Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozruch Agregatu Lodówkowego

18 Wrz 2014 22:28 2442 13
 • Poziom 7  
  Witam,

  nabyłem niedawno agregat lodówkowy i chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę go uruchomić. Słyszałem o zwieraniu odpowiednich przewodów, lecz jest masa starterów i każdy wygląda inaczej.
  Czy mógłbym mi ktoś powiedzieć co i jak połączyć, aby agregat ruszył ?

  Rozruch Agregatu Lodówkowego Rozruch Agregatu Lodówkowego Rozruch Agregatu Lodówkowego

  Pozdrawiam
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 26  
  W środku jest zwykły silnik jednofazowy posiadający uzwojenie rozruchowe i pracy.Powinno to zadziałać w ten sposób lecz pomierz wyprowadzenia dla pewności właściwego podłączenia.Uzwojenie rozruchowe ma niższą rezystancję od uzwojenia pracy.
  Rozruch Agregatu Lodówkowego
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 7  
  Sęk w tym, że niestety miernik gdzieś przepadł : /

  Czy jest może jakiś sposób, by sprawdzić bez miernika, który przewód to faza ?
 • Poziom 15  
  Jest sposób . Jeżeli wiesz jaki to agregat to poszukaj w necie noty katalogowej.
 • Poziom 7  
  Według norm fazą powinien być przewód brązowy, który obecnie jest nieużywany - podłączony jedynie do czarnej obudowy widocznej na zdjęciu. Dalej jednak nie rozumiem w jaki sposób mam go uruchomić. Czy znajdzie się tu dobra osoba, która powiem mi, co gdzie podłączyć, lub co z czym zmostkować ? (Agregat to model GL60AA)
 • Poziom 28  
  anet870 napisał:
  Uzwojenie rozruchowe ma niższą rezystancję od uzwojenia pracy.
  Odwrotnie kolego.

  Miernikiem można zidentyfikować uzwojenia w przeciągu niecałej minuty, więc pomyśl o najtańszym mierniku za 10 zł i rozwiążesz problem sam.
 • Poziom 7  
  Dziś zauważyłem, że nad miejscem gdzie jest podłączony niebieski kabel jest literka "N", dodatkowo, gdy podłączyłem brązowy kabel pod niebieskim, to wywaliło korki. Czy te informacje są przydatne i pomogą Wam mi pomóc ?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Szymix93 napisał:
  lecz jest masa starterów i każdy wygląda inaczej.


  Wygląda że tworzysz jakiś sztuczny problem. Przekaźnik rozruchowy masz nasadzony na styki agregatu i wychodzą z niego dwa przewody do sieci zasilającej - jeden przechodzi przez termik zabezpieczający. I to jest cala filozofia, nie zapominając o przewodzie ochronnym który połączony jest z korpusem agregatu...
 • Poziom 7  
  Czyli rozwiązaniem mojego problemu, będzie wywalenie czarnego przewodu i podpięcie do termika w jego miejsce brązowego ? Pytam dla pewności ponieważ po podłączeniu do sieci w miejscu łączenia się czarnego przewodu i termika był prąd (mierzyłem jedynie probówką)
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Szymix93 napisał:
  Czyli rozwiązaniem mojego problemu, będzie wywalenie czarnego przewodu i podpięcie do termika w jego miejsce brązowego ?


  Zapewne w obecnej chwili niebieski z wtyczki sieciowej jest podłączony razem z niebieskim z przekaźnika rozruchowego do jednego z zacisków, do drugiego przewód brązowy z sieci, a do trzeciego czarny przewód od termika. Między drugi a trzeci zacisk był wpięty termostat i zamiast niego trzeba wpiąć wyłącznik - ot i wszystko.
 • Poziom 7  
  Między drugi, a trzeci, czyli innymi słowem połączyć brązowy z czarnym ? I dlaczego mam tam dać wyłącznik ? Czy połączenie na stałe nie jest dobrym rozwiązaniem ?

  PS. Z góry dziękuję za cierpliwość w odpowiadaniu na moje posty, a pytam tyle razy, bo nie chciałbym spalić tego agregatu :)
 • Poziom 7  
  Agregat podłączony i działa, więc dziękuje za pomoc. A co do wyłącznika, to co jeśli sterować agregatem będzie presostat ? Wyłącznik nadal będzie dobrym rozwiązaniem ?
 • Specjalista - urządzenia lampowe
  Szymix93 napisał:
  A co do wyłącznika, to co jeśli sterować agregatem będzie presostat ? Wyłącznik nadal będzie dobrym rozwiązaniem ?


  Tak - fabryczne agregaty też przecie posiadają wyłącznik...