Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ARISTON AT84 - Przyblokowany bęben

kaisershozee 18 Sep 2014 19:31 732 2
    kaisershozee
    Level 2  
    Witam,
    Posiadam pralkę Ariston AT84. Pochodzenie? Ma naklejkę Woolmarkt- więc chyba USA, wiek przypuszczam że z 15lat.
    Dzielnie służyła jednak, dziś kiedy puściłem pranie bęben nie ruszył.
    Nabiera wody i buczy jakby coś go przyblokowało.
    Po odłączeniu próbowałem ręcznie przekręcić bęben... nic.
    Przy użyciu większej siły puszcza jednak po pełnym obrocie przyblokowuje się w pozycji do rozładowania(klapki w bębnie pokrywają się z drzwiczkami). Kiedy obracam wyraźnie słychać "brzdęk" i chwyta bęben.
    Jestem laikiem ale domyślam się że nie działa układ odpowiedzialny za ustawienie bębna w pozycji do wyciągnięcia prania- po zakończonym programie. Pytanie laika który raczej nic nie naprawi sam - można to blokowanie jakoś brutalnie wyłączyć -a po praniu sam ręcznie przekręcę w odpowiednią pozycję bęben.
    pylos
    Level 23  
    Raczej łożyska na bębnie wysiadły.
    kaisershozee
    Level 2  
    pylos wrote:
    Raczej łożyska na bębnie wysiadły.

Tak jak pisałem jestem zielony - jednak wydaje się że łożyska nie wysiadły by w taki sposób jak opisałem.
    Chwyta bęben idealnie w położeniu -do załadunku - jak go siłą szarpnę to puszcza i po 360stopniach - brzdęk jakby zluzowała, odprężyła się jakaś sprężyna i bęben znów chwycony. Trzyma na tyle mocno że pasek zaczyna się ślizgać i nie kręci bębnem. Grzałka działa, wodę pobiera...