Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktualizacja map w nawigacji TomTom Z1230

pasi17 20 Sep 2014 12:25 48381 19
 • #1
  pasi17
  Level 9  
  Witajcie, jak wgrać mapy do nawigacji TomTom, model: 4EQ50, Z1230. Na stronie producenta nie potrafię znaleźć mojej nawigacji.
 • #2
  Bimer535
  Level 20  
  użyj programu my drive z tej strony Link Pamietaj że to urządzenie widzi tylko oryginalne mapy i nie da się nic z tym zrobić.
 • #3
  pasi17
  Level 9  
  Ja pobrałem jakiś program TomTom Home, ale go nie wykrywa, spróbuję z tym "my drive". Ja nie wiem jakie tu są mapy, pewnie oryginalne bo od nowości nawigacja nie była aktualizowana. A czemu nie potrafię wyszukać mojej nawigacji na stronie producenta?
 • #4
  Bimer535
  Level 20  
  Tomtom Home jest do starej wersji urządzenia.

  To powinno być to Link
 • #5
  pasi17
  Level 9  
  MyDrive wykrył urządzenie. Okazało się, że nawigacja nazywa się TomTom Via 135 i teraz znajduje mi ją na stronie :) Dzięki za pomoc.

  Aktualizacja dochodzi do kilku procent a potem wywala. Tzn. pokazuje "coś poszło nie tak" Tak jakbym odłączył od USB. Próbowałem kilka razy i za każdym razem to samo.
 • #7
  pasi17
  Level 9  
  Dochodzi do kilku procent i wyskakuje, że urządzenie nie odpowiada. A na GPS "Coś poszło nie tak..." Więcej informacji uzyskasz z komputera. Sprawdzałem w różnych portach USB i dalej to samo. A da się może jakoś wrzucić mapy na kartę SD i zainstalować w GPSie? Bo teraz nie mam żadnych map.
 • #8
  Bimer535
  Level 20  
  próbowałeś otworzyć tą aktualizacje w innej przeglądarce internetowej? Zmień na chroma albo internet explorera,czasem to pomaga i idzie normalnie
 • #9
  pasi17
  Level 9  
  Włączyłem na laptopie, teraz czekam aż pobierze akutalizacje. Na kompie próbowałem na różnych przeglądarkach i nic.

  Na laptopie próbowałem na explorerze i na firefoxie i rozłącząło.
  Teraz próbuje na Chromie i jak na razie jest 8% i na szczęście nie wyrzuciło.
 • #10
  piotrscs
  Level 11  
  VIA 135 pradopodobnie ma aktualizację map w ciągu dwóch lat za free. Normalnie aktualizacja taka kosztuje w TomTomie 280zł. Chociaż na allegro ktoś sprzedaje kody za 100zł. Kupiłem jeden ale jeszcze nie próbowałem
 • #11
  pasi17
  Level 9  
  Mapy się wgrały :) Tylko skąd mam wiedzieć czy wgrały się na kartę sd czy w pamięć wewnętrzną? Bo bez karty też działa. Więc skąd też mam wiedzieć jakie mapy są w pamięci wewnętrznej a jakie na karcie sd?
 • #12
  piotrscs
  Level 11  
  najprościej podłącz kartę do komputera i zobacz co tam jest. Ale w większości przypadków map jest w jednym "kawałku". Czyli program aktualizacyjny usunął starą mapę z urządzenia i zainstalował nową
 • #13
  pasi17
  Level 9  
  Dziwna sprawa się stała. W GPS pokazuje że mapy są z 2013 roku (niezależnie czy włożę kartę czy włączę bez karty) i od czasu wgrania map, nie chce wyszukać sygnału GPS. (poza tym wszystkie dane zostały, typu gdzie się jeździło itp.) Co jest grane? Co zrobiłem źle?
 • #14
  piotrscs
  Level 11  
  obecność karty pamięci nie ma znaczenia. Spróbuj podłączyć jeszcze raz do komputera. Jaką wersje mapy pokazuje MyDrive? Jakieś oprogramowanie systemowe do obsługi anteny GPS?
 • #16
  pasi17
  Level 9  
  Coś musiało się wtedy zawiesić, już wszystko dobrze działa. Dziękuję bardzo za chęć pomocy :)
 • #17
  sylwia2299
  Level 2  
  Witam,
  Mam podobny problem z aktualizacją map w tomtom via 135, po podłączeniu urządzenia do laptopa w programie MyDriveConnect ciągle wyświetla się komunikat: "Coś poszło nie tak..". Próbowałam aktualizować urządzenie również na innym laptopie jednak nic nie pomogło. Mapy w urządzeniu są oryginalne, kabel wyszukuje urządzenie więc nie wiem w czym może tkwić problem. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o odpowiedź.
 • #18
  koala106
  Level 39  
  Największym problemem jest słabe łącze internetowe - wtedy często wywala komunikaty. Kolejnym jest używanie kabli USB słabej jakości i podłączanie do gniazd USB 3.0 - jak masz możliwość, użyj gniazda USB 2.0, dobrego kabla i nie ściągaj nic na komputerze. Przed użyciem Tomtom MyDrive Connect wyczyść jego pamięć podręczną.
 • #19
  pasi17
  Level 9  
  Z tego co ja pamiętam to zrobiłem to na laptopie z Windows XP albo Windows 7. Tak jak napisał koala106 ważne jest aby mieć dobry kabel USB a nie jakiś chiński.
  Najlepiej przed wgrywaniem usuń wszystkie sterowniki związane z tą nawigacją a porem wgraj je ponownie "na czysto".
  I tylko i wyłącznie rób to pod USB 2.0 (jeśli masz stacjonarke to podłącz z tyłu do płyty głównej a nie do USB z obudowy).
 • #20
  interwal
  Level 12  
  Witam. A ja tak miałem gdy miałem mało pamięci na komputerze i się mapy nie mieściły. Po zmianie miejsca zapisu map było ok.