Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Osprzęt kablowy
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy S2 po zalaniu wstaje ale mocno się grzeje

19 Wrz 2014 20:13 1554 8
  • Poziom 14  
    Witam
    Mam Samsunga Galaxy S2 telefon był mocno zalany po wyschnięciu uruchomił się ale bardzo mocno się grzał postanowiłem wrzucić go do myjki ultradźwiękowej po wyjęciu i osuszeniu okazało się że odpadł a dokładnie odpalił się jeden z kondensatorów jakiś co pokazuje załączone zdjęcie na domiar złego nie ma go do czego przykleić bo odpalił sie razem z jednym pinem lutowniczym (zobacz foto) czy to może być powodem bardzo mocnego grzania sie układu po prawej stronie z napisem GT-9100
    z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam wszystkich użytkowników elektroda.pl
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 37  
    Bez tego kondensatora telefon powinien pracować bez zarzutu.
  • Poziom 14  
    Witam
    Niestety grzeje sie bardzo mocno ten element pod tą metalowa osłoną, można nim ogrzewać mieszkanie przy ikonie baterii gdy telefon jest wyłączony wyświetla sie żółty trójkąt z termometrem
    pozdrawiam

Dodano po 14 [minuty]:

Obecnie telefon nie wstaje ikona baterii i żółty trójkąt z termometrem znikła telefon już się nie grzeje i jest martwy

Dodano po 3 [minuty]:

Bateria pokazuje 2,9V a powinna 3,7 chyba ze jest kompletnie rozładowana
  • Osprzęt kablowy
  • Poziom 21  
    Ściagnij te osłonę i sprawdź który element tam sie grzeje.
  • Poziom 14  
    tak zrobiłem ale już po tym jak telefon się wyłączył i już się nie chce włączyć nie widać sladów zwarcia
  • Poziom 21  
    Posiadasz zasilacz serwisowy ?
  • Poziom 14  
    Takie objawy moze powodowac bateria???

Dodano po 2 [minuty]:

Nie Nie posiadam musze kupic dopiero zaczynam bawic sie elektronika myslisz zeby podlaczyc bez batri na zasilaczu??

Dodano po 2 [godziny] 14 [minuty]:

podáczyem inna baterie od innego samsunga byla troche mniejsza ale piny pasoway i parametry podobne telefon znowu
    bardzo sie nagrzal dodatkowo grzeje sie ten ukad nad tym upalonym kondensatorem choc wczesniej sie nie grzal
  • Poziom 21  
    Jak masz zasilacz to możesz sprawdzić czy jest zwarcie na złączu baterii oraz możesz sprawdzić jaki jest pobór prądu.