Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ciężki dym i mokra podłoga

mk94 19 Wrz 2014 22:04 1737 3
  • #1 19 Wrz 2014 22:04
    mk94
    Poziom 12  

Witam. Ostatnio zabrałem się Za zrobienie pojemnika chłodzącego dym. Problem w tym że dym się skrapla no i wszędzie jest mokra podłoga. Efekt jest dobry, długo utrzymujący się nisko dym, lecz ten efekt... Tak samo było przy użyciu zwykłego lodu jak i przy użyciu suchego lodu. Problem w płynie czy musze mniej schłodzić dym? Przerabiał ktoś ten problem? Wytwornica martin magnum 850 płyn I-fog.

0 3
  • #2 23 Wrz 2014 08:16
    Kamil 198711
    Poziom 17  

Cześć. Ja mam maszynkę, właściwie to dostawkę chłodzącą z agregatu chłodniczego.
    Czy puszczam to z dymem I-Fog czy C3 MIX nigdy nie mam mokrej podłogi. I-fog za długo się utrzymuje w powietrzu i podnosi się do góry. C3 jest lepszy do tego rodzaju efektów. Dziwna sprawa. Zrób filmik, zdjęcia...

0
  • #3 23 Wrz 2014 09:41
    mk94
    Poziom 12  

Witaj. Już to rozpracowałem. Jeżeli nadymi się w mniejszej sali gdzie dym po pewnym czasie po prostu się zatrzyma, wtedy zacznie się skraplać. Ja zrobiłem dostawkę na suchy lód, ale nie jestem do końca z tego zadowolony. Wygląda ładnie, ale dym utrzymuje się koło 1,5 min do max 2 min. Muszę stworzyć jakąś dostawkę która nie będzie wymagała lodu, tak jak ty. /
    Pozdrawiam.

0
  • #4 24 Wrz 2014 03:09
    Maximoorg
    Poziom 21  

Sprawa jest prosta i oczywista - dym powstaje przez podgrzanie płynu. Gdy ten stygnie po prostu się skrapla. Dobra wentylacja i mniej lodu/ wieksza moc dymienia, by dym nie skraplał sie tak szybko.

0