Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Bauknecht mod.WA 2340

18 Wrz 2014 23:34 1464 3
  • Poziom 9  
    Witam.Poszukuję schematu ,a w szczególności połączenie programatora z instalacją
    Problem polega na tm,że wyciągnięte są pojedyńcze przewody (3 niebieskie i 1 brązowy z programatora ).Pralka jest martwa ,a chciałbym zacząć od czegoś.Mile widziana jakaś podpowiedż.
  • Poziom 9  
    Ustaliłem już ,że te lużne przewody (3 niebieskie cienkie-to sterowanie kontrolek blokady i pewnie zasilania,natomiast 2 grubsze tj.brązowy i niebieski od zasilania grzałki.Sprawdziłem oczywiście filtr -jest ok.Napięcie dochodzi do styków programatora .Po zainicjowaniu startu-nic.Na płytce programatora znalazłem triak.Ponieważ był u mnie dostępny-wymieniłem.Może ktoś z serwisantów podpowie jak ruszyć ów programator.
    Dogrzebałem się do mechanizmu blokady.po oględzinach okazał się popalony,więc wymieniłem .na nowy DA 260.W serwisie zapewniano mnie że choć inny to powinien chodzić.W dalszym ciągu programator nie rusza.
  • Poziom 9  
    Witam.Dziękuję koledze za podesłanie mi schematu połączeń do pralki Bauknecht mod.WA 2340 .Nie obyło się bez demontażu programatora.Zwarcie w mechaniżmie blokady drzwi.spowodowało wypalenie ścieżek od kondensatora do diody,oraz do punktu zasilania DL3.1.Uszkodzeniu uległ również rezystor smd.Po zmostkowaniu wypalonych połączeń,zostało mi wyczyszczenie najbardziej "okopconych" styków programatora.Okazało się to zajęciem bardzo pracochłonnym-szczególnie montaż.Problem zastąpienia zniszczonych nitów,rozwiązałem w ten sposób ,że nabyłem 2 elektrody rutylowe Ǿ 2.5 mm,zbiłem otulinę,uciąłem na odpowiednią długość,a na końcach naciąłem gwint M2.5.Takimi oto szpilkami skręciłem programator z płytką.Musiałem powtórnie odkręcić dolną część programatora żeby skorygować napęd niebieskiego koła zębatego- tarczki odpowiedzialnej za kierowaniem strumienia wody do odpowiednich szuflad.Oczywiście był to mój błąd przy demontażu że nie zaznaczyłem mazakiem położenia kół.Wymieniłem równiż szczotki silnika,ponieważ były już mocno zużyte .Po tych zabiegach pralka pracuje na wszystkich programach.Pozdrawiam i zamykam temat.