Komputery to 1 w pokoju z routerem i 2 kolejne w 2 pokoju. Ostatnio położyli nowiutkie światłowody na naszym osiedlu. Mieszkam niecałe 500m od centrali. Opcja internetu jest 80/8, a telefon mamy zamiar zawiesić (taniej jak utrzymanie go lub utrzymanie linii).

Jeszcze pytanie. Jeżeli planuję podłączanie komputerów za pomocą wi-fi, to czy jest możliwość, aby podłączyć mocniejszy router lub repeater do tego funboxa ?

Jeszcze jest jedna opcja. Mam w domu router sagema VDSL jest jeszcze opcja wzięcia samego internetu na światłowodach bez całego funpacka i funboxa.
  • Poziom 11  
    Ja wziąłem funboxa, router i dekoder nc idzie po wifi, ale mam antene sat więc netu nie obciążam, voip fajny gratis do wszystkich stacjonarek w polsce i na swiecie. tel, gratis, suma 50zł taniej bo z nc zrezygnowałem, za funboxa ok 90zł.
    Pozdr.