Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Whirlpool CB281W - Ciągle pracuje lodówka Whirlpool CB281W

derada 19 Wrz 2014 20:49 2421 4
  • #1 19 Wrz 2014 20:49
    derada
    Poziom 8  

Witam
    Mam lodówkę Whirlpool model CB281W. Problem polega na tym, że sprężarka pracuje cały czas (nie wyłącza się). Chłodziarka i zamrażarka pracuje w normie. Z tego co się orientowałem prawdopodobnie zepsuł się czujnik temperatury bądź termostat jak sprawdzić jedno i drugie oraz gdzie się znajdują?
    Dziękuję
    Pozdrawiam

1 4
  • #2 19 Wrz 2014 21:41
    ROBSON33
    Moderator AGD

derada napisał:
    Chłodziarka i zamrażarka pracuje w normie.

Normalnie to jest pojęcie względne, podaj temperatury jakie są zarówno w zamrażarce jak i chłodziarce dopiero będziemy ci w stanie pomóc.

-1
  • #3 20 Wrz 2014 21:25
    derada
    Poziom 8  

W lodówce 12 stopni, zamrażarka -8 stopni

1
  • #4 20 Wrz 2014 21:43
    ROBSON33
    Moderator AGD

derada napisał:
    Problem polega na tym, że sprężarka pracuje cały czas (nie wyłącza się).

derada napisał:
    Z tego co się orientowałem prawdopodobnie zepsuł się czujnik temperatury bądź termostat

derada napisał:
    W lodówce 12 stopni, zamrażarka -8 stopni

Podsumowując masz usterkę w układzie chłodniczym a nie uszkodzony termostat, prawdopodobnie nieszczelność a co za tym idzie zbyt mało czynnika chłodniczego w układzie lub przytkany układ.

W obu przypadkach potrzebne odpowiednie narzędzia jak i doświadczenie, naprawa nie jest możliwa do przeprowadzenia przez amatora niestety :(

Proponuję wezwać dobrego chłodniarza.

0
  • #5 16 Lis 2014 19:28
    derada
    Poziom 8  

Gaz w układzie został uzupełniony. Po tym zabiegu w lodówce dochodzi do -2⁰ a w zamrażarce do -29⁰, aczkolwiek lodówka dalej się nie wyłączała. Zakupiłem w serwisie modół sterowniczy i wymieniłem go ale nic się nie zmieniło. Jak lodówkę wyłączę z napięcia na czujce jest 3 kΩ a jak jest włączona to dochodzi do 30 kΩ. Proszę o pomoc.

2