Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Polonez Caro Plus 1.6 gli katalizator nie pali na benzynie.

19 Wrz 2014 12:24 1089 2
  • Poziom 7  
    Witam, proszę o pomoc! Otóż posiadam Poloneza Caro Plus 1.6 Gli Katalizator z 1997 roku. Od kilka dni mam problem z odpalaniem na benzynie. Problem już kilka miesięcy temu się pojawił, ale jakoś samoistnie się naprawił. Miałem problem z jazdą na gazie, ale wymieniłem czujniki temperatury i jest ok, z jazdą na benzynie nie było probleów do teraz. Samochód "gdacze", czasem wskakuje na obroty, ale zaraz po tym gaśnie. Dodawanie gazu nie pomaga. Samochód zachowuje się jakby się dusił. Jak uda mi się wbić go powyżej 2,5 tyś obrotów przełącza mi się gaz i samochód pracuje eleganco. Co może być przyczyną? Jak szukać problemu? Od czego zacząć?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    A choćby pompa paliwa.
  • Poziom 7  
    Po przekręceniu zapłonu słychać pompkę paliwa, mimo to możliwe, że tu tkwi problem? Jak sprawdzić czy daje odpowiednie ciśnienie? Zastanawiałem się bardziej nad filtrem, że może do wymiany. Miałem sytuację jedną jedyną, gdy na oparach paliwa dojechałem do cpn-u i pierwszy raz problem pojawił się po zatankowaniu, odrazu. Myślałem, że może jakiś syf jest w baku, ale problem po kilku dniach ustąpił sam więc przestałem się tym przejmować.