Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Butla na czynnik r134a -> corgon18 lub co2

ninja-5 18 Sep 2014 19:19 2823 4
    ninja-5
    Level 11  
    Witam wszystkich !

mam pytanie odnośnie butli na CO2, CORGON itp
    posiadam taka typowa dużą butle na dwutlenek do spawania ale jako ze migomat ostatnimi czasy stał się bardziej mobilny wiec zastanawiam się nad zmiana na mniejsza butle.
    tak wiec czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć czy napełnią mi butle po czynniku od klimy R132a corgonem 18 lub zwykłym CO2 ?
    butla pasuje pod reduktor wszystko, interesuje mnie tylko czy jest szansa ja napełnic gazami w/w.

chodzi o taką butle
    Butla na czynnik r134a -> corgon18 lub co2
    ninja-5
    Level 11  
    tzn. butla nie wytrzyma? czy sa jakies inne przeciwwskazania? np. zawór ?

jak to sie ma zatem do kolorów butli
    wedlug rozpiski butla szara z zielonym paskiem u góry jest butlą na agron
    wiec czemu nie da sie w nia zapakować mieszanki co2 i agronu?
    robokop
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Temu się nie da, że I Ar i CO2 magazynowane są od znacznie większymi ciśnieniami. Więc i same butle i zawory są zupełnie inne.
    prezesAdammm
    Level 13  
    ninja-5 wrote:
    tzn. butla nie wytrzyma? czy sa jakies inne przeciwwskazania? np. zawór ?

jak to sie ma zatem do kolorów butli
    wedlug rozpiski butla szara z zielonym paskiem u góry jest butlą na agron
    wiec czemu nie da sie w nia zapakować mieszanki co2 i agronu?

Kolory dotyczą gazów technicznych od azotu, po tlen, również medyczny, dwutlenek do spawania, spożywczy - to że coś jest pomalowane nie oznacza że można wrzucić do jednego koszyka... to jest inny rodzaj gazu...

Gaz CO2 w butli jest nabijany do 150 BAR, nie znam się na tego typu butlach ale wątpię żeby ta twoja aż tyle wytrzymywała... po za tym CO2 jest w stanie ciekłym, nie wiadomo jak ta butla by zachowywała się od środka - no np korozja itp...

Inna kwestia że nikt przy zdrowym rozsądku ci ją nie napełni, a jeśli jakiś kretyn się połasi na kasę to pewnie nie będziesz miał z niej za wielkiego pożytku, ponieważ ten gaz z takiej butli bardzo szybko zużyjesz, do tego nie pojedziesz do punktu i wymienisz od ręki no bo będziesz musiał czekać aż ci napełnią i pewnie drugi raz podjechać w kolejny dzień...

Koszt zakupu butli 6 KG to około 200 zł + u mnie w rejonie ok. 35 zł napełnienie - musisz tylko uważać na butle aby nie kupić przerobionej z gaśnicy...

Przyjeżdżasz do punktu, płacisz i masz pełną butlę... szczególnie z CO2 czy mieszankami to raczej bez problemu..., mój Argon 4.8 (metoda TIG) niestety nie jest zawsze....

Butlę tą obecną wystaw sprzedaż, dołożysz 100+ i masz spokojną głowę...

Nie wiem jak u ciebie, w punktach wymiany, bo u mnie oglądają każdą butle dokładnie, czy jest legalizacja baaa a co nie którzy się krzywią że butla nie z tej firmy...