Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nissan Primera P12 - Zimny silnik Przerywa i szarpie

Jerzy LUXGARDEN 19 Sep 2014 18:03 4086 4
    Jerzy LUXGARDEN
    Level 2  
    Mam Nissana Primere P12 2,2Di 2002r Od jakiegoś czasu na zimnym silniku przerywa i szarpie usterka ta znika jak się silnik nagrzeje. Komputer nie wykazuje żadnych błędów. Mechanik sprawdził po kolei wszystka (wtryskiwacze,świece, czujnik wału) jest OK ,a na zimnym dalej przerywa i szarpie. Proszę o poradę co to może być
    Jerzy LUXGARDEN
    Level 2  
    Dawki są prawidłowe ,a dalej szarpie
    abramag40
    Level 1  
    Mam ten problem teraz w mojej Primerze. Oczywiście kod błędu, który wyskoczył myślę dość późno P0340. Można by wymienić czujniki, cewki świece itp. Dzisiaj poświęciłem cały dzień. Dokopałem się do łańcucha rozrządu, który był robiony jakieś 3 lata temu przez poprzedniego właściciela, ponoć w zaprzyjaźnionym warsztacie. Jak już miałem przed oczami koła wałków rozrządu, łańcuch i napinacz, postanowiłem dokładnie ustawić GMP na kole pasowym. Niestety łańcuch skakał po kołach jak zając, napinacz zamiast sztywno dociskać płozę to się cofał. Rzuciłem okiem w internecie ile kosztuje zestaw rozrządu. I nagle mnie oświeciło, przy moim rozrządzie nie ma blachy, która powinna znajdować się od góry łańcucha, pomiędzy kołami wałków. Paputraki nie zamontowali, jak mniemam, istotnego elementu, podejrzewam, że łańcuch powoli rozciągał się, następnie napinacz, który musiał wysuwać się zbyt mocno trafił szlak i teraz na zimnym zanim zapali i załapie obroty to trochę trwa. Oczywiście większe spalanie. Dwa tygodnie rozkminiałem temat, czytałem fora, oczywiście każdy pisał co innego, najlepiej wymiana na nowy silnik, a tu proszę taka sprawa.