Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny ARCUS TS 300 do amplitunera Yamaha RX-450

tapek82 19 Wrz 2014 14:17 1332 4
  • #1 19 Wrz 2014 14:17
    tapek82
    Poziom 2  

Witam

Posiadam amplituner Yamaha RX-450 i do tej pory używam go w połączeniu z kolumnami mini-wieży Sony (drewno,6 Ohm, dwudrożne z przednim BR, gł. niskotonowy 13cm, nie mogę teraz podać modelu ponieważ piszę z pracy). Przymierzam się do zakupu innych kolumn do mojego zestawu gdyż obecne grają przeciętnie z małą ilością szczegółów. Przeglądając najpopularniejszy portal aukcyjny natknąłem się na kolumny jak w temacie i nie potrafię znaleźć w odróżnieniu do modelu TS 100 żadnych konkretnych opinii na ich temat. Czy ktoś bardziej doświadczony lub mający styczność z tym modelem mógłby mi doradzić lub oczywiście odradzić ten akurat model kolumn. Czy może do mojego amplitunera warto kupić lepsze głośniki ? Co do repertuaru to głównie rock, progressive rock, spokojniejsze klimaty typu jazz, blues. Nie szukam kolumn do głośnego słuchania z racji tego, że mieszkam w bloku. Pokój ma ok 20m2 siedzę może 3m od szafki na której stoi sprzęt. W filmach będzie je wspomagał Subwoofer aktywny Wharfedale WH-208. Kolejne pytanie dotyczy zastosowania jako źródła DAC-a Fiio D03K w parze z komputerem z którego będzie odtwarzana muzyka oraz filmy (obecnie jest to karta zintegrowana). Takie połączenie wniesie dużo jeśli chodzi o jakość dźwięku ?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

Pozdrawiam

Tomek

0 4
  • #3 19 Wrz 2014 21:08
    tapek82
    Poziom 2  

Masz rację, nie dopatrzyłem w instrukcji, że 4Ohm wzmacniacz występował tylko na rynek kanadyjski. Jakie głośniki w takim układzie powinienem brać pod uwagę pod ten amplituner do max. 400 zł (wiem już że tylko 8Ohm).

0
  • #4 21 Wrz 2014 11:33
    tapek82
    Poziom 2  

Miał ktoś może do czynienia z kolumnami Mission 761 lub BRAUN L8070HE ?

0