Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci

19 Wrz 2014 20:05 6408 11
  • Poziom 2  
    Witam
    (Nie znalazłem tematu telefony stacjonarne)
    Mój problem poruszany był w temacie:
    Link
    lecz u mnie nie działa słuchawka.
    Domofon otwiera drzwi, dzwoni głośnikiem w słuchawce, słychać mnie pod klatką, tylko ja nie słyszę tego co mówi do domofonu na dole.
    Poprzedni domofon to był IKA-LODZ UE-50
    Połączenie to:
    1. niebieski - G
    2. czerwony - głośnik
    3. zielony - mic
    4. biały - masa
    5-3 zworka - sterowanie zamkiem przez mikrofon

a teraz mam UNIFON TK6

1. niebieski
    2. biały
    3. czerwony
    4. zielony

Zworki założone na 3+1

Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci

Nie słychać w słuchawce, ale słuchawka dzwoni. Nie wiem w czym jest problem
    Czy potrzebuje kondensatora gdzieś czy zworki 3 z ... ?
    Proszę o pomoc. Domofon pozbawił mnie resztek umiejętności ;)
  • Pomocny dla użytkowników
    Po pierwsze czy starym unifonie był dołożony jakiś kondensator na zacisku słuchawki? Podejrzewam jednak, że nie. Sprawdź czy masz dobry styk na czerwonym przewodzie idącym na zacisk nr 3.
  • Poziom 2  
    Nie, kondensatora nie było.
    a zacisk 3 jest ok. przy podłączonym domofonie jest ok 2,6V ale spada, dziwne.
    Na żyle słuchawkowej może nie być nawet napięcia stałego lub może też być takie "malejące". Jedynie na żyle mikrofonowej napięcie trzyma się w miarę stabilnie.

Gdybyś miał do dyspozycji jakąś słuchawkę (samą wkładkę), to mógłbyś ją podłączyć na próbę między masę i żyłę słuchawkową. Jeżeli usłyszysz odgłosy z dołu (niekoniecznie musi być tam rozmówca), to oznaczać będzie, że masz przerwę na płytce unifonu.
  • Poziom 9  
    Witam fachowców.
    Pytanie proste... Jak podłączyć Wekte zamiast starego domofonu ?
    Byłem u sąsiadów i jest kiepsko, jednemu nie działa głośnik a drugiemu mikrofon :) Eh, sami fachmeni...
    Czarny guzik włączał domofon. Biały się naciskało jak chciało się mówić, a czerwony otwierał drzwi (razem z przytrzymanym czarnym). Sprawa dość pilna więc proszę o szybką pomoc.
    Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieciPodłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieciPodłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci
    Ten twój stary domofon nie ma słuchawki. To taki system głośnomówiący, gdzie głośnik pełni też funkcję mikrofonu. Rozmowa odbywa się na zasadzie nadawanie-odbiór. Ten unifon nie pasuje do twojego systemu.
    Jak dla mnie to ten stary jest o wiele lepszy, bo rozmowa odbywała się bez konieczności trzymania słuchawki przy uchu.
  • Poziom 9  
    No to problem bo stary już w koszu. Czy jest jakiś inny "unifon", który będzie pasował?
    Po pierwsze czy nadal wszyscy mają ten sam system co ty? Pytam, bo być może już centralka jest wymieniona.
    Twój (ten w koszu) domofon praktycznie nie miał żadnych elementów, poza głośnikiem i przełącznikami. Nie rozumiem czemu nie można było go naprawić?
    Zawsze można nawet zbudować samemu nowy, o porządnym wyglądzie ale musiałbyś zrysować schemat połączeń tamtych przycisków. Czy są obecnie odpowiedniki tych systemów niestety nie wiem. Sam się z takimi systemami nie spotkałem.
  • Poziom 9  
    Wydaje mi się że sąsiedzi mają już powymieniane na nowe, tylko może ja trafiłem do takich co im coś tam nie pasuje z domofonami.
    p_wronski napisał:
    Wydaje mi się że sąsiedzi mają już powymieniane na nowe

No to nie wiesz czy na dole jest nowa kaseta?
  • Poziom 9  
    Chodziło mi o to że sąsiedzi sami sobie wymieniają na unifony, a na dole jest stara kaseta z przyciskami.Podłączenie domofonu UNIFON TK6 do 4 żyłowej sieci
    Zobacz u któregoś z sąsiadów taki wymieniony unifon. Być może wymagany jest już taki do systemów wielożyłowych i twój nowy jak najbardziej się nada. Gdyby jeszcze ten sąsiad pozwolił zobaczyć jak jest on w środku podłączony, to byłoby super.