Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kolumny ARCUS TS 300 do amplitunera Yamaha RX-450

tapek82 19 Sep 2014 14:17 1989 4
    tapek82
    Level 2  
    Witam

Posiadam amplituner Yamaha RX-450 i do tej pory używam go w połączeniu z kolumnami mini-wieży Sony (drewno,6 Ohm, dwudrożne z przednim BR, gł. niskotonowy 13cm, nie mogę teraz podać modelu ponieważ piszę z pracy). Przymierzam się do zakupu innych kolumn do mojego zestawu gdyż obecne grają przeciętnie z małą ilością szczegółów. Przeglądając najpopularniejszy portal aukcyjny natknąłem się na kolumny jak w temacie i nie potrafię znaleźć w odróżnieniu do modelu TS 100 żadnych konkretnych opinii na ich temat. Czy ktoś bardziej doświadczony lub mający styczność z tym modelem mógłby mi doradzić lub oczywiście odradzić ten akurat model kolumn. Czy może do mojego amplitunera warto kupić lepsze głośniki ? Co do repertuaru to głównie rock, progressive rock, spokojniejsze klimaty typu jazz, blues. Nie szukam kolumn do głośnego słuchania z racji tego, że mieszkam w bloku. Pokój ma ok 20m2 siedzę może 3m od szafki na której stoi sprzęt. W filmach będzie je wspomagał Subwoofer aktywny Wharfedale WH-208. Kolejne pytanie dotyczy zastosowania jako źródła DAC-a Fiio D03K w parze z komputerem z którego będzie odtwarzana muzyka oraz filmy (obecnie jest to karta zintegrowana). Takie połączenie wniesie dużo jeśli chodzi o jakość dźwięku ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Tomek
    tapek82
    Level 2  
    Masz rację, nie dopatrzyłem w instrukcji, że 4Ohm wzmacniacz występował tylko na rynek kanadyjski. Jakie głośniki w takim układzie powinienem brać pod uwagę pod ten amplituner do max. 400 zł (wiem już że tylko 8Ohm).
    tapek82
    Level 2  
    Miał ktoś może do czynienia z kolumnami Mission 761 lub BRAUN L8070HE ?