Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer powraca do produkcji odkurzaczy o mocy 700W

piokrza 18 Wrz 2014 20:24 10608 4
 • Zelmer powraca do produkcji odkurzaczy o mocy 700W Firma Zelmer, czyli Polski producent zmechanizowanego sprzętu gospodarstwa domowego, wprowadziła ostatnio na rynek nową linię odkurzaczy ekologicznych. Jest to odpowiedź na unijną dyrektywę, która już od początku br. miesiąca wymaga od producentów tych urządzeń ograniczanie ich mocy do 1600 Wat. Kolejne, jeszcze bardziej radykalne obostrzenie wejdzie pod moc prawną w 2017 roku, kiedy to producenci nie będą mogli przekraczać mocy 900 Wat w swoich produkowanych odkurzaczach.

  Nowe modele są odświeżonymi wersjami starych już dostępnych w handlu. Ich moc waha się w przedziale 600-1000 Wat. Ceny wyższe od ich "tradycyjnych" wersji - najtańszy odkurzacz kosztuje 260zł.

  http://www.zelmer.pl/dla-domu/odkurzacze/tradycyjne

  Fajne! Ranking DIY
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  O autorze
  piokrza
  Poziom 27  
  Offline 
  piokrza napisał 1410 postów o ocenie 136, pomógł 3 razy. Jest z nami od 2007 roku.
 • #3
  piokrza
  Poziom 27  
  W newsie jest wyraźnie zaznaczone, że pobierana przez odkurzacze moc została już obniżona, więc będą sprzedawane zgodnie z prawem. To właśnie ich stare wersje z silnikami o 2-3x wyższej mocy będą musiały być usunięte/wyprzedane z rynku. To co piszesz dotyczy pozostałych odkurzaczy, w tym piorących i przemysłowych, których prawnie mocy nie ograniczono.
 • #4
  pawem1
  Poziom 25  
  Przydał by się odkurzacz ze wstępnym separatorem odśrodkowym "cyklonowym" na cięższe większe przedmioty, z przeźroczystą obudową, dalej worek i filtr na drobne cząstki. Bo jak coś wpadnie to jest utrudnione szukanie.

  Oglądałem w sklepie separatory do popiołu i odkurzacze do popiołu, co za tandeta, wlot popiołu skierowany bezpośrednio w dół, co pewnie będzie mieszało popiół i zatykało filtr, zamiast skierować wlot w bok i zapewnić separację odśrodkową, tyle tandety się produkuje.
 • #5
  piokrza
  Poziom 27  
  Miałem niedawno okazję porównać stary model odkurzacza Voyager Twix ZVC332SK (moc silnika 1900W) z nowym modelem Voyager Twix ZVC335SK (moc silnika 700W). Okazuje się że "ekologiczna" wersja o dużo słabszym silniku ma też dużo słabszy wyczuwalny ciąg (wystarczy przyłożyć rękę do końców węży obu odkurzaczy). Cena owego odkurzacza jak i wszystkich innych "ekologicznych" wersji starych modeli (w tym Ceres, Elf 2, Odyssey, Meteor 2) są oczywiście wyższe.

  Inną ciekawostką jest to, że wg specyfikacji Zelmera tylko niektóre modele o mocy <1000W (tj. 650W, 700W) mają możliwość pracy z co najwyżej mini-turboszczotką. Dostały też jedne z gorszych klas efektywności odkurzania na dywanach ("D"), toteż producent zalicza je jako te "do odkurzania parkietu", choć do niektórych dołącza szczotkę do usuwania sierści z dywanów (lecz nie obrotową-turbo). Natomiast odkurzacze o mocy 1000W mają już możliwość pracy z dużą turboszczotką do dywanów. Jest tylko jeden model z możliwością zastosowania elektroszczotki i co ciekawe sam ma moc tylko 700W - jest nim Jupiter ZVC425HQ.

  Wraz z nowymi modelami producent wprowadził też nową, przełączalną i ponoć cichą ssawkę podłogowo-dywanową Silence Neo, ssawkę do materacy, miniturboszczotkę Pet Turbo, szczotkę do dywanu Pet Carpet "pies i kot", antyzapachowy filtr HEPA z ekstraktem z liści miłorzębu, który ma zabijać wirusy, bakterie i zatrzymywać 99,95% zabrudzeń oraz antybakteryjny i antyzapachowy worek safbag z węglem aktywnym neutralizujący zapachy.