Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Came ZA3N - Otwieranie elektrozaczepu furtki z pilota bramy.

marcin_2009 19 Wrz 2014 23:09 2010 3
  • #1 19 Wrz 2014 23:09
    marcin_2009
    Poziom 9  

Czy jest możliwe zrobić taki bajer jak w tytule? Centrala sterująca na stykach B1 i B2 ma wyjście drugiego kanału radia - cytując "Kanał dodatkowy steruje bezpotencjałowymi stykami wyjścia B1 - B2" oraz "Wyjście drugiego kanału dekodera radiowego CH 2: zestyk N.O. 24V/5A". Czyli jak rozumiem po odpowiednim zaprogramowaniu pilota po wciśnięciu przycisku między stykami B1 i B2 pojawi się różnica potencjałów - czyli na chłopski rozum biorąc - zaświeci się żarówka podłączona do tych zacisków. Ok, ale angielska instrukcja jest trochę bardziej dokładna bo mówi o 24V ale DC, a elektrozaczep jest na 12V AC. Czy jest jakieś proste rozwiązanie? Bo jeżeli miałbym z B1 i B2 AC to wystarczyłoby zmniejszyć napięcie do 12V, a tak nie mam za bardzo pomysłu. Centrale bramy i domofonu są obok siebie.

0 3
  • Pomocny post
    #2 19 Wrz 2014 23:49
    yarpen86
    Poziom 23  

Witam,
    "Chłopski rozum'' myli się w tym wypadku. Na stykach B1 B2 nie pojawi się żadne napięcie a jedynie zwarcie (styki NO przekaźnika). Po zaprogramowaniu drugiego kanału naciśniecie przycisku spowoduje zwarcie przekaźnika. Sterowanie elektrozaczepem jest możliwe ale potrzebne jest dodatkowe źródło napięcia 12V np. jakieś małe trafo.

Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #3 20 Wrz 2014 06:35
    azibik
    Poziom 32  

Wystarczy połączyć równolegle styki załączania elektrozaczepu w domofonie z przzekażnikiem
    odbiornika Came

0
  • #4 20 Wrz 2014 09:16
    marcin_2009
    Poziom 9  

No właśnie, nieco skomplikowałem temat na początku - chyba od tego 24V/5A mi się pokaszaniło, a przecież "zestyk N.O." dokładnie mówi o co chodzi :) Kolega yarpen86 wytłumaczył sprawę, ale skoro zaciski B1 i B2 działają jak przycisk to wystarczy, że połączę je z odpowiednimi zaciskami w centrali domofonu jak napisał kolega azibik i nie potrzeba dokładać trafa. Wszystko jasne.
    Pozdrawiam

0