Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner SONY,tv ue46f6320 - Brak dzwieku

Labobas 19 Wrz 2014 00:58 1080 3
  • #1 19 Wrz 2014 00:58
    Labobas
    Poziom 17  

Witam!
    Dla tych co szybka by chcieli zamknąć temat bo na forum już jest napisze,ze czytam i przeglądam i do końca nie znalazłem odpowiedzi na mój problem.
    Oto problem.
    Dekoder połączony hdmi z tv.Amplituner mam sony...niestety nie pamiętam symbolu.Ale ma ponad 10 lat.Z tylu niego tylko gniazda czincz.
    Gdy podłącze ampli pod tuner dźwięk chodzi.Gdy wetknę czincze w tv i podłącze do amplitunera dźwięku brak>Nawet jak przełączę w tv na głośniki zewnętrzne.
    Wyczytałem,ze może być to problem tego,ze cyfrowy dźwięk nie jest zamieniany na analogowy w tych gniazdach w tv.Nie wiem tylko czy dobrze zrozumiałem.Pomóżcie i podpowiedzcie co zrobić,żeby ten dźwięk szedł z tv.Oczywiście mogę pod gniazdo słuchawkowe przejściem połączyć,ale wolalbym przez czincz...no chyba,ze macie inne dobre rozwiązanie..dzięki z gory

0 3
  • Pomocny post
    #2 19 Wrz 2014 01:12
    Polon_us
    Poziom 41  

Jeżeli kolega nie chce użyć wyjścia słuchawkowego to można wykorzystać wyjście optyczne telewizora w połączeniu z konwerterem cyfrowo-analogowym.
    Przykład konwertera cyfrowo-analogowego. W tym przypadku FIIO D3 -> Link
    Można je bez kłopotu kupić na znanym portalu aukcyjnym. Dodatkowo potrzebny będzie kabel optyczny TosLink.
    Tematów na temat konwerterów jest mnóstwo na tym forum.

0
  • #3 19 Wrz 2014 07:10
    Labobas
    Poziom 17  

Dzięki wielkie.Wiem,ze tematów jest wiele,ale nie znam się i nie wiedziałem czy typy amplitunerów ,które tam zostały podobne są podobne do mojego.Chciałem się upewnić tylko,ze dobrze doczytałem co do kabla optycznego i konwertera,czy tez wyjścia słuchawkowego.Czy dobrze rozumiem,ze z wyjścia optycznego będzie lepszy dźwięk niż ze słuchawkowego?Czy tez przy moim starym amplitunerze nie będzie to miało większego znaczenia?

0
  • #4 19 Wrz 2014 08:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Labobas napisał:
    Czy dobrze rozumiem,ze z wyjścia optycznego będzie lepszy dźwięk niż ze słuchawkowego?

Różnice dźwięku są tu subtelne. Kwestia jakości słuchu jaki się posiada oraz sprzętu - jego klasy. Można znaleźć opinie, że nie ma żadnej różnicy, co na pewno jest prawdą dla przeciętnej wieży. A w przypadku tego amplitunera Sony jestem przekonany, że ta różnica była by słyszalna.

Sam nie mam doświadczeń porównawczych, wszystko mam połączone po kablu optycznym lub połączeniu typu coaxial. I jestem zwolennikiem tego rozwiązania.

Moim zdaniem, użycie wyjścia słuchawkowego jest mało eleganckie. Ale to moja opinia.

W przypadku używania gniazda słuchawkowego należy liczyć się z tym, że częste wkładanie/wyciąganie wtyczki może doprowadzić do uszkodzenia tego gniazda. Co może skończyć się wyłączeniem się głośników w ogóle. O ile w tym telewizorze odłączenie głośników odbywa się drogą mechaniczną, czego szczerze mówiąc nie sprawdziłem.

0