Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Aktualizacja map w nawigacji TomTom Z1230

pasi17 20 Sep 2014 12:25 48381 19
    pasi17
    Level 9  
    Witajcie, jak wgrać mapy do nawigacji TomTom, model: 4EQ50, Z1230. Na stronie producenta nie potrafię znaleźć mojej nawigacji.
    Bimer535
    Level 20  
    użyj programu my drive z tej strony Link Pamietaj że to urządzenie widzi tylko oryginalne mapy i nie da się nic z tym zrobić.
    pasi17
    Level 9  
    Ja pobrałem jakiś program TomTom Home, ale go nie wykrywa, spróbuję z tym "my drive". Ja nie wiem jakie tu są mapy, pewnie oryginalne bo od nowości nawigacja nie była aktualizowana. A czemu nie potrafię wyszukać mojej nawigacji na stronie producenta?
    Bimer535
    Level 20  
    Tomtom Home jest do starej wersji urządzenia.

To powinno być to Link
    pasi17
    Level 9  
    MyDrive wykrył urządzenie. Okazało się, że nawigacja nazywa się TomTom Via 135 i teraz znajduje mi ją na stronie :) Dzięki za pomoc.

Aktualizacja dochodzi do kilku procent a potem wywala. Tzn. pokazuje "coś poszło nie tak" Tak jakbym odłączył od USB. Próbowałem kilka razy i za każdym razem to samo.
    pasi17
    Level 9  
    Dochodzi do kilku procent i wyskakuje, że urządzenie nie odpowiada. A na GPS "Coś poszło nie tak..." Więcej informacji uzyskasz z komputera. Sprawdzałem w różnych portach USB i dalej to samo. A da się może jakoś wrzucić mapy na kartę SD i zainstalować w GPSie? Bo teraz nie mam żadnych map.
    Bimer535
    Level 20  
    próbowałeś otworzyć tą aktualizacje w innej przeglądarce internetowej? Zmień na chroma albo internet explorera,czasem to pomaga i idzie normalnie
    pasi17
    Level 9  
    Włączyłem na laptopie, teraz czekam aż pobierze akutalizacje. Na kompie próbowałem na różnych przeglądarkach i nic.

Na laptopie próbowałem na explorerze i na firefoxie i rozłącząło.
    Teraz próbuje na Chromie i jak na razie jest 8% i na szczęście nie wyrzuciło.
    piotrscs
    Level 11  
    VIA 135 pradopodobnie ma aktualizację map w ciągu dwóch lat za free. Normalnie aktualizacja taka kosztuje w TomTomie 280zł. Chociaż na allegro ktoś sprzedaje kody za 100zł. Kupiłem jeden ale jeszcze nie próbowałem
    pasi17
    Level 9  
    Mapy się wgrały :) Tylko skąd mam wiedzieć czy wgrały się na kartę sd czy w pamięć wewnętrzną? Bo bez karty też działa. Więc skąd też mam wiedzieć jakie mapy są w pamięci wewnętrznej a jakie na karcie sd?
    piotrscs
    Level 11  
    najprościej podłącz kartę do komputera i zobacz co tam jest. Ale w większości przypadków map jest w jednym "kawałku". Czyli program aktualizacyjny usunął starą mapę z urządzenia i zainstalował nową
    pasi17
    Level 9  
    Dziwna sprawa się stała. W GPS pokazuje że mapy są z 2013 roku (niezależnie czy włożę kartę czy włączę bez karty) i od czasu wgrania map, nie chce wyszukać sygnału GPS. (poza tym wszystkie dane zostały, typu gdzie się jeździło itp.) Co jest grane? Co zrobiłem źle?
    piotrscs
    Level 11  
    obecność karty pamięci nie ma znaczenia. Spróbuj podłączyć jeszcze raz do komputera. Jaką wersje mapy pokazuje MyDrive? Jakieś oprogramowanie systemowe do obsługi anteny GPS?
    pasi17
    Level 9  
    Coś musiało się wtedy zawiesić, już wszystko dobrze działa. Dziękuję bardzo za chęć pomocy :)
    sylwia2299
    Level 2  
    Witam,
    Mam podobny problem z aktualizacją map w tomtom via 135, po podłączeniu urządzenia do laptopa w programie MyDriveConnect ciągle wyświetla się komunikat: "Coś poszło nie tak..". Próbowałam aktualizować urządzenie również na innym laptopie jednak nic nie pomogło. Mapy w urządzeniu są oryginalne, kabel wyszukuje urządzenie więc nie wiem w czym może tkwić problem. Jeżeli ktoś spotkał się z podobną sytuacją proszę o odpowiedź.
    koala106
    Level 39  
    Największym problemem jest słabe łącze internetowe - wtedy często wywala komunikaty. Kolejnym jest używanie kabli USB słabej jakości i podłączanie do gniazd USB 3.0 - jak masz możliwość, użyj gniazda USB 2.0, dobrego kabla i nie ściągaj nic na komputerze. Przed użyciem Tomtom MyDrive Connect wyczyść jego pamięć podręczną.
    pasi17
    Level 9  
    Z tego co ja pamiętam to zrobiłem to na laptopie z Windows XP albo Windows 7. Tak jak napisał koala106 ważne jest aby mieć dobry kabel USB a nie jakiś chiński.
    Najlepiej przed wgrywaniem usuń wszystkie sterowniki związane z tą nawigacją a porem wgraj je ponownie "na czysto".
    I tylko i wyłącznie rób to pod USB 2.0 (jeśli masz stacjonarke to podłącz z tyłu do płyty głównej a nie do USB z obudowy).
    interwal
    Level 12  
    Witam. A ja tak miałem gdy miałem mało pamięci na komputerze i się mapy nie mieściły. Po zmianie miejsca zapisu map było ok.